Gelin bu zam gerçekten fazla mı az mı düşünelim

Aslında TurkNet bu işe zam takıntısından uzak diye yalnızca internet odaklı olarak başladı fakat son 2 yılda elbette enflasyon oranları ile ardı ardına zamları yaptı ilk zamlar anlışabilirdi fakat günümüzde yapılan 40 tl zam anlaşılabilir değil asla değil evet enflasyon vb değerler arttı giderler arttı fakat sorun şurada bozuluyor.TurkNet diğer firmalara göre uygun olmasının en büyük nedenlerini size kısa özetle sayacağım.

-7/24 Müşteri Hizmetleri
-Aktif Ücretsiz Arıza Ekibi
-Modem arayüz ve modem desteği
-Yerel bayi ve Şube

TurkNet diger firmalara göre böylesine büyük bütçe ve iş gücü ayırması gerekmiyor haliyle size direk olarak en iyi verebildikleri hızı en uygun fiyatta verebiliyordu.Peki bugün hala bu ek hizmetleri veremezken neden en pahalı denilen türk telekomla aynı fiyatlara geldi ? neden superonline gibi en iyi firmalardan biri kabul edilen firmayla arasında fiyat farkı neredeyse aynı geldi.Bunca servisten yoksun sadece internet odaklı olduğu için uygun olan kısaca genç insanların internet ve oyun severlerin sevgisi haline gelen TurkNet neye dayanarak bu hizmetleri veren ve fiyat garantisi firmalarla aynı fiyata geldi üstelik 16 mbs kullanan kullanıcıyla 1000 kullanan kullanıcı aynı fiyatı verecek olması çok ciddi bir ayrımcılık ve kullanıcı dostu politikasından çok fazla uzak.Burada bulunan modları anlıyorum aksini bir cümle kuramazlar fakat firmanın bu yönelimini değerlendirirken herkese adil olmalarını umuyorum.Bazıları devasa zamlar geldi yok o oldu bu şu oldu diyor fakat farkında olmadığı şey turknetin diger firmalardan uygun vermesini sağlayan hizmetlerin aktifte olmaması haliyle giderlerinin diger firmalara göre çok çok fazla az olmasıdır.Elbette enflasyon durumu zam yapmayı mecbur kılıyor bunu zaten üzülerek görüyoruz fakat kimse 99 tl olan faturayı 140 tl çıkaramaz eger çıkaracaksa paket düzenlemeleri ve kesinlikle diger firmaların verdiği ek hizmetleride vermekle yükümlü olmalıdır.Umarım bu karardan TurkNet vazgeçer ve düzenleme yapar yine o güzel kullanıcı dostu politikasına geri döner…

(Bunlar tamamen kendi fikirlerimdir açıklamak ve düşüncelerimi özgürce paylaşmak istedim TurkNet 'i seven ve düzenlemesi insanlar kaybetmemesini isteyen biriyim.)

11 Beğeni

fiber kullanan için aslında çok büyük bi zam gelmedi ama, adsl - vdsl kullanan için fazla gelebilir bu zamlar

7 Beğeni

Orası öyle aslında fiber mevcut firmalarda eger kendi fiber altyapısı ise daha ucuz ama kiralık bir altyapıdansa daha pahalı oluyor.

7/24 müşteri hizmetleri dediğiniz sanırım sesli konuşulabilir temsilcisi olması. TT tarafında arıza olması durumunda konuştuğunuz kişi de size gecenin bir yarısı ekip gönderip arızanın giderilmesini sağlayamayacak. Anlık olarak kaydınızı alıp iş listesine gönderecek. Ayrıca TurkNet Network ekibi 7/24 görev başında :muscle:

Aktif ücretsiz arıza ekibi dediğiniz sanırım elit hizmet diye nitelendirilen durum. Aynı şekilde arıza kaydı açtığınız zaman altyapı sağlayıcısı şirketin ekipleri gelip kontrolü sağlıyor. ( TT dışında ki sağlayıcıların altyapı arızalarına kendi ekipleri ile müdahale etmesi yasak)

Operatör modemi kullandığınız durumlarda tüm ISS ler (TurkNet dahil) modeminize erişip gerekli konfigürasyonu yapabilir.

En gereksiz olanlar da belli bir komisyon ile çalışan yerel bayi olayı. TT nin bir çok noktada şubesi var ama bu şubeler üzerinden sadece internet hizmeti ile ilgili konuların cevaplarını veya satışlarını yapmıyorlar. GSM dahil Bir çok alanda hizmet verdikleri için gerekli diye düşünüyorum…

Aslında bunların hepsini sizin görerek, duyarak adım adım anlayarak yapmanızı sağlayan Online işlem merkezi ve sesli yanıt sistemi (IVR) TurkNet te var. Yıllar önce de konuşulmuştu. Robotla konuşarak sorun mu çözülür diye. 3 yılı aşkın süredir robotlar ile herhangi Bir sorunum olmadı.

Zam konusunda şahsi yorumumu Haziran ayından sonra yapmayı düşünüyorum. Çünkü o tarihe kadar faturam aynı şekilde eski ücret üzerinden gelecek. Eğer diğer taahhütsüz hizmet veren ISS ler zam yapmaz ise durumu değerlendiririm.
" Bu yazdıklarımın hepsi tamamen kendi düşüncem."
Not: Burada moderatör olarak destek sağlayan hiç bir arkadaşım TurkNet personeli değil, fikirlerinde bir sınırlama vs olması söz konusu değil. Biz burada tamamen gönüllü olarak hem abonelere hem de TurkNet e destek oluyoruz. :hugs:

5 Beğeni

Diger taahütsüz iss TurkNet kadar zam yapmazsa TurkNet zammı geri mi çekicek haziran sonunda bunu mu demek istediniz, ben arkadaşın söylediklerine sonuna kadar katılıyorum robotların sürekli copy paste üzerinden ilerlemesini sizinle daha önce de konuştuk hak da vermiştiniz, sanırım 1.5 yıl oldu konuşalı ama degişen hiç birşey olmadı TurkNet henüz gigafiber dışında (ki o da herkes de yok) ne superonline ile nede bir çok insanın mecburiyetten aldıgı tt ile aynı kalitede degil hal böyleyken tekrar tekrar söylüyorum %40 hiç hoş olmadı

4 Beğeni

Elit hizmet diye adlandırılan bir durum yok vodafone superonline ev içi ücretsiz servis yönlendirebiliyor hele fiberde ücretsiz kablo bile yeniliyorlar zaten hat eski veya yenide olsa fark etmeksizin.7/24 Müşteri hizmetleri size sesli olarak yanıtlıyabiliyor ki sesli müşteri temsilcisi oldukça önemli bilgi herşeydir…Gecenin bir yarısı değil ama saat 22:00 kadar ekipler sahada çalışıyor.Gece içinde nöbet ekibi var fakat ev içi müdahale yapmıyorlar elbette.Operatör modemi kullandım fakat dışardan aldığım için TurkNet bana tam anlamıyla destek veremedi modem firmasına yönlendirdi kısaca 600 700 lira verip turknetten modemi almazsan sana bunu yapmıyorlar ki bunu fatura takisidide çok kısıtlı yaptıkları için çoğu kullanıcı dışardan temin ediyor bu modemı bende öyle yaptım ve inanılmaz ucuza aldım bunuda söylemiş oliyim fakat diger şirketler size bu modemleri kıralıyor fakat bu modemleri arıza durumunda veya yenileme konusunda ücretsiz işlem sağlıyor haliyle aslında hesap yaparsak modem ücretleri hemen hemen aynı tutara geliyor.Yani buradaki tek ozgurluk ıstedgın modemı secme kı cogunluk yıne turk telekomdan cıkma modemlerı alıyor gunumuz fıyatlandırmasından dolayı…online işlem merkezi sizde ön görüyorsunuz ki müşteri hizmetleri sınırlı sayıda.Aslında şöyle adlandırmak lazım TurkNet hava yolu şirketlerinin pegasusu ek hizmetleri vermez ama sizi ucuza istediğiniz şehire uçurabilir ama thy ek hizmetlerin tamamını verir ve çok az farkla sizi uçurur bu daha iyi bir örnek zannedersem açıklamak adına :slight_smile: haziran ayı dediniz burasıda üzücü madem öyle bir zam gelecek neden TurkNet o şirketleirn zam oranını görmeden böylesine devasal bir zam getirdi oda bir düşündürücü soru veya o şirketlerin hangisi ne kadar zam yapıcak ? yapacak mı oda belirsiz bunlar sadece söylem şuanda aktifte TurkNet en büyük zammını yaparak kullanıcı dostu söyleminden tamamen dışarı çıkmış oldu gigafiber yatırımı üzerinden hoşnutluk yaratmaya çalışşsada şubi gerçek gigafiber denilen hizmet TurkNet kullanıcılarının minicik bir bölümü kullanıyor adaletli olması gerektiği nokta eger bu zam yapılacaksa bu zam 50 altı kullanıcılara yansımaması olmalı yoksa 16 mb kullanan kullanıcıya verdıgı adaletlı fıyat bu mu ? bu sadece haksızlıktır.Gönüllü olduğunuza maalesef inanmıyorum :slight_smile: buda benim düşüncem umarım bu paket tarzını yeniler ve düşük hız alan insanlara karşı fiyat politakasını yeniler.

1 Beğeni

Ek olarak şunu söylemek isterim ben şube veya diger durumları gerekli diye adlandırmadım bunlar bir ek iş gücü ve maliyet demek bunca maliyeti harcayan firmayla bu hizmetleri vermiyerek harcayan firmanın bütçesi veya ödeme gereksinimleri sizce aynımı olur ? herkes elini vicdanına koysun bu kadar ek hizmeti vermeyip onlarca ek hizmet veren firmalar kadar zam koyamaz TurkNetın böyle bir zam koyması resmen adaletsizlik ve üzücü ama dönemin aç gözlülüğü demek.her konuda sempatik olmayı deneyen firma artık insanlara itici gelmeye başladı bu söylemlerimi karalamak için değil TurkNet 'i severek kullandığım için düzelmesi insan kaybetmemesi için söylüyor ve eleştiriyorum

1 Beğeni

Merhaba @melanpi, fiyat artışlarının ne kadar moral bozucu olduğunun farkındayız. Biz de maliyetlerimiz artmasa böyle bir artış yapmak istemezdik. Kurlar yükseliyor, hizmet aldığımız firmalar fiyat artışı yapıyor, vergiler yükseliyor. Ancak bu artışı size en minimum miktarda yapıyoruz. Ayrıca altyapınızın desteklediği en yüksek hızları hiçbir sınır olmadan size sunuyoruz. Yani altyapınız ne destekliyorsa onu özgürce kullanabileceksiniz. Bize taahhüt vermek zorunda değilsiniz. Tamamen limitsiz bir internet kullanacak ve alabileceğiniz en yüksek hızları alacaksınız. Yani kısacası size özgür, hızlı, sınırsız bir internet deneyimini olabilecek en uygun fiyattan sunmaya devam ediyoruz.

1 Beğeni

Tamamen özgür sınırsız demek hem down hem upload olması gerekmez mi ? Eğer upload kısıtlı ise özgür ve sınırsız olmuyoruz maalesef

3 Beğeni

Zaten şu an kullandığımız özgür sınırsız vurgusunu kullanıcılarımıza sağlıyoruz. Sınırı biz koymuyoruz. Mecburiyetten dolayı belirlenen sınırlara uymamız gerekiyor. İstesek bile ortak altyapı üzerinden bu hızların üzerine çıkamayız. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki sadece biz değil ortak altyapıyı kullanan diğer İSS’ler de bu düzende devam ediyor.

1 Beğeni

O halde tanımlamalarınız değişmeli. Yerel alt yapı sağlayıcısının istediği kadar özgürsünüz diyebilirsiniz :slight_smile:

4 Beğeni

Şahsen ben 6 ay önce TurkNet e geçtim 2021 Ağustos ayı Bir Zam yapmıştı 2022 Mart ayı bizlerin beklemediği sürpriz bir fiyat artışıyla karşılaştık 1 yıl geçmeden iki zam birden Engelli indirimi kullandığım hâlde diğer ise letd n 30 TL daha pahalı.Ana İSS let hariç.Suny fark ettim her Fiyat guncelkemede Yetkililer aynı üslubu kullanmaları bizlerde fiyat artışları dan hiç hoşlanmıyoruz. O vakit yılda bir makul artış yapılmalıydı. Taahhütlü İSSler daha cazip geliyor artık saygılar

2 Beğeni

Merak ettiğim tek bir kısım var herkes aynı şeyi yazıyor. Fiyatlandırma 99.90 TL iken veya 85 TL iken de bu kullanıcılar aynı ücreti ödemiyor muydu?

Ayrıca kıyaslama yaptığınız 3 şirketin de sadece sabit internet hizmeti veren kuruluşlar olmadığını belirtmek istiyorum tekrardan.
BTK nın sabit telefon hattı pazar paylarına baktığımız zaman da görebiliriz rahatlıkla.
image

Bu çerçevede, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde STH net satışlarına göre en yüksek
paya sahip ilk üç işletmeci sırasıyla Vodafone Net, Superonline ve TTNet olmuştur.

Yine aynı şekilde sabit internet aboneliği yönünden de pazar payları bu şekilde.
image

Ve son olarak TurkNet ile kıyaslama yaptığınız bu üç şirketin gelir durumlarına göre GSM sektöründe ki pazar paylarını da buradan görebiliriz

Kıyaslama yaparken veya talepte bulunurken bunları da dikkate almak gerekli diye düşünüyorum.

Diğer gelir sermaye karşılaştırmaları için linkler aşağıda.

Son olarak belki duymaktan sıkılmış olabilirsiniz ama bir taahhüt veya zorunluluk yok memnun olmayan aboneler veya bütçesi TurkNet kullanamaya müsait olmayanlar için. Alternatif bir çok iss mevcut.

4 Beğeni

Umarım bu söyleminiz için yukarıda yazdığım cevap yeterli olmuştur.

Abonesi olduğum zamandan bu zamana genellikle her yıl aynı zamanlarda zam yapıldı. Bu yıl biraz erken açıklandı. 2021 yılı biliyorsunuz nasıl geçti 2022 de hiç kolay olmayacak hem bizler hem de şirketler üreticiler için.

TurkNet , bugün müşterilerine gönderdiği e-posta ile internet fiyatına zam yaptığını duyurdu. 1 Temmuz 2021 itibariyle Özgür İletişim Paketi tarifesi 95 TL, Özgür İletişim Ekstra tarifesi ise 99,90 TL ocak. Telefon hizmeti alan kullanıcılar ekstra 3 TL daha ödeyecek.

TurkNet her sene Haziran ayında zam yapıyor. Geçen sene Özgür İletişim tarifesi 75 TL’den 85 TL’ye yükselmişti. Bu seneki zamla birlikte 2 senede toplam 20 TL zam gelmiş oldu. Özür İletişim Esktra paketi geçen sene 95 TL idi. Bu seneki zamdan az miktarda etkilendi ve 99,90 TL’ye çıktı.

Kullanıcılar Özgür İletişim tarifesi ile 35 Mbps’e kadar hız alırken Özür İletişim Esktra tarifesinde altyapının desteklediği maksimum hızda internete bağlanıyor.
TurkNet'e zam geldi | DonanımHaber

Biz yine şirket olarak bu söylemimize devam edeceğiz. Çünkü olması gerektiği gibi :muscle:

4 Beğeni

Öncelikle söylemlerimin paket adaletsizi sistem işleyişi sorularımın yanıtlarından çok finansal detaylardan bahsetmişsiniz sorduğum anlattığım şeylerle alakasız yazılar neyse yinede cevaplamak isterim.Burada verdiğiniz verilerlerin mobil kısmı çok farklı internet kısmı çok farklı vodafone veya turkcell her birimi kendi bütçesi üzerinden değerlendirmekte fayda var lakin her bölümün çalışan ve görev alanı farklı haliyle mobil hat gücü diye bir durumla bunu sunmanız oldukça anlamsız.TurkNet zam yapmaya üzülüyoruz gitmenize üzülüyoruz vb şirin baba görünme söylemleri yüzünden insanlara ucuz internet söylemini aşıladı gerçekten ucuz mu şuan ? bu büyük firmalara karşı onlarla aynı fiyata vererek üye kazanır mı üye kaybeder mi ? büyük firmalar bu kadar ek hizmet sunup üstüne paketlendirme şansını kullanıcılara tanırken kullanıcı dostu TurkNet 140 lira 16 kullanan adamla 1000 kullanan adama aynı fiyatı veriyor bu bir dengesizlik adaletsizlik bir dağılım değilmidir hani kullanıcı dostu ? yıllarca şuandaki popülerliginin sebebi kullanıcı dostu söylemi değilmidir ? zamlar gelmeden cevap olarak diger şirketlerde ama çok zam yapıcak vb şeyler söylüyorsunuz her forum konusunda cevap olarak o şirketler size zam yapıcaz şu kadar fiyat vereceğiz diye bilgimi verdi ? TurkNet yalnızca iyi konumda internet vermeye çalışan ek hizmetleri bulunmayan her kitliye hitap edemicek bir firma herkes maalesef destek kaydını açmak için uygulamadan yazı yazmaz ki bunu herkes farkında genç bir kitle harici bunun takibini yapan kimse olmaz.Az pazar payıyla uygun fiyatlı direkt internet söylemi 40 tlik devasal zam ile ortadan kalktı zaten az olan payı iyice düşürücekler galiba geçen yıl türknetin %70 hisse satışıyla şirket yanlış insanların yönetimine girdi bu çok bariz belli oluyor ama yinede soruma cevap verdiğiniz için teşşekkür ederim GÖNÜLLÜ TurkNet forum yetklisi :slight_smile:

4 Beğeni

Altına imzamı atarım :slight_smile:

1 Beğeni

Aynı şeyleri tekrar yazmışsınız. TurkNet in sloganı AKN li zamanlardan beri “Özgür İnternet” kullanıcı dostu sloganını sizden duydum. Tekrar aynı şeyleri yazmaya gerek duymuyorum global ölçekli şirketler ile kıyaslamaya devam edebilir taleplerinizi ona göre iletirsiniz. Bu kısmı da geçtim. 16 mbps internet e daha önce 99 tl veren abone şimdi 140 tl verecek, 1000 mbps internete 99 tl veren abone 140 tl verecek. Zaten tek paket tek fiyattı bunun neresi anlaşılmıyor?
Diğer şirketler zam yapacak mı demişsiniz eğer unutkanlık gibi bir probleminiz yoksa önceki yıllarda TurkNet in ardından tüm şirketler zamlı tarifelerini peş peşe açıklamıştı. Ya onlar ayıp olmasın diye TurkNet e ayak uyduruyor yada gerçekten mali planlamalar yapıp aynı oranda zam yapıyorlar.
Destek kaydı açmak için uygulamadan yazı yazamayan abone zaten TurkNet e gelmiyor. Ne şirkete güveniyor ne de kendine.
15 tl lik zam için de aynı konular geçen yıl dönmüştü. Yok devasal yok abartı diye vs. Şimdi de aynısı oluyor iğneden ipliğe her şeye yüzde 100 zam geliyor ama TurkNet in ne gideri var ki 40 tl zam yapıyor deniyor. Hiç zam yapmasın aynı süreçte vdsl hizmetini verip devam etsin varsa port kira ücretlerine geleni yansıtsın veya enflasyon oranında zam yapsın. Bunun gibi şirketler var zaten TT den aldığını hiç bir yatırım yapmadan dağıtıyor. Tekrar belirtmekte fayda görüyorum ÖZGÜR internet. Altyapınızın desteklediği hızı hiç bir şart kural olmadan size veren özgürce kullanmanıza olanak sağlayan tamamen YERLİ sermayeli bir şirket. TurkNet size uygun değil ise bu özgürlük elinizde.
Bu arada TurkNet in %70 hissesi kime satılmış? Yönetim kurulu mu değişmiş?

2 Beğeni

Buna neden vurgu yaptınız anlamadım doğrusu? Siz gönülsüz olarak mı bu forumdasınız?

1 Beğeni