GigaFiber Altyapısı Hk

Bursa da neden türknetin altyapısı yok Bursa MustafaKemalpaşada hiçbir opertörün fiberi yok TurkNet fiberi için Nereye Başvurmamız Gerekiyor planlar arasında yokmu

2021 planlaması ağırlıklı olarak İstanbul, İzmir ve Ankara için yapıldı/yapılıyor. 2022 yılında planlar arasına eklenebilir. Site yöneticisi/sakini istesiniz TurkNet / GigaFiber sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

2 Beğeni

çok teşekkür ederim ama bursa gibi büyükşehir de turknetin plana almaması çok üzücü bir durum beklemekteyiz tek ümidimiz TurkNet dogru duzgun altyapı yok şehrin göbeğinde :frowning:

1 Beğeni

Planlama aşamasından sonra belediyeden izin alma ve diğer çeşitli prosedürlerin uygulanması sırasında sorun oluşmuş olabilir, adresinizi özelden iletirseniz arka planda neden iptal edildiğine dair bilgi isteyebilirim ancak kesin dönüş alınamayabilir bilginize.

1 Beğeni

Umarım en kısa sürede planlar arasına eklenir

1 Beğeni

Merhaba, yayla mahallesi 1487. cadde gigafiber planı var mı?

1 Beğeni

İl belirtir misiniz?

1 Beğeni

Merhabalar, Ankara//Keçiören//Yayla mahallesi planlı iş listemiz arasında yer alıyor. Süreç hakkında ekstra bir bilgi veremiyoruz. Umarım en kısa süre içerisinde hizmetimizi o bölgede aktif hale getirebiliriz.

1 Beğeni

Sevdiğim kızın adrsini vereyim baran kayıt yaptırsun. :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth::shushing_face: ankara

1 Beğeni

Merhaba,

Daha önce altyapı sorgulamada bir “Yakında gigafiber adersinizde” bir vdsl bir “Yakında gigafiber adersinizde” bir vdsl gösterilirken, buradan ve dhden sorduğumda bir fiber için 2021 çalışmaları içinde denilen bir de 2021 planı içinde değil denilen sokağıma bugün TurkNet tarafından siyah bir kablo çekilmeye başlandı. Acaba bu GigaFiber ile ilgili bir çalışma mı yoksa başka bir çalışmamı bilgi alabilir miyim?

İstanbul/Zeytinburnu/Telsiz Mahallesi/Şehir Er Necmi Ertuğ Sk

%90 gigafiber kablo fotoğrafını atar mısın

Sabah binaya kablo döşüyorlardı ben de sevindim ama süperonlinenın fiber optikleriymiş. Ankara/Keçiören/Kuşcağız/411 sokak hala planlar içerisinde mi? Çünkü çevremde süperonline dışında kazı yapan firma yok. 2021 planları içerisinde diyorlardı adres için. Sanırım gigabit internet için uzun bir süre daha bekleyeceğim.

Belki belediyeden izin çıkmamıştır çalışma için tabi ki yetkili arkadaşlar daha net bilgi verir çalışmalarla ilgili yada firma projede değişikliğe gitmişte olabilir.

Şu tarz bir kablo üstünde yazı var ama göremiyorum. Binaların içine de çektiler bazılarının, bizim binadakinin ucunu çekmeyi unuttum.

Hayırlı olsun gigafiber umarım en kısa sürede aktif olur

sokak başında ki kutu nasıl birşey ? bir de kablo üzerinde TurkNet ibaresi mevcut mu?

Şu an kutu yok sanırım, Türk Telekom’un kutusu var ama ondan bahsetmiyorsunuzdur herhalde? Kabloların üzerinde yazan yazıyı okuyamadım fakat çeken kişiler TurkNet için çekildiğini söylediler ve baya arka sokağım, bir sonraki sokağım vb full kablolar havadan bir şekilde çekiliyor.

Çekilen kablolar drop kablo olarak geçiyor bu kabloların toplandığı bir nokta var her blok için bir sonlandırma noktası oluyor o sonlandırma noktasında bölgenin nüfusuna göre 24 kor denilen kalın zırhlı fiber kablo ile ana omurga bağlantısı kuruluyor binalara çekilen kablolara da bina içi sonlandırma kutusu takılıyor oradan da diarelere iletiliyor binanıza gelen kabloyu takip edin kabooların toplandığı bölgede siyah bir kutu olmalı yada daha takmamış olabilirler

1 Beğeni

bu kutudan hocam illaki bi binanın önünde vardır

Bizim burda dış mekan kutusu siyah ve kalın zırhlı kabloda siyah fark var sanırım aralarında