İpv6 yi ne zaman Test etmeye başlayacağız

Günler önce talep oluşturduk şimdi kullanmak için ne zaman a kadar bekleyeceğiz…

1 Beğeni

Ağ Ayarları > Geniş Bant kısmındaki ilgili profilde ipv6 ayarını aktif ettikten sonra TurkNet’in ipv6 ile ilgili ayarlar yapması gerekiyor

TurkNet tanımlamayı gerçekleştirince burada NA yazan kısımlarda ipv6 adresleri olacak

Daha sonra nperf uygulamasında TurkNet ipv6 sunucusunu görüyorsanız internet bağlantınız ipv6 üzerinden sağlanıyor demektir

Bakalım ne zaman test etmeye başlayacaklar

2 Beğeni

Kullanmaya başlayan kimse yokmu… yada ne zaman tanımlanacak TurkNet yetkiler i bilgi verir mi
@TurknetAdSL

bende test etmeye hazırım asus dsl ac 55 u modem kullanıyorum

Forum üzerinden duyurulacak.

3 Beğeni

Türk milleti olarak sabırsız bir milletiz. Yaklaşık bir tarih varsa belirtebilirsiniz muhtemel aynı konuların açılmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Teşekkürler. iyi akşamlar.

1 Beğeni

Umarım ipv6 deneyecek arkadaşlar sadece oyun oynamazlar. Snr değerlerinin değişip değişmediğini, Vo-wifi sorununun düzelip düzelmediğini ve ipv6 dns lerini de test ederler diye umuyorum. Yaklaşık 1 saat ile ipv6 denemeyi kaçırdım maalesef :frowning: .Yine de ipv6 deneyecek modemi olmayan yada bölgesinde sorun olup da deneyemeyecek arkadaş olursa diye değerli moderatörler için müşteri numaramı bırakıyorum. :smiley: 1418991

2 Beğeni

Buraya yazın isterseniz abone numaranızı

ipv6 tanımlansın
gel bana yaz özelden tüm testleri yapalım müsait bi zamanda
ben de tanımlanmasını bekliyorum

1 Beğeni
  1. SNR yi etkilemez.
  2. Vo-wifi icin hizmet aldiginiz Telekom Operatorunun de VO-wifi sistemlerinin IPv6 deskteklemesi lazim.
  3. versiyon fark etmeksizin bilindik bircok public dns Sorunsuz IPv6 da calismaktadir.

Burada bakilmasi gereken farkli durumlar var. Acikcasi disaridan TurkNet V6 agina erismeye kalktigimizda cesitli sorunlar goruyoruz birde iceriden disariya nasil bir baglanti olacak gormek lazim.

IPV6 ya nasıl başvurabilirim acaba?

1 Beğeni

Başvuru süreci bitti.

1 Beğeni

Hattım vodafone ve vo-wifi destekliyor. Önceden evdeki internet TT 'yken kullanabiliyordum sorunsuzca. Fakat TurkNet 'e geçtiğimden beri kullanamıyorum. Sebebi de cgn havuzlarının TurkNet 'de bolca kullanılması. Ipv4 de kullanmak isterseniz TurkNet statik ip satın almanızı istiyor kibarca. Ama belki ipv6 'yla beraber tabiki operatör desteklerse cgn kalkacağı için düzelir diye düşünüyorum Vo-Wifi.

İlklerin iss si TurkNet…
Zaman umudu kaybetme zamanı değil… :slightly_smiling_face: :star_struck: :wink:

1 Beğeni

dinamik ip ile kullanıyorum.

ipv6 tt gpon altyapısına sahip kullanıcılarda test edebiliyor mu ?

ipv6 nın altyapıyla alakası yok listede olup kabul edilecek olan herkes kullanabilir

vo-wifi yaz aylarından beri sorunsuz çalışıyor bende. vae vdsl2, cgn ip kullanıyorum.
wifi aramalarını aç, bağlantı tipi “sürekli wifi” olacak şekilde seç.
hatta şunu dene, vodafone 4g olan başka bir telefon ile wifi hotspot açıp telefonunla bağlan. eğer söylediğim ayar ile vowifi çalışıyorsa, TurkNet internetinde de çalışması lazım.

1 Beğeni

Vowifi bende destekliyor.

1 Beğeni

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler ama vo-wifi ile ilgili tüm olasılıkları denedim. Lte,3g veya edge 'de çalışıyor ama sadece wifi 'da çalışmıyor. Telefonum samsung a10, android 10 sürüm ve vo-wifi destekliyor. TurkNet 'e geçmeden önce kullanabiliyordum aynı modem üzerinden vo-wifi. Bu durumun da cgn havuzu yüzünden olduğundan adım gibi eminim ama ispatlayamam :slight_smile: . Zaten bu bir sorun olsa TurkNet destek çözmeye çalışırdı. Fakat vo-wifi ile ilgili destek kaydı açarsanız sizden statik ip satın almanızı istiyor sadece. Bu kadar yani, sonra sorun çözülüyor.