Gecelerı hızım dusuruluyor

CRC hatanız çok fazla görünüyor, modeminizi yeniden başlatır mısınız?

Sorunun halen daha yazılımsal olduğunu düşünmekteyim. Modeminizi geliştirici sürümüne alıp gelen güncellemeyi yaptıktan sonra, değerleri bizimle paylaşır mısınız?

Not: Geliştirici sürümüne geçtikten sonra tekrardan geri alma şansınız var.

bu ıslemı telekommu yapacak yenıden hız tanımlamasını.
102400 olması sadece hız degısımı dısında extra bırsey saglarmı daha da dusurmesınler 100 neyıne yetmıyor 102 ıstemıs dıye -_-

Zayıflamalar fazla

Crc de buna bağlı olarak fazla

Ama 3 günde 50k sorun olmaması gerek. Ben onu dakika da alıyordum :smiley: Zaten günün büyük bir çoğunluğunda sorun olmadığını belirtmişsiniz

Aslında sana şuan 97.66mbps geliyor. 102400 olunca tam 100mbps oluyor. Uğraşmaya değmez 2 mbps için D

O nasıl yazılımsal sorunmuş da sadece geceleri hız düşüyormus gündüzleri düzgünmüş :smiley:

modemı kapatıp yenıden actım

Crc nin 0 olması normal şuan

Şimdi bu değerler ile hız testi yapmayı dener misiniz?

teknık bılgılerdekı durum sabıt her zaman
t5

Nperf ile hız testi yapar mısınız?

Arkadaşlarımın dediği gibi hat zayıflaman fazla buna bağlı da CRC var. Fakat 3 güne göre dikkate alınacak bir durum değil. Şuan bunlar 2. planda dikkate alınacak şeyler. Ayrıca 100013/1024 97.66 mbps mevcut hız ulaşıyor. 100013kbps bilmem ne veriyoruz bu neyinize yetmiyor diyemez kimse. 1 2 mbps evet önemsiz ama olabiliyor iken neden en düzgünü olmasın. Uğraşacak bir durumda yok. Kişiye göre… Neyse modemi kapatmışssın bir hız testi yap düzelmez ise tekrar dan geliştirici moda alıp dene . Yine düzelmez ise dediğim şekilde kayıt açarsan yardımcı olurlar.

1 Beğeni

şimdi test yaptıgımda normale cıktı
102100 tanımlamayı turknetmı yapacak telekommu
telekomcular bıraz ınatcı bızım burdakı
3356660501385560-1NbyipKw

Dediğim gibi bu sorunu bende yaşıyordum ve akşamları interneti kapatıp açınca sorun düzeliyordu takii bir güncelleme geldikten sonra sorun tamamen düzelmişti.

Sorun şuan için düzelmiş görünüyor. Ayrıca hangi şehirde yaşıyorsunuz ? 23 ms almışsınız. Speedtest de de 33. 5 ms jitter mevcut. Hat zayıflamanı düşürürsen pinginin de düşeceğini düşünüyorum. Senin TT ile işin yok. Profil tanımlamalarını OİM teknik ekip yapabiliyor. Sen modemi şuan geliştirici moda al 1 gün gözlemleyelim bakalım.

1 Beğeni

fakat modem yeni 1 aylık daha…normalde gunduzlerı sorun yok hızda sabıt verıyor…gecelerı bugunler dıkatetım cektı ya test sunucularda yada baska bısı var dedım…okla speed test genelde dogru verır.
102400 ıcın ne yapmak lazım

modemı yedekleyıp,guncelleyıp gelıyorum
gelıstırıcımı onızlememı yukleyım

Gerek yok aslında ama yinede al yedeğini için rahat etsin :slight_smile: Geliştiriciye alacaksın.

2 Beğeni

Geliştirici seçeneğini seçtiğiniz zaman bir güncelleme geliyor ve bu güncellemeyi yaptıktan sonra geliştirici sürümüne geçmiş oluyorsunuz yani cihazınız sıfırlanmıyor sadece güncellemeyi yapıyorsunuz.

1 Beğeni

Geliştirici sürümde fec için iyileştirme var. Crcye etki edeceğini sanmıyorum ama denesin bakalım

Zaten o crclerin kaynağı belli, zayıflamalar…

@frantic Saha dolabınız bomboş olduğu için hat değeriniz yüksek ancak sizin yerinizde olsam o zayıflama değerlerinden de kurtulurum.

Ankastre ölçümüne göre iç tesisat yenilemeyi deneyebilirsiniz

Deme öyle :slight_smile: CRC ile bir aralar başım belada idi. Hat zayıflama işini çözesiye kadar Geliştirici mod cankurtaranım olmuştu ve bir kaç arkadaşımızda da bu çok işe yaradı… Ancak hat zayıflaması çok fazla nedenini bulmak lazım. Basit bir ek bile sebeb olabilir.

1 Beğeni