IPv6 Tanımlanmasını Bekleyenler İçin

Abone talebine göre atama yapılmamaktadır. Sistem uygunluk durumuna göre otomatik atama yapılacaktır.

4 Beğeni

Ipv6 atamaları sistem tarafından otomatik bir şekilde entegreli yapılıyor. Uygunluk durumuna göre kullanıcılarımıza Ipv6 tanımlaması yapıyoruz.

2 Beğeni

Bu durumlar içinde
1- Altyapımız vae - Yapa ya da her neyse bunların 1 önemi var mı?
2- Geçireceğiniz kişilerin abonelik geçmişi önemli mi? Mesela abonelik sırası gibi…
3- İnternetlerinin hat değerleri falan önemli mi?
4- Önceden başvuru yapmaları bu kriterler içinde mi?

Hocam Günaydın,

Artık bildiğim kadarıyla IPv6 tanımlamaları buradan yapılmıyor, TurkNet Online İşlem Merkezi (Online İşlemler - TurkNet veya Android Online İşlemler uygulaması) üzerinden Destek Kaydı açıp IPv6 talep edebilirsiniz.

(GÜNCELLEME) Bildiğim kadarıyla:

• Modeminizin IPv6’yı desteklemesi yeterli.
3 Beğeni

Hat ve abonelik herkesi farklı olduğu için kriterleri tamemen belirtmez dediklerin… En net cevapları alma niyetindeyim…

@JusTiMe, sadece modeminizin Ipv6 desteği olması bizim için yeterlidir.

1 Beğeni

Merhaba,
Bende TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden talepte bulundum az önce Talebiniz üzerine ıp v6 atamanızı gerçekleşti diye mesaj aldım asus ac 51 modem ipv6 dan baktım almış teşekkür ederim…

2 Beğeni

IPv6 kullananlar memnun mu ?

Merhaba @okan22
İpv6 bazı kötü avantajları var o yüzden kapalı olarak tutuyorum.

merhaba ,
İlk deneyimlerim google pinglerim 13 ms ye düşmesi.

1 Beğeni

hocam merhaba
İpv6 da avantaj ile devantaj ne gibi sorunlar olabilir.

Ne gibi dezavantajlar var ?

Öncelikle senin adına sevindim hayırlı uğurlu olsun.

Edindiğim bilgilere göre birçok site (Desteklemeyen siteler halen destekleyen sitelerden çok daha fazla) halen IPv6 desteklemiyor.
Bu yüzden IPv4 ve IPv6 ortak kullanılıyor, eğer sadece IPv6’yı aktif ederseniz birçok siteye erişiminiz kesiliyor.

1 Beğeni

TurkNet harbi harbi çalışıyor https://ipv6-test.com/stats/country/TR sitesindeki grafiklerde TurkNet 1.sırada ipv6ya geçiş yaptıranlar arasında şu an ne kadar kişiyi geçirdi bilinmez ama türknetteki herkese söyleyin o kadar uğraşlarınızın yüzdesi %0,14 1 sonraki güncelleme temmuz ayında o zamana kadar bakalım neler değişecek göreceğiz.

1 Beğeni

İpv6 ya geçen başka firma var mı ki? Ben diğer firmalardan duymadım henüz

1 Beğeni

@keen216, sağlıklı mutlu kullanımlar dilerim :pray:

Her zaman kullanıcılarımız için en iyisini hedefliyoruz :muscle:

Süperonline kurumsal olarak yararlandırıyormuş o kadar

Sol rezalet firma ya… 1000 mbps e 20 upload vermek mi dersin upload a bile kota koymak mı dersin… Bedava verseler kullanmam

Merhaba,

Ticket açarak ta durumu ilettim size de yazayım. ipv6’da trilyonun binlerce katı ip olmasına rağmen neden ipv6 verirken /64 prefix veriyorsunuz ? Ev kullanıcıları için en azından /56 prefix verseniz dışarıdan içeriye yönde cihazlara erişilecek. Siz /64 verince tıpkı ipv4 te olan CGNAT gibi davranıyor ve dışarıdan içeriye QNAP tarzı cihazlara erişilmiyor maalesef. /56 verseniz ne sizin ne bizlerin başı ağırmaz ki forumda çok şikayet var bu konuda.

Teşekkürler

3 Beğeni