IPv6 Aktif Edilmiş

Bilgisayardan böyle çıktı şimdi ama telefondan girince desteklemiyor yazıyor.

sanırım doğru lan ayarlarını da yapıp kablolu olarak pv6 testi yapın

burada tüm ayarlarımı anlattım umarım yardımcı olur

1 Beğeni

asus ac51 de ipv6 aldıktan sonra cloudflare ipv6dns girdim modemi kapatım açtım ve ipv6 çalışmaya başladı

1 Beğeni

Ayarları yaptım zyxel modemde arayüzde de gözüküyor ipv6 ve dnsv6 bilgileri fakat internette hiçbir yerde gözükmüyor formu gönderdik bakalım.

Sizde ipv6 test sitelerinde ipv6 gözüküyormu ?

Nasıl yaptığınızı ve cloudflare ipv6 dns yazabilir misiniz?

Hocam ayarların aynısını yaptım fakat cloudflare dns girmeme rağmen otomatik turk.net dns’i tanımlanıyor.

2a02:ff0:2:327:193:192:98:8 ve modem ipv6 almasına rağmen test’i geçemiyor :confused:

manuel olarak dns yazdıktan sorna yeniden başlatıyor musunuz ben de ilk yazdığımda dns değişmedi ama bağlantı sağlamamıştı yeniden başlatıp bağlanmasını bekledim ve oldu

Hocam şuan sorunu çözmeye çalışıyorlar. En kısa sürede çözülecektir. Benimle iletişime geçtiler.

1 Beğeni

Evet yeniden başlattığımda cloudflare dns’leri değiştiriyor.

@The_Bilal teşekkürler hocam bakalım bekliyoruz :slight_smile:

Arkadaş nedir bu ipv6 ne işe yarar? İnternet hızını yükseltirmi :slight_smile: neden herkesin yapılmıyor

Ben denedim aktif olmadı DNS

ilk ipv6nın size gelmiş olması lazım ipv6 geldiyse asus modemlerdeki ipv6 menüsünden dns adreslerini girmeniz lazım sonra modemi kapatıp açmanız lazım
dnsler: 2606:4700:4700::1111
2606:4700:4700::1001

2 Beğeni

@MertJR sen bu dns leri girdinmi modem e girmemiz lazımmı IPv6 için

IPv6 nın geldiğini nasıl anladınız bende ekran şu şekilde gelip gelmediğini nasıl anlarım?

1 Beğeni

Bu dnsleri giriyorum ama yine kendi TurkNet dnslerini alıyor.

Hayırlı olsun, gelmiş. ipv6-test.com üzerinden kontrol edebilirsiniz.

ip almış olarak gözüküyor 2a02:ff0:2f8:66d::1 ipniz

@Selcukssn bendede aynı modem de var ama bu sitede gözükmüyor bu dns leri yazmanız lazımmı illa