IPv6 Aktif Edilmiş

Ethernet ile testi geçemiyor ama Wi-Fi üzerinden testi geçiyor :slight_smile:

şu an böyle görünüyor var ama giremiyorum sanırım bir şey yapmam gerekiyor mu?

Ayarları doğru yaptığınıza emin misiniz? CMD’ye ipconfig yazıp yollayın

2 Beğeni

DNS de değiştirdim hala testi geçemiyor
ip

evet eminim

Testi geçemeyen arkadaşlar bilgisayarlarını yeniden başlatarak denesin. Bende testi geçemiyordum Windows cihazda yeniden başlatınca düzeldi.

Şu an bilindiği üzere ipv6 hala beta aşamasında. İsterseniz bir modemi kapatıp açın. Bir arkadaşta asus modemdeki SLAAC olarak işaretlenen ayarı DHCP’ye çektiğimizde çalışmıştı belki işe yarayabilir öyle deneyin.

1 Beğeni

deneyip haber vereceğim

DHCP’ye alınca oldu teşekkürler. Forumdaki konuya da yazarsanız faydalı olur.

1 Beğeni

merhaba benim ipv6 var ama ipv6 kullanamıyorum dns de kabul etmiyor yardımcı olur musunuz?

Bende de aynı şekilde modemde ipv6 görünüyor fakat test yaptığımda ipv6 yok yazıyor

Modemde elle DNS v6 yapılandırması yok. Ya da ben bulamadım. Root olarak girmeme rağmen. v4’ü elle girebiliyoruz ama.

@MertJR test sitelerinde gozukuyormu peki

Dostlar keenetic modemde ipv6 dns için giriş yok. Yapabilen varsa nasıl yaptığını anlatabilir mi?

Şuan sahip olduğunuz modem çok eski değilse IPv6 destekliyor. Ancak bazen tam ayarlar yapılmış olsa bile o modemde firmware gelmeden çalışmıyor.

4 aşama başarılı ve doğru olursa IPv6 kullanabiliyorsunuz.

1. Hattınıza IPv6 tanımlanmış olması
  2. IPv6 destekleyen modeminizin olması
  3. IPv6 ayarları - Etkinleştirilmesi
  4. IPv6 destekleyen modeminiz ile TurkNet IPv6 bağlantısı gerçekleştirebilmesi

1,2 ve 3 maddelerde sorun olmuyor. 4. yani modeminiz ile TurkNet IPv6 bağlantısı gerçekleştirme olayı henüz her modemde çalışıyor diyemeğiz. Ancak bize bildirmeniz halinde gerekli çalışmaları yapacağız.

Bu konuya da göz atmanızı öneririm.

TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler

4 Beğeni

Şuan telnet ile yapabilirsiniz. Aklınızda bulunsun silemiyorsunuz şuan. Keenetic henüz IPv6 için DNS ayarları bölümünü eklemedi.

ipv6 name-server BURAYA IPv6 DNS adresi

Örnek olarak Google IPv6 DNS’lerini yazalım

ipv6 name-server 2001:4860:4860::8888

benim modemim ayarlarını otomatik yapıyor, modem modeli tenda v300, 1.1.1.1 dns uygulmasını indirip mobilde kullandığımda ipv6 çalışmıştı,saf haliyle neden çalışmıyor pek fikrim yok

Screenshot_20201209-193223_Chrome|243x500 Modemim asus dsl ac51 modemde ipv6 ip gözüküyor ancak testte çıkmıyor

Vodafone H300S. Modemde IP var fakat v6 DNS gelmiyor. DNS adresi almadığı için internete IPv6 ile çıkış sağlayamıyorum doğal olarak.

Screenshot_1

Edit : Ve doğal olarak IPv6 login hatası veriyor cihaz günlükte. Tek hata bu.

ben de dns giremiyorum kabul etmiyor