IPv6 Aktif Edilmiş

Bazı IPv6 bloklarına (örneğin benimki 14f0) internet çıkışı vermediklerini düşünüyorum. Forumda farklı bloklarda bulunan kişilerin hata alma sebebi bu sanırım yukarıda da yazıldı.

O modemde güncelleme almadan IPv6 sanırım çalışmaz.

eren bey benim yapmam gereken bir şey var mı bu durumda?

Daha önce Tenda kullanmadığım için bu konuda maalesef bilgim yok. Tenda kullanan ve IPv6 testi başarılı olan arkadaşlar olursa lütfen @bugramnv arkadaşımıza yardımcı olsun.

1 Beğeni

tamam teşekkür ederim bekleyeceğim başka çarem yok o zaman

1 Beğeni

Hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Telnet üzerinden yapmaya çalışıyorum bende. Cloudfare dns adresi atamak istiyorum fakat ipv4 ’ teki gibi 1.1.1.1, 1.0.0.1 iki adet dns yerine bir tane mi yollamam gerekiyor?

Güncelleme icin yapmamız gereken birşey varmi acaba

Ne kadar atasanızda TurkNet IPv6 DNS servisi > Cloudflare IPv6 olarak çalışacak. Şuan için bence DNS değiştirmeyin Keenetic modemde.

Peki bu bize atanan ip adresleri statik mi yoksa dinamik mi?

Benim tp-link vc220 f3v modemde ip geliyor fakat testte ipv6 yok diyor

IPv6 Testleri başarılı olan kullanıcılar bu başlık altında modem marka ve modellerini yazarsa çok iyi olur.

IPv6'nın Çalıştığını Nasıl Anlarız?

TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler

Modemde IPv6 Ayarları Nasıl Yapılır?

no ipv6 name-server (Adres) yapınca siliniyor

Teşekkürler bilgi için. Bunu bilmiyordum. Bununla alakalı farklı kodlar bulursanız lütfen iletin. <3

rica ederim. ben de telneti öğrenmeyi deniyorum. Bulursam memnuniyetle paylaşırım

Bu komut ile sonradan eklenen dns de iss den gelen dnsi de silebiliyorsunuz fakat garip bir şekilde iss tarafından verilen dns sunucuları silindikten sonra geri otomatik geliyor

Evet henüz IPv6 için DNS’yi yoksay seçeneği yok.

tp link vr600 var, 10-12 kere bağlantı kurup anca 2 tanesinde ipv6 çalıştı.
çalışırken cloudflare ve quad9 dns sunucularının ipv6 ip’leri çalışmıyordu, sadece google dns’in ipv6 ip’si erişilebiliyordu.

Keşke tarafıma da tanımlama yapılsa da hemen test etsem. Router olarak zte h298a router kullanıyorum.

Modem ayarinda slaac mı dhcpv6 mı seçilecek

Bende SLAAC seçili ve şuanda bağlıyım hocam. Tp-link VC220-F3v