Gigafiber mi geliyor?

o konuda da net bir şey söylemiyorlar. Belki bulunduğunuz bölgeye gelecektir ama sonradan vazgeçmişlerdir falan bilinmiyor. Beklemekten başka çare kalmadı yani

1 Beğeni

onuda 1 yıla açıklarlar :slight_smile:

acaba bi gelişmme varmı artık bölgemin plamada olduğunuda öğrenemiyorum başka firmanın alt yapısını getirtmeyi planlıyorum bu gidişle

Sorgulama ekranını en son bugün sabah kontrol ettim herhangi bir değişiklik yoktu. Yakın zamanda da değişiklik olacağını sanmıyorum. Bir an önce detaylı bir Gigafiber haritası yayınlanmalı diye düşünüyorum. İllerde nereler çalışma dahilinde, çalışma ve kazılar başladı mı gibi sorulara cevap vermeli bu harita ama nerdeee :smiley:

4 Beğeni

adam akıllı cevapta vermiyorlar bi anda ne olduysa artık başka firmanın altyapısını getirteceğim artık cevap falanda gelmiyor TurkNet Online İşlem Merkezi den

1 Beğeni

Başka firmadan altyapı getirmesini nasıl talep ediyorsunuz?

benim mahallemde var ama bizim binada yok superonline altyapısı var bayisine gidince ordan talep oluşturuluyor değerlendirliliyor

1 Beğeni

Anladım. Umarım en kısa sürede size de ulaşır

bakalım gigafiber gelseydi iyidi ama onun hakkında bilgi vermiyorlar 20 hafta yazıyordu kalktı oda TurkNet Online İşlem Merkezi bana bu yanıtı verdi 20 hafta konusunda ise size bu şekilde bilgi verildiyse, verilen bilgiyi baz almanızı rica ederim. bu nasıl bilgi şimdi şuan çıkmıyor mesela bakalım neler olacak

aynı bende mh lerınden bır bılgı cıkaramadım…zaten herkezde kaybolunca bendede kayboldu 20 hafta ıbaresı
bır tur test yapıyorlar fakat bekleyenler olur gelecek dıye cunku oldugum bolge 2022 planma ıcınde yok …:((
yanı altyapı olmadan kutular konmadan 20 hafta ıcın uyarı testı sımdılık gecerlı dııl …

2 Beğeni

ben bekliyorum bakalım gelicekmi keşke plana eklendimi onu söyleseler daha iyi olucak bence

1 Beğeni

Şuan yeni kontrol sistemini beklemekten başka bi çare yok gibi duruyor :frowning:

1 Beğeni

Türk net müşteri çekmek istiyorsa önce yatırım planlarını hangi bölgede tam ne zaman geleceğini bilse müşteriler beklemesinide bilir ama daha önceki 4 ay sonra bölgenizdeki ibare aslında mantıklıydı onu kaldırmaları kötü oldu hiç olmazsa insanlar 4-5 ay sonra gigafiberi olacagını bildigi icin firmada kalmasınıda bilirdi proje ekipleri projeleri mit sırrı gibi neden saklıyor ? saklayınca ellerine ne geçiyor hani şeffaflık vardı bahsediyorsunuz neden şeffaf olup projelerinizi vatandaşlarla paylaşmıyorsunuz acaba proje ekibinin kısıtlı çalışmaları yüzünden TurkNet firması bu gidişle büyük bir kayıp yaşar düşüncem.

1 Beğeni

Size gigafiber konusunda ipucu olacak forumda paylaşılan videoyu izlemenizi önerebilirim.

İzledim. 15 yeni şehire bu yıl sonuna kadar gelir diyor. Hangi 15 şehir? Yine net bir bilgi yok ki. Bana deseki kardeşim 1 sene içinde senin evine gelecek bu altyapı tamam ben bekliyim. şu an neden bekleyeyim? Yarın evime TT fiber getirsin anında TurkNet’i iptal eder taahhüt imzalarım. O kadar bıktım artık şu vdsl bakır kablo işinden. Çok zor değil TurkNet bir harita yayınlasın hangi bölgelerde Gigafiber var, Hangilerinde çalışma başladı ve hangilerinde başlayacak. Bu bilgileri ortalama sürelerle birlikte verse oturalım bekleyelim. Ama mevcut durumda o 15 şehirden birinde miyim yoksa bulunduğum ile gelecek ama bulunduğum konuma gelecek mi hiç birini bilmiyorum.

6 Beğeni

bende yıllardır fıber gelsın fıye bekledım geldı alamadım arsamın dıbınden gecıp logarda muasaıt baglantıya vermemelerı artık hıc ınsanlara fıber dıyorlar umudlarını yarıda bırakıyorlar…madem devır fıber devrı her yere fıber dolapları koyunku ısteyen alsın ısteyen almasın.turktelekom ve superonline fıber almak ıcın o kadar muacele ettım kım kablo cekerse ondan baglatayım abonelık alayım dıye
altyapı kımınse bınaya o dosemesı gerekıyormus ılk etap ana fıber kabloyu
3 aydır ugarslarımda baglatamadım turktelekom ve superonline den olmadı gigafıber gelırmı dıye ümıtledım onunda 2022 de bu bolgede planlama sı yok…
yanı kısacası fıber den su an hıc fayda yok :((

2 Beğeni

Benim aklıma gelen btk ve türk telekom yani hem yerleşik hemde hakim operatör var. Bazı şeyler yani projeler şirket sırrıdır. Hiç bir operatör sitesinde buraya şuraya şu tarihte şu hizmeti getireceğiz diye teminatta ya da bilgilendirme de bulunmuyor. TurkNet bize karşı açık olabilir. Ama bunu açıkladığı zaman türknetin yapacağı projeyi önce den bilen güçlü rakipleri çok daha hızlı bir aksiyon alabilir ve türknetin yatırımını boşa çıkararak zarar ettirebilir. Daha da kötüsü bağlantılarını kullanarak oralarda yasal zorluklar çıkarmak adına girişimde bulunabilir düşüncesi olduğunu düşünüyorum.

Bu ülke de neler görmedik. Havai hat döşemeye izin vermiyor. Üstüne bir de kazı izni vermiyor. Ama tt zamanında döşemiş olduğu yeraltı borularından istediğini geçiriyor. En kötü mahallenin başına bir küçük kutu koyuyor ve yüksek hızlarda vdsl ile 2 yıllık müşteriyi bağlıyor. Diğer operatörlerde o bölgeye yatırımın dönmesi için o taahhütlerin bitmesi bekliyor.

3 Beğeni

İnanın benim de sizinkine benzer bir durum. Ara ara gaza gelip bütün kanallardan başvuru vs yapıyorum. Sonra biraz sakinleşip bekliyorum sonra tekrar her kanaldan tacize başlıyorum. Size de tavsiye ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Elbette dediğiniz konuda haklılık payınız var ama misal sizce diğer operatörler yukarda bahsi geçen 15 ili bilmiyor mu? O kadar izinler alınacak bilgilendirmeler yapılacak ve yerleşik operatör bunları bilmeyecek mi? Diğerleri bi zorluk çıkartmak istedikten sonra TurkNet hiç bilgi vermesin yine zorluklarını çıkartır.
Ya da TurkNet’e zorluk çıkartıyorlarsa bu zorlukları da açıklasınlar. Desinler ki örneğin Antalya’ya gigafiber çalışmalarına başlamak istedik ama X kurum bize kazı izni vermedi. İnanın ben kendim X kurumuna izin verilmesi için baskı yaparım. Benim gibi diğer Gigafiber bekleyen kullanıcılar da yaparsa bu baskıyı bakalım 2. talebi geri çevirecekler mi

1 Beğeni

butun ınternet iss lerı aradım turktelekom ve superonline calısan fıber hattı ve logar var 10 mt fıber kablo cekılıp sonandırılacak bina ıcını ben hazırlarım ,gerekırse logar baglantı kutusunu duvarda takılan sonlandırıcıda ben alırım dedım.hepsının ılk dedıgı bınanızda fıber altyapı yok bende yok oldugu ıcın baglatmak ıstıyorum dedım hepsının dedıgı ana sebeke kımınse o baglacak eve fıber getırtmeyı o yapacakmıs…altyapı sebekelerı ıle gorustum onlardas yok v.s dıyorum baglayın baglamıyorlar…
ne guzel kampanlar gelıup gecıyor su an…fakat pes etmek yok devam su an superonline baska adresımdekı fıber baglantıyı tasıma yenı eve nakıl talep yaptım 16 gun daha arayan soran yok…yenı baglamıyorlar bırde bu sekıl denıyım dedım sadece talep ettıgın gun onay alıyorlar bır daha arayan soran olmuyor aradıgında bır blgı verecek kımse karsında.
telekoma 3 defa basvurdum su an yıne bı telekom calısanı tarafından yardımcı olayım dedı oda yıl sonuna belkı dedı olumlu veya olumsuz ondanda bır bılgı verılmıyor…
gıgafıberde bu bolgeye su an planlaması yok.(on basvuru yaptık gıgafıber gelırse lısteye yazın dıye ama altyapı olmayınca)

1 Beğeni