IPv6’i ilk deneyimleyen kullanıcılardan olmak ister misiniz?

Kullanıcılarımıza daha iyi bir internet deneyimi sunmak için yaptığımız yeniliklere bir yenisini daha eklemek üzereyiz. Kısa bir süre içerisinde Türkiye’de ilk defa IPv6 teknolojisini tüm kullanıcılarımıza sunmaya başlayacağız(IPv6 ne işe yarıyor diyorsanız aşağıda kısaca anlatmaya çalıştık). Biz gerekli tüm çalışmaları yaptık. Şimdi test zamanı! Kullanıcılarımızdan bir kısmına IPv6 teknolojisini sunmak ve onların deneyimlerini dinlemek istiyoruz. Sizlerin deneyimleri bizim için çok önemli. Bu yüzden eğer siz de istiyorsanız birlikte geleceğin teknolojisini test edelim. Test ekibimize katılmak için ilk yapmanız gereken evinizdeki modemin IPv6 desteği olup olmadığını kontrol etmek. Eğer destekliyorsa bize müşteri numaranızı özel mesaj olarak iletmeniz yeterli. Mesajınız bize ulaştıktan sonra en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz!

IPv6 Nedir ve Ne işe Yarar?

IPv6 ülkemizde henüz kullanılmayan bir teknoloji. Bu teknolojiyi yakında kullanıcılarımıza sunacağımız için çok heyecanlıyız. IPv6 teknolojisini kısaca açıklamak gerekirse:
İnternete bağlanmak isteyen her cihazın bir IP adresine ihtiyacı vardır. Cihazlar bu numaralarla birbirlerini tanır ve veri alışverişi yapar. IP adreslerinin üretildiği protokol de şimdilik IPv4. Ancak IPv4 biraz eskidi ve ürettiği adreslerin sayısı artık yetmiyor. Yani IPv6 aslında IPv4’ün yeni sürümü diyebiliriz. IPv6 ile toplamda 2128 adet IP adres üretilebiliyor. Bu da neredeyse sınırsız IP adres anlamına geliyor (IPv4’te tüm kullanıcılara 4,294,967,296 adet IP adres tanımlanıyorken IPv6’da 18,446,744,073,709,551,616 adet IP adres tanımlanıyor.).
Bu kadar çok IP adresle birlikte IP paylaşımına gerek olmayacak ve dolayısıyla internet ağ yönetimi hızlanacak. Ayrıca bu adresler çok daha güvenli bir yapıya sahip. Tabii bu teknolojiyi bu kadar kısa bir şekilde anlatmak pek mümkün değil. IPv6 hakkında uzun uzun konuştuğumuz bir video sözümüz olsun!

80 Beğeni

Merhaba,

Böyle bir gelişmenin olması gerçekten sevindirici. IPv6 teknolojisi gerçekten Türkiye için gerekliydi. TurkNet’in böyle bir adım atması profesyonel şekilde internet kullanıcıları için gerçekten işe yaracaktır. İlk adımı ben atıyor ve müşteri numaramı açık bir şekilde burada paylaşıyorum. 1900184 Abone numaram. Gerekli işlemleri yapmanızı rica ederim.

İyi Çalışmalar.

3 Beğeni

İletişim kurdum :smiley:

1 Beğeni

Deneyimlemek için sabırsızlanıyorum.

Müşteri no: 1110746

2 Beğeni

Deneyimlemek istiyorum fakat özel mesaj kısmını bulamadım. Rica etsem siz özel mesaj gönderebilir misiniz?

2 Beğeni

miui forumdan selamlar hocam :smiley:

1 Beğeni

Bende istiyorum fakat özel mesaj yerini bulamadım siz iletişime geçer misiniz?

1 Beğeni

Aleyküm selam. Her yerdeyiz :slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba herkese, özel mesaj atamayan kullanıcılarımız isterlerse hızlıca forum sayfamıza üye olabilirler. Hem yaşanılan tüm gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz hem de güzel bir topluluk oluşturabiliriz :muscle:

11 Beğeni

Merhabalar Airtes 5650 model modem kullanıyorum. Modem teknik özelliklerinden İPv6 desteği olup olmadığını bulamadım. Ama eğer destekliyorsa bende test ekibinde olmak isterim.Müşteri numaram 1841784 sizlerden haber bekliyorum.

1 Beğeni

Merhaba,

IPv6 teknolojisi gerçekten Türkiye için gerekliydi.
1421941 Abone numaram. Gerekli işlemleri yapmanızı rica ederim.

İyi Çalışmalar.

1 Beğeni

Modemlerde nasıl IPv6’yı aktif edebileceğiniz ile ilgili makale yakında eklenecek.

(İp adresi bir kısmını sansürledim.)

IPv6 Destekleyen ve TurkNet’te çalıştığı gözlemlenmiş modemlerin listesi aşağıdadır;

3 Beğeni

Özel mesaj gönderemedim 1870722

Özelden yazdım cevabınızı bekliyorum.

1758093 bende deneyim sahibi olmak istiyorum

Özele attım :slight_smile: katılıyorum.

Foruma üyeyim fakat özel mesaj kısmı görünmüyor.

Merhaba. Yeni üye oldum bu yüzden PM gönderemiyorum galiba. Modemim destekliyor, katılmak istiyorum. Müşteri numaram: 1134586 @EFG

Merhabalar ,
Modemimi kontrol ettim ve desteklediğini farkettim. Bende katılmak istiyorum.
Müşteri no: 1709018
Teşekkür ederim. @EFG