Fiyat Güncellemesi Hakkında

Selamlar @Razor;

Vadofone ve Süperonline alternatif ISS değil ki ? Kaldı ki Superonline’ın fiyatları da ucuz değil. Benim bahsettiğim NetSpeed, Millenicom vb sözleşmesiz servis sağlayıcıları.

İşletmelerin nereye para harcadığına göre mi ödeme yapacağız? Devlet sizden vergi alırken de soruyor musun “Bu vergiyle benim mahalleme yatırım yapacaksın. Bak yoksa vermem” mi diyorsunuz ? Diğer ISS’lere de sordunuz mu hiç bu zamana kadar verdiğiniz paranın nerelere gittiğini ? :slight_smile:

1 Beğeni

Sözü geçen operatörler de taahüdsüz çalışan firmalar. Onlarda da zamların gelmesi çok sürmeyecektir maalesef. :thinking:
Yani TurkNet ten gidip orada da bir iki ay sonra aşağı yukarı aynı rakamlara gelince daha nahoş bir durum olacaktır. Bunları da araştırmak lazım karar vermeden. :face_with_raised_eyebrow:

2 Beğeni

Geçen yılki zamda da buradaydım. Orada gördüklerimi söylüyorum çünkü. Ancak ısrarla anlamak istemiyorlar. Er ya da geç diğer ISS’lere de zam geleceğini. Zammın ülkemiz ekonomisinde kaçınılmaz olduğunu anlamıyor kimse. (Normalleştirilmemesi gereken bir şey orası ayrı mesele.)

Uzun zamandır yorum yazmamıştım yazayım bu konuda ben geçen sene yorumlarımı yapmıştım. Zamlar devam edecektir bu yüzden vdsl adsl kullanan kişilere tavsiyem malum telekoma 2 yıl taahhütlü paket almalarıdır. Zam işş bitmeyecek çünkü piyasada sıkıntı var para basıldıkça TL değer kaybetmeye devam edecektir bu konuyu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok. Enflasyon devam edecek ona göre aksiyon alın.

1 Beğeni

TurkNet bu politikalarla bizi GIBIRNET’e gönderme çabasında. Türktelekom altyapısı kullanıyorum 5 yıldır iyisiyle köyüsüyle TurkNet kullandım ama son 1 senedeki politikalar hiç hoşuma gitmiyor. Şu dönemde 250 tl vermektense aynı paketi belki daha kötü hizmet alarak 110 tl ye alabiliyorsunuz. TurkNet’i severim ama artık TurkNet eski yenilikci ve vizyoner yapısını kaybetti. Bu şekilde devam ederlerse tuhaf isimli GIBIRNET’e düşücez gibi görünüyor.

Anlayamadigim en büyük olay bir sürü firma var neden en çok zammı TurkNet yapıyor su gigafiber işine girene kadar yapılan senelik zamlar hep makul düzeydeydi ne zaman gigafiber altyapıları başladı zamlarda da ciddi bindirmeler olmaya başladı kendilerine kaynak yaratma çabalarını anlıyorum fakat bunu kullanıcıya bu denli absürt bir zamla dayatmaları böyle köklü bir firmaya hiç yakışmıyor

1 Beğeni

Hocam aslında kendiniz cevap vermişsiniz sorunuza. Diğer firmalarda gigafiber gibi yatırımlar yok çünkü. Doğal olarak giderleri daha az. Yatırım olmayınca zam da az oluyor. Kaldi ki 250 lira çok değil (ne yazık ki) günümüz koşullarında. TTNET in çoğu paketi bu seviyede.

Arkadaşlar yazılarda gerekli tepkileri ve Turknetin hala daha iyi olduğu konular açıkça belirtilmiş. Benim de fikrim Gigafiberi alan arkadaşlar için bi anda olması dışında hala en mantıklı ve makul fiyatı performansı Turknetin verdiği. Ancak düşük hızlar alan ortak altyapıdaki arkadaşların hızlı bir şekilde alternatif aramalarını da makul görüyorum. Taahhüt bile olsa 1 sene sonra yine farklı fiyatlara yükselip bedelin artacağını unutmayın. Hele yenilerken yine uçuk bi fiyat çıkması da çok olası. Ülke son 4 senedir akıl almaz bir gidişatta. Tabi yükselecek ama düşük hızdaki arkadaşlar tabi sorun yaşadığını anlayabiliyorum. (Ben 3 kişiyi arkadaşını getir kampanyası ile Türknetli yaptım. Hazirana kadar aynı fiyat sözü var + 3 arkadaşımdan ve öncesinden gelen indirimler var. Kullanın bunu mümkünse.)

1 Beğeni

gigafiber kullanıcısıyım arkadaşlar, 1000Mbps internet Türk Telekomda ilk12ay 458tl 13-24ay 538tl ve evime bağlamıyor. Superonline ilk12ay 420tl ve bölgemde yok. TurkNet fiber 249.90 tl 1000Mbps de en uygun interneti Turknetten almaya devam edeceğim. Hizi düşürürsem 50Mbps de Türk Telekom 24 ay 149tl ile hizmet veriyor. En mantıklısı bu oluyor. Türk telekomdan 50Mbps hizmeti alsam dahi bana sağlayacağı max hız 35Mbps olacak tabi bu iyi hal yani en yüksek hızı oda gece yarısı saatlerinde 35Mbps olarak gördüğümü daha yüksek hızı hiç görmediğimi de düşünürsek ve akşam saatlerinde özellikle internetin aşırı yavaş olduğunu düşünürsem benim için kaliteli hizmet 249tl ye TurkNet olacaktır. Ayrıca evden çalışan biri olduğum için türk telekomdan servisi aldığımız zamanlarda neredeyse 2-3 günde bir TurkNet 'e kayıt açtığımı da düşünürsek türk telekomda sürekli sorun yaşadığım için superonline’a geçmiştim orada da turktelekomdan servis aldığımız için aynı sorunlar devam etti bunun üzerine TurkNet 'e geçtim ve turknette de sorun diğer ikisi kadar aynı şekilde çok olmasa dahi sorun devam etti. fibere geçtim sorun bitti diyebilirim şimdi tekrar türk telekoma dönmek sorunlara dönmek olacak diye düşünüyorum. Şuan 10ay kampanyasından yararlandım eğer devam ederse kampanya bittiğinde yenilemeyi de düşünüyorum. Zaten degistireceksem de Türk Telekom yerine Netspeed i aynı fiyata tercih edip sözleşme imzalamadan kullanabilirim.

Son olarak gibirnet diye bir net olduğunu burada öğrendim ve araştırma yaptım türk telekom altyapısından 56Mbps ye kadar Max hız görünüyor ve 35Mbps ücreti 100tl aylık 50tl daha fazla ödenen Türk telekom yerine alternatif olabilir. Vodafone’un internetini ile ilgili şunları söyleyebilirim hizmeti geçtim destek konusunda bile yardımcı olmadılar 1 ay kullanmadığımız internete faiziyle para alıp aboneliği iptal ettiler.

2 Beğeni

Yıllar önce TürkTelekomdan söverek gelmiştim. Fiyatlar aşırı derecede yüksek ve taahhüt ile sıkıntı çıkarıyorlar diye. Aynı şey şuan tam tersine döndü. 1 yılda 2-3 kere zam yapılır mı? O kadar baştan savma tavırlar sergiliyorlar ki Hazirana kadar zam yok diyip 6 ay önceden zamı yapıştırdılar. Twitchdeki zengin bebeler reklamımızı yapsın diye dağ başındaki evlerine gigafiber döşediler ve sonuç ortada. TTNET 24 Ay taahhütlü 239-269tl arası paketlerden devam edicem kimse kusura bakmasın

Gigafiber fiyatı 229 ₺ olmamışmıydı sitesinde böyle yazıyor. :thinking: Bir yanlışlık mı var acaba.

Mevcut kullanıcılar için 229.90 TL, yeni kullanıcı için 249.90 TL

1 Beğeni

Benle beraber başlanan kullanıcılar abone olup mevcut kullanıcı oldu bile. Ben aylardır kutu bekliyorum kablolar çekileli 9 ay olmuş. Şimdi bunun cezasını kullanıcı çekecek ise insanlarda bir güvensizlik oluşur. Sorun değil gigafiber’e yine geçerim ama benim mahallemde oturan bütün arkadaşlarım abone oldu geriye ben kaldım. Burası bir türlü bitmedi. Ve arkadaşlarım 229 ödeyecek ben 249 onlara gigafiberi söyleyip geçiren benim :sweat_smile:
Hatta bir arkadaşım 139 ödemeye devam edecek hazirana kadar. Böyle acayip bir durum.

1 Beğeni

Merhaba. Kusura bakmayın. Evet Gigafiber tarafında en uygun TurkNet. Yatırımını da çoğunlukla buraua yapıyor. Bu işin bir de aması var.

Hiçbir yerde fiber alt yapı çatıdan çatıya aktarılmıyor. Yeraltına döşeniyor. Yani bu durumda alt yapı sağlıklı yapılmamış oluyor. Evet çok maliyetli bir iş. Ama uzun vadede çok sorun yaşanacak.

Ayrı bir yorum yazmamak için birkaç şey daha yazmak istiyorum

Zam meselesine de değinmek istiyorum. TurkNet’e güvendik, tavsiye üzerine geldik. Taahhütsüz oluşu güzel yanı. Alt yapının desteklediği hızı teoride de olsa alma fikri güzel. Fakat dsl kullanıcısına da bu kadarı yapılmaz. Portlara zam geldi dediler geçen sene. Bu sene de piyasa koşulları diyorlar. 80 TL zam nedir? Ve 1 sene içinde defalarca zam yapılıyor.

İnsanlar 3 ayda bir zam yapan TurkNet’i mi tercih eder, yoksa 24 ay taahhüt yapıp sabit fiyat ödemeyi mi tercih eder?

Hayır, TT de kalıp taahhüt uzatsam daha az ödeyecektim. Bir sürü insan bu gidişle başka İSS ye geçeceğiz.

Fiyatlar birbirine girdi yine. Tek fiyat politikası da kalmadı anlaşılan.

1 Beğeni

Gigafiber abonesiyim. Haziran’a kadar mevcut fiyattan devam edeceksiniz diye mesaj gelmişti. Şimdi Şubat’ta 230 lira mı gelecek 140 lira mı?

1 Beğeni

Artık tt de sizin tabiriniz ile çatıdan çatıya aktarım yaparak altyapı döşüyor. Bizim mahalleye hem gigafiber hem tt altyapısı eş zamanlı olarak yapılıyor şu an. Gigafiber’i 250 ye alacağım ama TT 500 civarı isteyecek ve 20mbps upload tanımlayacak. 50- 55 falan verecek ama Gigabit nere 50 mbps nere. Fiyat ta ki farkı geçsek bile TurkNet haricinde 1000 upload tanımlayan yok.

Evet sizin mesajının üzerinde benim de fiyatlardan şikayet ettiğim mesajım var ama şu bir gerçek TurkNet yine rakipsiz. Sadece TurkNet i kendi içerisinde eleştirirsek bir mantığı var. Başkası ile karşılaştırdığımız anda yine avantajlı olduğu görülüyor. Evet Malesef artık Türkiye de İnternet kullanacağım dedin mi 250 liradan başlayacak 8 mbps olsa bile. Daha uyguna verenler vardır bir ili aya arayı kapatacaklar diye düşünüyorum.

Taahüdü olanlar daha uyguna alıyordur ama taahhüd bitince herşey aynı noktaya gelecek.

Zaten TurkNet te bu zamları yaparken bunların hesabını yapmıştır.

Geçen sene de herkes bu zamlar bedir bırakacağım dedi. TurkNet kendini bitiriyor dendi. Şimdi geldiğimiz noktada müşteri sayısını en çok arttıran firma 2022 de TurkNet oldu.

Keşke bir firma çıksa da fiyat ve hız olarak ta TurkNet ten iyiyim dese de geçsek.
Evet gigafiber iyi evet 250 liraya rakipsiz. Keşke 150 ye bu hizmeti veren olsa da geçsek…

Ama Malesef yok ve başka yere gidip hadi bize daha uyguna Gigabit ver diyemiyoruz.

1 Beğeni

TurkNet’in 800 bin abonesi vardı sanırım, gigafiberi bu müşterilerin mahallelerine çekerek barışabiliriz.

2 Beğeni