GigaFiber Altyapısı Hk

valla bilmiyorum serdar kekik var twitch de ona sordum türknetin kutusu dedi küçük sokaklara bbundan koyuyolar sanırım

nasıl görüntüsü acaba fotosunu çekip atma şansın var mı hocam ? benim binaya kutu koydular siyah ama bu kutuyu bilmiyordum dışarda da mı kutu koyuyolar ?

Bu kutulardan her bloka 1 tane

bu bağlı halimi yoksa daha bağlanmamış halimi bağlı olduğunu ve aktif olduğunu nasıl anlayabiliriz ? Bunu bağlamadan binaya kutu koyarlar mı ?

Bağlı hali şaunda aktif gigafiber kullanıcısıyım

@Oguzhantutkac hocam bu cihaz dış ortama dayanıklı mı? böyle bir sistem ilk defa görüyorum?

Dayanıklı olmasa bütün mahalleye koymazlardı heralde :slight_smile: :slight_smile:

hocam kutu çatı üzerinde mi yoksa duvara mı sabit ?

Duvara sabit bazıalrı bazıları binaların aralarına saklanmış garip bir çalışma yapılmış biraz düzensiz açıkçası :slight_smile:

1 Beğeni

Aynı kutulardan konulmaya başlandı sokağa, yakın zamanda GigaFiber’e kavuşurum umarım.

Hadi gözün aydın yolun büyük kısmı bitti muhtemelen 15 gün içinde aktif olur altyapın

1 Beğeni

Bir binada turktelekom, süperonline ve TurkNet fiber kutu varsa dairelere 3 er tane mi fiber kablo çekiliyor? Yoksa fiber kabloyu dolaplar arasında taşıma yapılabiliyor mu?

Normalde yapılabilir konnetör varsa

o 3 kutuyu 1 binaya koyanlarda akıl var mı acaba merak konusu bu olsun hocam :smiley:

Eğer abone 3 ISS den de hizmet almak isterse kabloyu her biri için kablo çekmek daha ekonomik olur diye düşünüyorum

Neden 3 kutu bir binada olmasın ki? Ne gibi sakıncası var?

Üstat sormak istediğim fiber altyapısı (FTTH) olan yere TurkNet geldiğinde dairelere tekrar kablo çekiyor mu?

Ortak altyapı ise Hayır, gigafiber ise evet diye biliyorum

O 3 kutu için o binaya 3 kablo çekiliyor cunku. Halbuki ortak altyapı kursalar bi binaya 3 fiber kablo gireceğine her binaya 1 kablo çekilerek daha fazla insana fiber internet hizmeti sunulabilir:)

1 Beğeni

Malesef ortak altyapı hikaye. Çıkılmaz bir düğüm. Fiber gelişecekse ve rekabet olacaksa her firma kendi çekmesi daha iyi. Ortak altyapıyı yapacaksa mobil cephede yapılan, mobil operatör hizmeyi olmayan alana yapılan devlet destekli vericiler gibi yapılabilir.(ULAK) Yani tek altyapı olsa ve devlete ait olsa, her operatör kirasını ödeyip kullanması en mantıklısı.