IPv6 Tanımlanmasını Bekleyenler İçin

Merhabalar,

IPv6’i ilk deneyimleyen kullanıcılardan olmak ister misiniz?” adlı konuda IPv6 ilk deneyimleyenlerden olmak için müşteri numarası yollayan ve durumu merak edenler için bu bir bilgilendirme konusudur.

IPv6 ile ilgili tanımlamalar yapıldığında Enes Furkan Gül (alperenatici) herkese duyuracak.
(Aynı konu veya yeni bir başlık altında duyuracak.)

Son Durum:

10 Beğeni

Beklenen açıklama. Teşekkürler bilgilendirme için. Konu sabitlenirse daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Ayrıca şöyle bir bilgide aktarılırsa bekleyenler biraz daha rahatlamış olur.

Örneğin: “Ipv6 tanımlamaları yıl içerisinde tanımlanması planlanıyor” yada " 2021’in ilk aylarında testlere başlanması bekleniyor"

3 Beğeni

Bana söylenen

"En kısa süre içerisinde size yapmanız gereken işlemler ve bizim yapacağımız işlemler ile alakalı bir mail atacağız. Beklemede kalın "

Sonuç olarak konuyla ilgili hem mail yoluyla hemde forum üzerinden detaylı bilgi verilecek.

Şimdilik tek yapmamız gereken beklemek. Daha fazla sormak yada konu açmanın süreci hızlandırmaya bir etkisi olmayacak

3 Beğeni

Başka bir forumda bir arkadaşımız TurkNet’in ipv4 ve v6 bloklarını paylaşmış. Link → https://bgp.he.net/AS12735

11 adet Peer kullanıyor şimdilik TurkNet. Ve sanıyorum Deniz Kuvvetleri Komutanlığına hali hazırda ipv6 ataması gerçekleştirilmiş. Kuvvet için özel Prefix atamışlar.

3 Beğeni

IPv4’te bile sorun yaşadık. IPv6’da da sorun yaşamaz mıyız? IP yetersizliği gibi şeyler mesela.

IPv4’ün yetersizliğinden dolayı zaten uzun yıllar önce IPv6 çıkmıştır.

Anlıyorum. Bu arada açtığım yeni konuyla ilgili cevabınızı bekliyorum sizdende.

1 Beğeni

Sözde adımızı yazdırdık ama listeye eklenilmedi. Daha sonraki listeye eklenecekmiş. Yani koskocaman turknette bir kişilik yer yok. İpv6 test etmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

O bir kişilik yer dediğin sen sadece kendini düşünüyorsun. Herkes kendini düşünür o zaman 1 kişi 1 kişi diye. Bir sürü kişi oluyor.

1 Beğeni

Ya mesele 1 kişilik değil ki konu daha açıkken eklenilecek denilmişti sonra ise daha sonraki gruba kaldı onu anlatmaya çalışıyorum

Listeye kaç kişi eklendi acaba!
1000 kişi var mıdır?

büyük ihtimal beklenilenden fazla talep oldu. sizde son anlarda yazan kişilerden olduğunuz için listeye dahil edilemediniz.

2 Beğeni

Konunun açıldığı ilk gün özel mesaj attım alperenatici ustaya. Aktivasyonum gerçekleştiği gibi listeye dahil edeceğini belirtti. Aktivasyonum gerçekleşti ancak daha konuda alımlar devam ediyordu. Ancak beni listeye dahil etmediler malesef.

Kısaca 9 gün önce talep etmiştim ve konuda 9 gün önce açılmıştı.

Anladım, o konuda bişey diyemeyeceğim

Herkese selamlar, IPv6 için açtığımız konunun altına yorum yapan ve özel mesajdan bana ulaşan tester olmak isteyen kullanıcılarımızın listesini hazırladım. Listeyi ilgili ekip arkadaşlarımla paylaştım. Şu an için tester kullanıcılarımızın birşey yapmasına gerek yok. En kısa süre içerisinde onlara mail atarak yapmaları gereken ve bizim yapacağımız işlemleri duyuracağız :muscle:

9 Beğeni

Teşekkürler usta. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

1 Beğeni

Ben DH ve Technopat sosyal’de paylaşmıştım :joy:

Beklemedeyim beni de listeye eklemişlerdi yakın zamanda başlar umarım

ip v6 basladimi mibox cihazimda ipv6 numarasi gozukuyor

1 Beğeni

Modemden ipv6 aktif ettiğiniz için modeminiz ipv6 adresi de dağıtmakta.

Turk.NET etkinleştirdiğinde Public IP kısmında public ipv6 olarak görebilirsiniz.