Gigafiber mi geliyor?

Merhabalar,
Bugün gigafiber sorgulaması yaptığımda adresimde henüz olmadığı ama 20 hafta sonra geleceği yazıyor. Bu herkeste çıkıyor mu yoksa gerçekten Antalya’ya da geliyor mu demek?
Ekran görüntüsü 2022-07-22 105950

GÜNCELLEME: Aynı adreste bi yanımdaki binayı sorguladığımda bu ibare çıkmadı. Demek ki gerçekten geleceğinden değilde daha önce talep oluşturulmuş adreslerde çıkıyor bu ibare. Bence son zamdan sonra müşteri kaybetmemek adına yapılmış bir şey gibi duruyor. Gerçekten gelecek olsa yakınlardaki adreslerde de bu ibare çıkardı. Tabi bu benim kişisel görüşüm

Merhabalar, endişelenmeyin. Daha önce de belirttiğim gibi süre bilgisi test ediliyor. Müşterilerimize doğru/ortalama bir süre verebilmek için sorgulama ekranında güncelleme gerçekleşiyor. Yakın zamanda tekrar aktif hale gelecektir :handshake:

2 Beğeni

Forumda görünce bende baktım. Mayıs ortasında kablolar döşenmişti. Kablo olmasına rağmen bende herhangi bir süreç ibaresi çıkmadı. Belki yenilik yapıp süreç konusunda bilgi vermeye başlamışlardır diye sevinmiştim

1 Beğeni

Bende de 20 hafta sonra evinizde diyor ne kadar doğru bilmiyorum

1 Beğeni

Siz aktivasyon bekliyordunuz değil mi? Doğru mu hatırlıyorum

Bende de sadece kablolar var. Kutu filan gelmedi 2 aydır. Bir umut bende girdim. Süreç hakkında bilgimiz olsun diye ama ekran görüntüsü aynı @BLackOwL arkadaşımızdaki gibi… yine boynu bükükler gerip yetimleri söylüyorum :smile:

1 Beğeni

Bende de talep oluşturulmuştum ama ona rağmende çıkmıyor

Daha önceden gigafiber istiyorum başvurusu yaptınız mı? çünkü yapanlarda çıkıyor diye düşünüyorum.

Bende de 20 hafta sonra evinizde diyor alt sokakta abimin evini sorguladım onda çıkmıyor bu olaylardan sonra güvenim kalmadı zaten 20 hafta der 200 hafta sonra gelir :smile:

1 Beğeni

Bende de böyle yazıyor. Kocaeli/Derince’deyim. Talep yapmıştım ilk gün.

2 Beğeni

Kocaeli de geldiklerinde tahminimce ilk Derince ilçesinden başlarlar. Farklı bir lokasyon hata olur.

Alperen bey (@alperenatici) Konuyla ilgili bilgi aldıktan sonra dönüş yapacağını bildirdi.
Bizim evde bu iletinin gözüküp hemen bitişikteki evde gözükmemesi bana da daha önce başvuru yapanlarda gözüktüğü izlenimi yarattı. Bakalım Alperen bey gelince bilgi verir sanırım

1 Beğeni

Arkadaşlar sorguladığınız adreste kendi dairemiz yerine komşunuzu seçin çıkmıyor yani ben 7 no kendi dairem daire 8 olarak sorguladım çıkmadı o uyarı yani fasafiso gibi yan binalara da baktım yine yok boş iş

2 Beğeni

Gebze için belediye ile anlaşıldı diye haber vardı. İlk oradan başlarlar bence. Tabi yinede bilinmez. TurkNet’i bağlamaya gelen eleman burada epey TurkNet bağlantısı yaptım demişti.

Sanırım müşteri kaybetmemek için yapılan bir şey olabilir

4 Beğeni

Talep olmayan daire için niye bilgi versin ki? Mantık hatası olur.

Bari bu konuda @alperenatici dan bir bilgi alalım.

2 Beğeni

Yo bence mantık hatası olmaz. Eğer gerçekten o bölgeye gelecekse o bölgedeki adreslerin hepsinde bu ibare olmalı. İnsanlarda bilir gelecek mi gelmeyecek mi diye

1 Beğeni

Acaba hali hazırda aynı binada oturan ve 2 farklı dairede TurkNet kullanıyorsa, biri talep edip diğeri etmediyse ne sonuç verecek.

Tahminim, TurkNet kullanan ve talep eden etmeyen herkeste eğer gelecekse bu bilgi çıkar.

Garip olan neden hep 20 hafta diyor. Birinde 25 çıksın, bambaşka yerde 15 falan. Acaba boyle bir durum varmı ki? Ayrıca 20 hafta 5 ay diyor, 2022 planlamasında ki yerler (bizim mahalle planlamadaydı) için ezber bir süre mi ki…

3 Beğeni

Bende de böyle yazıyor. Ancak şöyle bir şey var bende tüm işlemler bitti sayılır sadece Optik Fiber Dağıtım Kutusu (OFDK) ona kalın kablo takmaya gelmediler o işlemin bitmesini bekliyorum eğer kutuya kablo takma işlemi 20 hafta sürecekse çıldırırım sanırım :grin: bence o süre söylemesi sistem hatası bana öyle geliyor.Ayrıca diğer arkadaşlar başvuru yapan kişilere 20 hafta ibaresi çıkıyor demiş ben kendim ilk gün başvuru yapmıştım arkadaşım benim bir üst sokağımda oturuyor herhangi bir başvuru yapmadı ona da 20 hafta diyor.

1 Beğeni

bendede böyle gözüküyor fakat bir yan mahallemde gözükmüyor yan binalarımda gözükmüyor bunun sebebi nedir 20 hafta sonra gelecekmi yoksa o 20 hafta = 100 hafta felanmı? :slight_smile:

1 Beğeni