Keenetic balon mu? Hangi marka modem iyi?

:rofl: :rofl: :rofl: her neyse foruma katılan herkese teşekkür ederim bence herkes adına çok saygılı bir şekilde gerek ciddi gerek mecazi güzel bir forum yaptığımızı düşünüyorum. kendi adıma söylemek istediğim herşeyi dile getirdiğimi diyebilirim. şahsıma söz hakkı doğarsa ilerleyen zamanlarda tekrar cevap verebilirim.
herkese mutlu ve crc siz günler :rofl: :rofl:

3 Beğeni

Ciddi ciddi tplink Huawei modemleri tavsiye ederim geçenlerde modemle ilgili ben de bir konu açtım dayanıklı testi olan

1 Beğeni

Ülkede başka alacak düzgün modem kalmadı da o yüzden. Tplink ve asus kullandım. İki firmanın da ürünlerinde büyük sıkıntılar var. Sonra Keenetic diye duyulmamış bir marka piyasaya giriyor ve insanlar memnun olmaya başlıyor. Başta reklam ve hype olabilir ama bu ürünlerin kaliteli ya da kalitesiz olduğunuz göstermiyor.

Kullanıp en nefret ettiğim ürün dünyada tanınmış olan Cisco’nun modemiydi. Şu an da bir şey alacak olsam Keenetic alacağım. Çünkü diğerleri dandik. Çoğunluğun memnun olduğu bir ürünü almanın benim için sakıncası yok.

2 Beğeni

Bir ürün veya markayı ölümüne savunanları bende sevmiyorum bu konuda haklısınız bilgisi olmayan insanları yanlış yönlendirebiliyorlar. Bende Viva modeli var aldığım zaman aradığım özelliklerde bulduğum en ucuz routerdı o yüzden tercih etmiştim. VPN kurulumu, Cihazlara hangi ağ üzerinden internete çıkacağını ayarlama (Benim en çok kullandığım özelliktir. Her cihazda vpn ayarı yapmadan sadece modem üzerinden vpn bağlantısı kurmasını sağlayabiliyorum bir kaç saniyede), bağlantı yedekleme özelliğini bir ara baya kullanmam gerekmişti.

2 Beğeni

bende bir inceleme videosu sonucunda denk geldim Keenetik modeme, sonra başka inceleme ve yorumlara baktım aldım. yani övmenleri görmesem eski modem ile devam edecektim hayata. iyiki almışım zamanında extra dls modelini, sonra mesh için önce Lite sonra 2 tanede Omni aldım son 1,5 yıl içinde. 3 katlı evde hiç sıkıntı çekmeden kullanıyorum. bu güne kadar da hiç bir sıkıntı yaşatmadı.

1 Beğeni

Görüldüğü üzere yine Keenetic alıp da kullananların çok yüksek bir oranı memnun.
Ben de Hero Dsl kullanıyorum ve bu forumda modem tavsiyesi isteyenlere ve çevremdeki arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.
Neden, çünkü memnunum.
Özelliklerinden memnunum. Bilinçli bir tüketiciyim.
İnsanoğlu her zaman herşeyin en iyisini, en çok özelliği olanı ve de fiyat olarak uygun birşey ister genel olarak. Böyle bir dünya yok.
Herşey olsun,ucuz olsun yok böyle birşey.
Şöyle bir baktım da Keenetic o kadar da abartılacak kadar pahalı değilmiş emsalleri ile kıyaslandığında.
Hele hele bu enflasyonda ve bu piyasada.
Yok işlemcisi neymiş,yok nasıl üretilmiş, nerenin ürünü vb. uzar gider.
Benim için önemli olan aradığım ozellikler var mı ve alanlar memnun mu?
Aradığım özellikler bunda vardı ve heryerde okuduğum yorumlarda herkes memnun. İnsan acaba diyor bu kadar da olmaz diyor ama bilgisayarcı arkadaşlarım da Keenetic diyor.
Kimsenin olmadığı gibi benim de çöpe atacak param yok. Aldım, kullanıyorum,memnunum.
Bugüne kadar Tplink,Asus ve Keenetic olmak üzere 3 farklı marka kullandım.
Ben Keenetic i tavsiye ediyorum.
Ben bu markanın reklamını yapmıyorum. Herhangi bir çıkarım da yok. Bu forum dışında hiçbir forumda da Keenetic alın demişliğim yoktur.

4 Beğeni

Bana mesh sistemi lazım. Katlar ve odalar arası gezerken kopma yavaşlık oluyor mu?
Ben birde açık alanda 250m öteyede taşımam lazım. Fiyatlar yüksek 4 ayda 2 ye katlanmış fiyatlar

1 Beğeni

katlar arası kopma veya yavaşlama gözetleyemedim, özellikle sabit cihazlar için tercih ettim ben. Garajda ip kameralar, katlarda Tv ve bilgisayar için.

Fiyat yükselmesi ile ilgili Keenetic i suclayamaz kimse. Bu ülkede son 5 -6 ayda özellikle alakalı yada alakasız herşeyin fiyatları katladı.
Dün birşey farkettim markette. 4 TL ye aldığım bir tane puding 6.5 TL olmuş. Var gerisini sen hesapla

1 Beğeni

Aynen öyle. Ama vatandaş olarak zaten alım gücüm kısıtlıydı. Birde bu zamlar moral bozdu. Keşke geçen yaz halletseydim. netgalaksiden 8 mbit 39 tl yaşça büyüklere abone yapmıştık 79 olmuş. Hepsini şimdi iptal ediyorum.

Devletin şu anda hiç bir kurumu sağlıklı bir şekilde yönetilmiyor. Freni boşalmış kamyon gibiyiz. Sallandikca bir yerlerimiz eksiliyor. Bu gidişle bir yerlere fena toslayacaz gibi. Allah sonumuzu hayır etsin.

1 Beğeni

Konuşursam ceza yerim diye korkuyorum. Susuyorum. Geçen sene 85 TL torbasını aldığım gübre 415 olmuş. Çiftçiliğide bıraktım. Boş kalsın. Nası olsa ihraç yemeye alıştık. :rage:

3 Beğeni

Daha önce damağına OpenWRT ya da DDWRT gibi açık kaynak tabanlı yazılım tadı değmemiş kullanıcıların overrated hale getirdiği marka; Keenetic.

Satın alıp 5 modelini (Extra, Extra DSL, Omni DSL, City ve Viva) de kullanmış biri olarak söylüyorum cihazlar çok iyi ancak fiyatının karşılığı değil hiçbiri. Üst segment yeni cihazlarını bilemem ama günümüz fiyatlarında tercih etmeyeceğim bir firma.

2 Beğeni

Bu ülkede alnının teri ile çalışan herkese ve her kesime saygı duyuyorum.
Bir asgari ücret ile geçinmek bu devirde gerçekten kolay değil.
Ama en çok üzüldüğüm kesim ise Emekli kesimi.
Özellikle tek geçim kaynağı emekli maaşı olan büyüklerimizin ülke şartlarında geçimini sağlaması çok zor. Üzülmekten başka elimizden tek birşey gelir. O da zamanı geldiğinde tercihimizi belirtmek.
Çok fazla siyasete girmek istemiyorum.
Ama her sabah kalktığımda artık herşeyin zamlandigini görmek içimi acıtıyor.

1984 yapımı Orta Direk Şaban filminin üzerinden 38 sene geçmiş ve değişen birşey yok diyerek,Merhum Kemal Sunal i da tekrar rahmetle anıyorum.

1 Beğeni

Mertcan bu arada Tt den aradılar beni. 2022 yılı planlamasında sana fiber yok dediler.
Bari 180 mt yakınımdaki Tip-7 dolaba geçişi yapın, hem 1 km den kurtarın hem adsl den dedim. O da olmaz avucunuzu yalayın dediler.:grinning:
Şu mubarek günlerde çok güzel ve çeşitli bedduami aldılar.

2 Beğeni

İnanma ya. Bakır kablolar onlar için hiçbir şey.
Adamlar benim ankastreden modeme kadar 20 mt kablo çektiler. Üstüne bi 30 mt de anneme çamaşır ipi yaparsın diye kablo verdiler. Para da istemediler :grinning::grinning:

Valla artık saha dolabına ya traktör çarpmasını bekleyeceğim yada yıldırım düşmesini. :grinning:

1 Beğeni

Türkiyede seçimler açık usul yapılsaydı hiç üzülmezdiniz :slight_smile:

Keenetic Apple gibidir, nasıl ki Iphone’lar spesifikasyon olarak diğer muadili android telefonlardan daha düşük özelliklere sahip olmasına rağmen daha iyi performans gösteriyorsa Keenetic’te aynısını yapıyor. Önemli olan donanım değil donanımı ne kadar etkili kullanabildiğindir. Keenetic’te bu işi çok iyi yapıyor.

Extra DSL cihazını 2020’den beri kullanıyorum. Yurtdışına taşındım yanımda götürdüm modemi. Burada çok övülen FritzBox adındaki markanın 275€ değerindeki 7590AX modemini aldım. Modemin donanım özellikleri belki 3-4 kat daha iyi ama iş performansa gelince kesinlikle bırakın Hero DSL’i Extra DSL bile daha iyi. Keenetic ürünleri gerçekten çok stabil ve kararlı. Bir kere bile kapatıp açmama gerek kalmadı.

Ama şu an gerçekten çok zamlanmış, ben 445₺‘ye almıştım o zamanlar değiyordu yine.

Valla Onurum. Birşeye ihtiyaç var ise mecbur alıyorsun. Elden ne gelir. Elindeki cihaz yetersiz ise, bazı yenilikleri karşılamıyor ise değişim zorunlu.
Biliyorsun Keenetic ten önce Asus kullanıyordum.Crc basma sorunundan başka bir sıkıntım yoktu.
Bir de sadece Adsl di. Vdsl desteklemiyordu.
Çok fazla modem alıp değiştiren birisi değilim. Uzun süre götürmesini istiyorum.
Artık ben zam olayını aştım herşeyde. Hatta bazen indirim olunca bile tepki verio sevinemiyorum. Biliyorum 1 TL indirip 3 TL iteliyorlar :grinning:

Şimdi ben bir soru soracağım Onur;
Ben modem alacağım,eski modemimi biliyorsun. Yeni alacağım modemde olmasını istediğim özellikler;
1- En önemli özellik Snr ayarlama
2- Usb desteği (min 2)
3- Torrent desteği
4- 2.4 ve 5 GHz desteği
5- Lan portu (min 4)
6- Yazılım desteği
7- Ethernet portları gigabit destekli olması ( Yaşadığım yere gigafiber gelme olasılığı) Olmuşken böyle olsun.

Empati yapar mısın bro? Ne almam lazım?
Sence hata mı yaptım Keenetic almakla?
Daha mantıklı bir seçenek var mı?

1 Beğeni