Gigafiber mi geliyor?

Hocam işe yarar mı emin değilim ama TT’dan Ümit beye ve Yusuf Kıraç beye ulaşmaya çalışın. Gerek mail gerekse twitter’dan ulaşmaya çalış. En azından aradıkları zaman problemi daha net anlatabilirsiniz

dedıgınız gıbı her yerden denıcem
twıtten den hangısı daha yetkılı yazdıkalrınızdan
kım baglarsa ona gececem artık…
ilk internetim dial up idi-sonra adsl -sonra vdsl takıldık kaldık vdsl den cıkamıyorum bir turlu fıber geldi bizi gelmıyor :)))

1 Beğeni

Baskı yapmaya gittiğiniz kurumun size cevabı şu olacak… " TurkNet in bize herhangi bir başvurusu yok."

Ayrıca bu ekonomi düzeninde kimse tam olarak önünü göremiyor. Dolar 6-7 liralardan bir anda 18 liraya geldi. Bu durum haliyle tüm planları bozabilir. her söylenen şey teminat olarak görüldüğü için bunu açıklaması büyük sıkıntı yaratır.

Siz planlamada gösterip umut verip yapmazsanız tepki farklı olur. 2 aydır gigafiber kablom döşendi daha kullanmaya başlayamadım. Bu durum bile stresli…

3 Beğeni

Doğru siz de haklısınız. Umarım en kısa sürede hepimiz Gigafiber’e kavuşuruz :slight_smile:

4 Beğeni

Bir ipucu daha o zaman. TurkNet in internet omurgasının olduğu iller öncelikli olanlar. Tabi bunlara ek olarak şimdi ki nüfus yoğunluğu ve talep durumu da buna + yönde etkili olacak. Harita veya planlama bilgilerinin paylaşılması konusunda kesinlikle @Mcevik e katılıyorum.

Peki Antalya’da TurkNet’in internet omurgası mevcut mu? :smiley:

Evet Bakınız

2 Beğeni

Teşekkürler yanıtınız için. Bir an önce Gigafiber gelir umarım :slight_smile:

Umarım hepimiz bir an önce hak ettiğimiz hızlarda internet erişimine TurkNet sayesinde kavuşuruz :pray:

2 Beğeni

Umarim erken gelir 20 hafta ibresi cikiyodu sonra kayboldu destek ile gorustum planlamada dir dedi o ciktiysa bekleyecez gigafiber gelene kadar so fiber kullanacağım onda sonra gigafibere birde gigafiber geldiğinde ben aranacakmıyım acaba

3 Beğeni

Yav arkadaş bizim toplum ne kadar aç gözlü madem farklı firmanın fiberi var ne diye 1000 uploadlık fiber beklersiniz görende youtuber,yayıncı veya şirket yönetiyorsunuz sanır, milletin evine 1 tane bile fiber gitmiyorken 2. veya daha fazla fiber talep edenler bırakında talep etmeyin artık hiç olmayanların önüne geçip engel olmayın.

2 Beğeni

Uşak yok mu yani :roll_eyes: Sene başından beri planlarda var dediler her sorduğumda?

1 Beğeni

Kayseri Sivas arası bağlantı gibi orası da güncellenip eklenmiş veya eklenecek olabilir. :man_shrugging:

2 Beğeni

şimdi güzel bir soru soracağım :slight_smile:
bağlı olduğum santralde TurkNet yapa var ve haliyle portlar dolu.
gigafiber başvurusu yapıldı siteden. gelme olasığı ne olabilir ?
teşekkürler.

Yukarıda belirttiğim gibi eğer bölgenizde gigafiber yatırımı yapılırsa yapa tamamen kaldırılır ve direk aynı omurga üzerinden önce TurkNet e sonra dünyaya şeklinde internete kavuşursunuz. Ama bununla ilgili net bir tarih verilmiyor. Öncelik Cem Çelebiler in bahsettiği gibi omurgası bulunan iller diye biliyoruz.

3 Beğeni

Yeni iller eklenmiş görünen.

1 Beğeni

Mantıklı yorumlar yaptığınız için size çok teşekkür ediyorum.

2 Beğeni

Bunu nasıl sorguladınız tarayıcı üzerinde bilgi verirmisiniz

2 Beğeni

@alperenatici
Alperen bey merhabalar,
Sorgulama ekranıyla ilgili çalışma yapılıyor demiştiniz. Bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme olmadı. Ortalama süre bilgisi ekranı ne zaman aktif olur bilginiz var mı?

Selamlar @ilkay, süreci en az sizin kadar ben de yakından takip ediyorum. Netleşmiş bir durum yok, olduğunda keyifle duyuracağım :heart_hands:

1 Beğeni