Kopuk internetin sebebi

Evet hocam bence bakir gelmez eger oldugunuz yer yuksek yerlesim yeri ise fiber gelebilirim ama zor bi ihtimal çünkü sifirdan altyapi gelecek yads direk uzeri devam :pleading_face:

Dağıtım kutusunda bulunan bir arızadan dolayıdır sanırım. Çünkü ahşap direği komple söküp çıkarmışlar kaldırıma bırakıp gitmişler. Bu arızanın 3-5 güne giderilebileceklerini düşünmüyorum ben. Hızlandırmak için ne yapmak gerekir?

Tahmini 3 5 gun altyapi arizalari uzun suruyor musteri aksamasin diye kafadan günler veriliyor direk gelirse zaten 3 5 gune zaten yaparlar kablolari toparlayip kutuyu asip devam eder hizmetiniz

1 Beğeni

Bağlı olduğunuz Telekom müdürlüğüne gidip bilgi alabilirsiniz. Hızlandırmak için görüntüleri Twitter üzerinden Telekom hesaplarına paylaşabilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkür ederim. İşten izin alıp gidemesemde en azından twitter mantıklı gibi duruyor

2 Beğeni

Neredeyse bir hafta olacak ve henüz gelen giden yok.
TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi Anasayfadaki arıza yazısında tarih 26.03 olarak gözüküyordu. 06.04 olarak değiştirmişler. TurkNet Online İşlem Merkezi’deki arkadaşlar bekleyin diyip arıza kaydını kapatıyorlar hemen bıktım artık.
TT’a sürekli baskı yapsalar belki hemen halledecekler. Kullanamadığım günlerin ücretinin iadesini de isteyeceğim artık TurkNet’ten

Kullanmadığınız günlerin ücretini genel arıza gönderildikten sonra online işlem merkezi üzerinden fatura adımından kayıt açarak talep edebilirsiniz.

Hocam benim derdim fatura bedeli değil. Benim derdim sağlıklı internet kullanabilmek. Eskiden sürekli kopmalar vs yaşıyordum şimdi direk internetim yok. Bir an önce sorunum çözülsün varsın faturam tam kesilsin

1 Beğeni

Sorun Kablo kopması olduğu için genel arıza olarak tanımlanmış… genel arıza durumlarında TurkNet in eli kolu bağlı oluyor. Her iletilen talepte genel arıza var çözülmesi için çalışıyoruz yanıtını veriyor TT benim bildiğim bu şekilde. Umarım arızanız kısa sürede çözülür :pray:

Ben de bir an önce çözülmesini umuyorum.
Teşekkür ederim yanıtlarınız için

1 Beğeni

Durum Güncellemesi;
Dün akşam TT ekipleri gelmiş direği geri takmışlar. Geri takılan direkteki dağıtım kutusunu iptal edip kabloları direk benim dağıtım kutusuna girmişler. Ama adamlar 15 dakika daha durup benim kabloyu dağıtım kutusuna girmemişler :exploding_head:
Bugün ara ara TurkNet Online İşlem Merkezi’den kontrol ettiğimde modeme hat girişi olmadı. Yani bugün henüz gelmemişler. Bugün veya yarın gelip hallederler mi acaba.

Benim asıl sorum şu olacak. Şimdi aradaki bir adet dağıtım kutusu eksildiği için benim internetimde iyileşme olur mu? Daha öncelerde 75mbps hızı aktif ettiğimizde sürekli kopmalar olduğu için 50’ye düşürmüştük. Acaba bu durumdayken 75 alabilir miyim tekrar

Bu sorunuza en net cevabı hattınız tekrar stabil bir şekilde aktif olduktan sonra alabilirsiniz. Tüm işlemleriniz tamamlansın, sinyal almaya başladığınız zaman bana özel mesaj üzerinden ulaşın. Ben size yardımcı olup destek vermeye devam edebilirim.

1 Beğeni

Enes bey abonenin hattına yeniden etiket verilmesi ve daireye bağlantı yapılması gerektiği bilgisinin TT ye iletilmesi gerekiyor. Süreci hızlandırmak adına bu yapılabilir mi iş emri verilmedi ise verilebilir mi?

1 Beğeni

Teşekkür ederim Enes bey. Dediğiniz gibi yapacağım.

Eğer böyle bir işlem yapılması gerekiyorsa lütfen yapabilir miyiz. 5 dakikalık bir işlemi yapmadan gitmişler dün. Eğer dediğiniz gibi işlem yapılması gerekiyorsa o yüzden yapılmamış olabilir

1 Beğeni

Açık destek kaydınız yoksa bir destek kaydı oluşturup hattınızın bağlantılarının gerçekleştirilmediğini belirtip ekip yönlendirmesi talebinde bulunun Net Uzman sizin için gerekli işlemleri sağlayacaktır.

1 Beğeni

Açık bir destek kaydım var. Oradaki arkadaşlara söyleyeyim birde. Umarım en kısa sürede gelirler

1 Beğeni

Dediğim gibi siz belirtin adresinize ekip yönlendirmesi yapılacaktır.

1 Beğeni

Tamamdır. Teşekkür ederim ilginiz için

1 Beğeni

Rica ederim, buradan gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim yapılabilecek bir işlem var ise yardımcı olmaya çalışırız :slight_smile:

1 Beğeni

Valla dua edin daha once kullandiginiz hizinizdan olmayin dua edin :cowboy_hat_face:

1 Beğeni