Kopuk internetin sebebi

Merhabalar, salı sabah saatlerinden itibaren internetim kopuk durumdaydı. OİM’deki arkadaşlar TT saha ekiplerin arıza kaydını iletti ama henüz bir cevap gelmemişti. Bu sabah sorunun kaynağını gördüm. Benim bağlı olduğum dağıtım kutusundan bir önceki dağıtım kutusunu direkle birlikte söküp kenara bırakmışlar kabloları kopartıp bırakmışlar. Fotoğrafları da ekleyeceğim.

Bu sorunun kaynağı nedir sizce? Yani neden direği komple söküp bi kenara atmış olabilirler?

Araba çarpmış ona muhtemelen.

1 Beğeni

O ihtimali de düşündüm ama büyük ihtimalle öyle değil. Çünkü kaldırımda ve sitenin duvarında herhangi bir kaza izi yok.

İlginç bir durum. Bağlı olduğunuz Telekom müdürlüğü yakında ise gidip orada ki çalışma ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Yakınımda değil ne yazık ki. Zaten gündüzleri işten izin alıp gitmem zor gözüküyor.
Acaba fiber geleceği için sökmüş olabilirler mi?
Öyle bir durumda fiber altyapı hazır olmadan sökmeleri ne kadar mantıklı?
Kafamda deli sorular…

1 Beğeni

Sanmam fiber gelse bile o kablolari sökmezler diger iss lerinde müşterisi oldugunu dusunursek

OİM’deki arkadaştan şöyle bir açıklama geldi. Bakalım haber bekliyoruz artık. Umarım kısa sürede çözülür bu durum.

"Merhaba İlkay Bey,

İletmiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim. Telekom teknik ekipleri bakır tel kablonuzda hasar tespit ettiklerini ve sorununuzu çözümleyebilmek için çalışmaların devam ettiği yönünde bilgi iletti. Gelen bilgiyi eş zamanlı paylaşacağım.

İyi günler dileriz."

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Bu durumlarda süreç malesef uzuyor. Bazen proje ekibini yönlendiriyorlar yeniden bakır çekiliyor.

Teşekkür ederim,
Umarım en kısa sürede çözülür. Online eğitimleri vs düşünürsek problem yaşayacağım çok belli :frowning:

Buyuk ihtimalle saha dolabi yerlestiricekler genellikle boyle oluyo ama tekrardan onarip direk ustu hizmette alabilirsiniz

Saha dolabı gelirse daha stabil bir internet kullanabilirim bu iyi olur ama umarım bir kaç gün içerisinde tamamlayabilirler. İnternetimin kesik olması büyük güçlük yaşatacak bana

Buyuk bir fark olmaz dolaba kadar fiber oluyo yuksek kapasite port ve yuksek hizlar almaya yariyor sebeke direk hizmetinde bu yok bende direk ustu aliyorum hizmet malesef insallah bolgenize fiber gelir :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

TurkNet’in sitesinde şöyle bir bilgi buldum.

“23.03.2022
Antalya
MERKEZ
MERKEZ-22
Arıza Durumu
Turk.Net Arızası”

Bu arızanın kaynağı TurkNet mi acaba

Umarım fiber gelir gerçekten. Gerçi gelse bile tek katlı bir evde oturduğum için ben kullanabilir miyim bilmiyorum.

Benim oldugum bolgede tt superonline vodafone fiber var ama.benim mahallemde sadece kablo geciyor hicbiri hizmet vermiyor eski sebeke uzeri hizmet aliyorum mahallem kucuk oldugu icin tek katli tum binalar bende fiber ihtimalimi bitirdim malesef hayirlisiyla belki bir firma el atarda kurtarir

1 Beğeni

Aynı durumdayız sizinle o zaman. Hala eski yeşil ahşap direklerden hizmet alıyorum.

Merhaba @ilkay, TT tarafına bu durum iletilmiş. Gerekli çalışmayı en kısa süre içerisinde gerçekleştirerek TT tarafı bu sorunu çözüme ulaştıracaktır. Arka planda arkadaşlarım iş takibinizi yapıyor ve sizi bilgilendiriyorlar. Bende sürece dahil olarak size yardımcı olmaya çalışacağım.

1 Beğeni

Umarım fiber altyapı çekilir ama yine çok yükselmemekte fayda var.

1 Beğeni

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Umarım en kısa sürede çözülür

Bu arızalar ya TurkNet omurgası üzerinde yada santralde bulunan cihazlardan kaynaklı arızalar nedeniyle oluyor diye biliyorum.