Gelin bu zam gerçekten fazla mı az mı düşünelim

Binamdaki altyapı Turk Telekom ve ankastre ölçümlerinin ardından bana sundukları maksimum paket 35 mbps ve ona da kasım ayında 109 lira gibi bir mebla talep ettiler. Üstelik 24 aylık paket fiyatı bu idi. Şu an TurkNet üzerinden 7db ile 100mbps alıyorum efektif hızım ise 90-95 arası. Buna telefon dahil 112 lira ödüyorum. Bu tabloda olan zibilyon kişi tanıyorum. BTK verilerindeki 25mbps olayı tamamen o savunduğunuz çağrı merkezi personeli besleyen dev firmaların ürünüdür. Fiber üzerinden 16mbps paketi kampanya haline getirmekten utanmayan şirketlerin beslediği üç beş bilgi yoksunu adama telefonla ulaşmasam da olur. Bunlar şahsi fikirlerim.

1 Beğeni

Yerleşik operatörün bize ve diğer İSS’lere müsade ettiği kadarıyla ortak altyapıda kullanıcılarımızı ulaşabilecekleri maksimum hızlarla kavuşturuyoruz.

Zaten kendi altyapılarımız olan GigaFiber’de ve Yapa’da müşterilerimize maksimum hız anlayışımızı sonuna kadar veriyoruz.

Benim asıl anlatmak istediğim herşey TurkNet’in elinde değil…

Yukarıda verdiğiniz örnek ile bende pekiştireyim. Arabanız var ve benzin almak istiyorsunuz. Benzinliğin sahibi ise size "hayır kardeşim fulleyemezsin sadece 200 TL’lik alabilirsin "diyor. Siz fullemek için gittiğiniz benzinciden 200 TL’lik benzin alıp çıkmak zorunda kalırsınız.

Örnekteki ülkeyi yakınen tanıyorum :smiley:

1 Beğeni

insanlar sorun yaşadığında derdini anlatacak birilerini arıyor. robotla yazışmak kimse istemez diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Bak buna katılıyorum işte. @EFG Enes Bey çok ilgili birisi fakat sadece onun bu kadar çabalaması yetmiyor

1 Beğeni

Ben en başından beri şunu savundum. Benim için taahhüt yada ücretin pek bir önemi yok aslında.
Turknetten ayrilmamin sebebi de ücret değil zira ben ayrıldıktan sonra zam geldi.
Aylık 40 TL aslında meblağ olarak çok bir tutar değil. İki paket sigarayı zor alırsın yada 2-3 kg domates. Ama oran olarak yüksek.
Ben sürekli kopma yaşadığım için ayrılmak zorunda kaldım.
@EFG Enes Bey in söylediği gibi bir sorun olduğunda evet 24 saat içinde dönüş yapılıyor. Ama bu bir artı değil. Önemli olan çözüme kavuşmak.
Defalarca söyledim sorun modem, iç tesisat yada altyapı değil. Hem Yapa da Hem Vae de kopmalarin önüne gecemedim. Şu an geçtiğim İss de tam 1 hafta boyunca deneme amaçlı 300 Gb download yapmışım ve 1 haftada biriken Crc 1000 gibi bir rakam ve 1 kere kopmadı.
Bu sorunun araştırılması için gayet açıklayıcı olmuştur umarım

1 Beğeni

Gerçekten ben de tavsiye edemiyorum. Tavsiye edip de geçenlerde de ben gibi sorun olduğundan tavsiye edemiyorum.
Hiç kimseye hiçbir firmayı tavsiye etmiyorum artık. Çünkü sorun olduğunda bana senin yüzünden geçtim diyorlar. O yüzden karışmıyorum.
Eğer TurkNet bizim düşüncelerimizi dikkate alıyorlar ise tavsiyem şu;
1- Fiyat politikalarını bazı firmalar gibi pakete göre yapmaları. 16 mbit Adsl ile 100 mbit Vdsl,Fiber yada Gigafiber gibi aynı ücretten tutmamaları( Buna itiraz edenler olabilir ama Adsl 140 TL de kalsın,Fiber 200 TL demiyorum. Adsl 100 TL olabilir mesela.)
2-Teknik destek konusunda sorunun araştırılması ve çözümü (Tt kaynakli sorun yoktur,kendi İss niz ile görüşün diyorlar ve gercekten sorun Tt de değil)

1 Beğeni

Ben özgür tarifeyi şu şekilde yorumluyorum. Örneğin su satıcısı bana aylık sabit ücretle dilediğin zaman dilediğin kadar su almakta özgürsün diyor. Ben yürüyerek elimde 2 adet 5 litrelik şişeyle su taşıyorum. Bir başkası da aracının arkasına 1 tonluk su deposunu bağlayıp onunla alıp gidiyor. Benim elimdeki imkan buyken satıcıya itiraz etmemin anlamı var mı bilemedim. Ayrıca bu satıcı, imkanları dahilinde, belli bölgelerde kendi araçlarıyla 10 tonluk su dağıtımına da başlamış ve fiyat farkı almıyor.

Bana 2 seçenek kalıyor. Ya daha iyi imlkanlara kavuşmayı bekleyeceğim ya da az miktarı daha ucuz satan varsa suyu ondan alacağım. Ben şu an binama GigaFiber gelene kadar ikinciyi tercih ettim. :slight_smile:

1 Beğeni

Gigafiber kullanıcıların fiyat yükünü vdsl/adsl/diğer altyapıda fiber kullanıcılarına yüklüyorlar net.

Katılıyorum size. Zaten ben de bu nedenle ucuza bulduğum başka bir sağlayıcıyı seçtim geçici olarak. Giga Ankara’da bildiğim kadarıyla tek bir mahallede var. Benim muhitim de planlama dahilinde görünüyor. O gelene kadar taahhütsüz en ucuz bulduğum firmalarda dolaşacağım. Artık ne zaman gelirse. :slight_smile:

Not: Yüksek ping ve ara sıra yaşanan hız dalgalanmaları benim için sorun olmadığından firmanın hizmet kalitesi benim için sınırlandırıcı değil. Bu değerler sizin için önemliyse seçenek azalıyor elbette.

1 Beğeni

Hangi iss’nin forumunda hangi iss’nin desteğini liderliğini gönüllü olarak yapıyorsanız artık, siz kısmı tam olarakta o oluyor.

Ben sizin gibi aboneyim…ve defalarca söylediğim gibi de burada ve kendi Facebook grubumuzda gönüllü olarak gerçekten ihtiyacı olan abonelere yardımcı olmaya çalışıyoruz. TurkNet babamın şirketi değil ve fatura ödüyorum.

Farklı bir firmada simetrik internet kullanan abonelerin fiyatı daha fazla yazılmış yukarılarda o firmada simetrik kullananlardan aldığı ücretle daha düşük hızlarda internet verdiği kullanıcılardan aynı paket ücretinimi talep ediyor onu yazan arkadaş göz önünde bulundurdumu onu yazarken yaklaşık 2 sene superonline vdsl ve türk telekom vdsl kullandım superonlinede 1 kere modem kaynaklı problem yaşadım onuda ertesi gün müşteri hizmetlerini arıyarak çözmüştüm türk telekomda zerre problem yaşamamıştım bana 6 ay sonra diğer iss’lerde zam yapacak vs ile gelmeyin ben bugüne bakıyorum ben bugün tahaüt altında türk telekom superonline vodafone’ye geçsem 2 sene zamsız aynı ücreti ödermiyim ona bakıyorum, elinizde bir belge vs varmış gibi her posta diğer iss’lerde 6 ay sonra zam yapacak vs diyorsunuz.

Yorumlarımı silmekten başka açıklama yapamazsın zaten sende haklısın :slight_smile:
Bakalım düşük hızlarda internet kullanan kullanıcılarda gidince kendi altyapınızdaki kullanıcıların faturalarını nasıl alt seviyede tutucaksınız şu 6 ay bir izleyelip görelim.

1 Beğeni

Sizin yanıtlarınızı ben silmedim. Forum yöneticileri uygun görmemiş olabilir bu yüzden silmişler. Bu forumda herkes kendi fikirlerini düşüncelerini açıklayabilir. Benim düşüncem size uygun olmayabilir sizin düşünceniz bana uygun olmayabilir. Bununla ilgili ne ben size bunu yazma diyebilirim ne de siz bana bunu yazma diyebilirsiniz. Aynı şekilde dikkate alırsanız veya alırım yada almam. Mutlu günler dilerim.

1 Beğeni

@alihann_gundogu, yorumlarınızı ben sildim. İthamda bulunarak konuşuyorsunuz. Lütfen bundan sonra yapacağınız paylaşımlarınızda üslubunuza dikkat edin.

Yoo ben kimseye bir ithamda bulunmadım varsayımda bulundum ve sordum siz okuyup cevap hakkı bile vermeden kaldırmışsınız yorumları, o sırada @BLackOwL aktifti okuyabildiyse görmüştür zaten dediğim gibi bu hafta 1 aboneliğimde kesin olarak geçiş yapıyorum ve 6’ıncı ayda da o mühitte tekrardan internet aboneliği yapmıyacağım için geçiş yapmıyorum direkt iptal edeceğim.
Bakalım izleyip görelim düşük hızlar sunulan ama gigafiber kullanıcıları ile aynı ücreti ödeyen kullanıcılarda birer birer gidince kendi altyapınızdaki gigafiber kullanıcılarına dip ücretten o hızları sunabilecekmi TurkNet izleyip görelim hep beraber.

Yok ben adsl ya da vdsl’de abone değilim, eskiden vdsl olarak kullanıyordum ama arızanın problemin çok olduğunu görüp kendi imkanlarım çerçevesinde uğraşarak oturduğum binaya ftth getirttim gruptada konu vardır bu mevzu ile ilgili ama 1000’e 1000 kullanan ve her konuda canlı desteğe arıza çözümü vs önceliği olan aboneyle aynı ücreti ödemeyi kabul etmiyorumki iptal ediyorum bunları göz önünde bulunaraktan.

1 Beğeni

Açıklamaları şu olur büyük ihtimalle altyapımızı getirirken bölgedeki abone yoğunluğumuzu göz önünde bulunduruyoruz size şimdilik tarih veremiyoruz ama belki bir gün sizede altyapımızı getirebiliriz. Zaten o altyapıyı getirseler o fiyatla tahaütlü/tahaütsüz herkes kullanır.
(Kısacası siz 1000/1000 kullanan abonelerle aynı ücreti ödeyin biz unutmaz aklımıza gelirse sizede altyapı getiririz bu benim düşüncem @EFG ’cim ithamda bulunmuyorum)

Halada diyorum bu fiyat politikasını savunanlar net olarak ya TurkNet çalışanıdır ya da Gigafiber Altyapısındadır bence başka akla fikre sığabilen bir açıklaması yok çünkü.
(@EFG bak buda varsayım mantık çerçevesinde düşüncemi yazıyorum.)

1 Beğeni