Gecelerı hızım dusuruluyor

t13

Ya zaten sorunun o 50k crc olduğunu düşünmüyorum çünkü adam az önce restart atmadan önce 3 gündür modemi açıktı ve pppoe erişimi kesilmemisti. Sorun crc olsa akşam hız düştü diyelim sabaha restart atmadan hızı nasıl düzeliyordu ?

Sorun yüksek ihtimalle saturasyon…

Yarın akşam sorun olacak mı hızınızda gözlemleyelim.

bu arada jıtter yazan nedır…sıstem bızım burda saha dolabı 125 mt uzakta dagıtım kablo ana yoldan yeraltı gelıyor telekomun sonra dırege kutu konuldu.kutudan gelen kablo dırek duvarı delıp modeme kadar gelıyor ev tesısata ugramadan

yarın aksam tekrar test yapayım sonuc ne cıkar.
bu arada 102400 tanımalam ıcın burdan yasssam abone devre no ıle yapılabılırmı
telekoma destek kaydı acmayalım :frowning:

Dalgalanma (20 karakter)

Sinyal dalgalanması diyebilirim ve internetinizin tepki süresi.

Benim hala belada, kurtuluş yok :smiley: Sorunlarımı şu forumda bilmeyen kalmamıştır :smiley: En absürt abidik gubidik sorunlar benden çıkıyor :smiley:

1 Beğeni

bendekı jıtter degerı ıyımı kötümü ?

Hat NMS tanımlaması için TurkNet Online İşlemler Merkezi - Teknik & Destek - Yardım Merkezi - İşlem - Paket Tarife Kampanyamla İlgili Destek İstiyorum kısmından kayıt oluşturabilirsiniz. Tanımlama işlemi temsilci tarafından yapılmaktadır Türk Telekom tarafına iletilmesi gerekmemektedir.

Normal (20 karakter)

Gayet normal diyebilirim.

yardımlar ıcın hepınıze tesekurler…sayfadan 102 yukseltmesı yazacam sımdı
bu arada ipv4 tanımlı ipim…ipv6 var o neyın nesı -+ yonlerı nedır …modemleme ılgılı yoksa ayarlamı TurkNet suncusumu verıyor

IPv6 Nedir? konusunu inceleyerek IPv6 hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sistem tarafında uygunluk durumunuza göre sıraya alınıp otomatik olarak atama yapılmaktadır. Atama yapılan IPv6 TurkNet sunucuları üzerinden sağlanmaktadır.

1 Beğeni

ipv6 ucretlımı …bana ne ++ları olur veya eksılerı…

onlıne ıslemlerden yazdıgınız yerden ns 102400/8192 tanımlama yazdım bakalım…ne cevap gelecek

Sen yine aynı sorunu yaşarsan dediğim şekilde kayıt açarsın… TT direk den direk modeme kablo geliyorsa hat zayıflamasına yapabileceğin birşey olduğunu düşünmüyorum. ipv6 ücretsiz bu arada. İpv6 da sistem tarafın dan otomatik atanıyor. Size bir mail geliyor. Mail den sonra modem den ipv6 açıp kullanıyorsunuz. İpv6 + ve - tartışmasına girmek pek istemiyorum şuan için. Ben pek bir artısını göremedim şuan için.

1 Beğeni

+++ yok ipv6 eksı yonu var mı ipv4 gore

TurkNet Destek

Destek talebinizi aldık ve ekiplerimiz incelemeye başladı. 24 saat içerisinde destek talebinizi çözeceğiz ya da nasıl çözebileceğimizi, varsa sizin yapmanız gerekenleri bildireceğiz.

08.12.2021 23:48
hayırlısı bakalım …hız dusme sorunu yarına bakayım sorun duzelırse destek kaydı acmaya gerek yok deneme de kalsın.

Eksi yönü yok + sı tabi ki var aslında ama şuan için Türkiye de iyice yaygınlaştık dan sonra tam net sonuçları görebileceğiz. İpv6 Nedir Burada bak detaylı açıklaması var.

1 Beğeni

IPv6 + yönlerinden kısaca bahsetmek gerekirse :

• IPv4 'e göre daha güvenli bir kullanım sağlamaktadır.
  • Web sitelerine, sunuculara… giriş yaparken daha hızlı açılmaktadır.
  • Ağ üzerinde oluşan bant genişliği IPv6 ile azalır.

ek olarak bunlara benzer birçok yenilik getirmektedir.

Bu 2 si benim için geçerli değil herhalde :smiley: Kesin benim ipv6 BOZUK :smiley: :smiley:

1 Beğeni