Fiyat Güncellemesi Hakkında

Madem artık giderler çok arttı, Turknetin artık zam açıklaması yaparken bir müşterinin TurkNet’e maliyeti ne kadar onu da açıklaması lazım. Örneğin bir VDSL kullanıcısı için TT’a port ücreti ne kadar ödüyordu şimdi ne kadar ödeyecek gibi mesela. Asgari ücret arttı diye bu artışı bizden alıyorsun eyvallahda ben de kendi iş yerimdeki fiyatları arttıracağım o zaman internet faturasındaki farkı kapatayım diye. vs vs vs.
Boşa konuşuyoruz işte yine neyse

3 Beğeni

Turk Telekom’un 2023 yili icin acikladigi port ucretleri burada: Türk Telekom Toptan | DSL İnternet | Port Transmisyon

KDV ve OTV haric ~50 TL kadar bir masrafi var. Muhtemelen bunun uzerine baska kalemler de biniyordur ama yeni TurkNet tarifelerinle orantilarsak yapilan artisin sadece bu masrafi karsilamak icin olmadigi ortada.

1 Beğeni

Bu da taahhütsüz. Buna da zam gelecek. Eli kulağında.

Taahhütsüz zamlı paketi kötüleyip yüksek enflasyon olan bir ülkede tekrar taahhütsüz paket önermeniz takdire şayan(!)

2 Beğeni

Çünkü diğer ISS’lerin giderleri muhtemelen TurkNet gibi fazla değil. Alternatiflerden bildiğim hiçbiri kendi fiber alt yapısını döşemiyor.

Selamlar @receperd, evet. 10 Ay Peşin Ödeme kampanyasına istinaden tüm paket ve tarifeler 199,90 TL üzerinden ücretlendiriliyor. (Ek hizmetler hariç)

Selamlar @parantez, hayır yok.

Selamlar @SineQ, dilerseniz iletişim tercihlerinizi güncelleyebilirsiniz.

Selamlar @Laxto, biz taahhütsüz bir hizmet sunduğumuz için ön faturalama kullanıyoruz. Kullanacağınız ayın faturasını öncesinde tahsil ediyoruz. Eğer 10 Ay Sabit Fiyat kampanyasından yararlanmadıysanız Mart ayına kadar (mart dahil) fatura tutarınız değişmeyecek.

Selamlar @Alphabey , evet doğru.

Hiçbir firmaya bağlı değiliz, gelirse daha ucuzunu bulup, ona geçeriz. GigaFiber gelmediği sürece TurkNet’e geçmeyi düşünmüyorum. VDSL için değmez.

2 Beğeni

Arkadaşlar merhaba, TurkNet’n yapmış olduğu fiyat güncellemesi hakkında çok fazla hoş olmayan eleştiriler görüyorum. Özellikle turuncu siteden. Açıkçası biraz bu konu hakkında sinirlenmedim değil. Buradan bu fiyata çok ya da öyle böyle burun kırın edipte markaya söz edenlere bir şeyler demek istiyorum. Ya arkadaşlar bu marka aslında zam yapmıyor hep sizden aynı ücreti alıyor aslında. Ülkemizde söz konusu yüksek enflasyon olduğu için ayrıyeten de birçok ürünün yurtdışı geldiği için birde çalışanların maaşları…vs. derken aslında internetin fiyatının zam yapılmadığını görüceksiniz. Daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamış değilim. Hadi diğelimki dediğiniz gibi olsun TurkNet fahiş fiyatlı zam uygulamış olsun bize. Eeee piyasaya bakıyorsun 1000/1000 Mbps internet hangi firmada 230 TL hangi sitede ?.. Yani bide bu firma 2019 dan beri speedtest birincisi. Kusura bakmayın benin gözümde bu tarz kötü,aşağılayıcı yorum yapanların %100 empati yeteneği yok diyecek kadar azdır. Açık ve net. Ben bunları Türknetli sevdiğim için ya da TurkNet benim babamın oğlunun şirketi falan olduğu için demiyorum. Ben 2019 dan bu yana TurkNet yakinen ya da uzağen takip ederek çoğu yorumları okuyup değerlendirerek ayriyeten (altını çizerek) empati kurarak söylüyorum. Bu arada ben demiyorum ki neden kötü yaklaşımlı davranıp eleştirdiniz. Tabi ki eleştirin benim burada demek istediğim bazı şeyleri es geçerek ya da görmezden gelerek saçma sapan bağıra çağıra, markayı kötüleyerek…eleştirisel cümleler kurmanızdı. LÜTFEN YORUM YAPARKEN İYİ YA DA KÖTÜ ENPATİ KURARAK YAPINIZ.

Zaten GigaFiber için normal diyoruz. VDSL için 250 TL çok. VDSL hızını çok daha ucuza veren firmalar var. Farklı bir firmaya geçiş yaptım, sokağıma GigaFiber gelirse tekrar geçerim TurkNet’e. ADSL/VDSL için 250 TL verilmez.

2 Beğeni

aynı şekilde ben de :slight_smile: Temmuz ayında napıcaz kim bilir

VDSL VE ADLS nin GigaFiberle neredeyse fiyat farkı olmaması Türknetin suçu değilki. Kendi portları olsaydı daha ucuz olurdu zaten. Bu tt nin suçu.

Haziranda fatura çıkacak bilgine
75mbpsnin altındaki kullanıcılar için TurkNet kesinlikle pahalı.

1 Beğeni

Arkadaşlar Cem bey zaten altaki twitte recep baltaşa düşük hızdaki kullanıcılar başka operatöre geçebilir demiş. Bakarsın ekonomik durumuna hangisi sana idealse ona geçersin. Ben sadece dedim ki bunları bunları diyosunuz ama şu yönlerinede bakın ona göre eleştiri yapın. Yoksa size,ona,şuna pahalı gelebilir ne de olsa herkesin ekonomik durumu aynı değil. Bana göre GigaFiber de çok iyiler. Ping konusunda da iyiler TT nin yapamadıklarını kısa sürede başardılar. Speedteste birinciler bayadır…vs. Ben bu yönden bakıyorum ve ona göre empati yaparak farklı değerlendiriyorum ve sizinde o yönde bakmanızı öneriyorum. Mesela 10 ay taksitli fiyatı 200 tl 100Mbps için bu saydığım özellikteki internet ücreti için bence gayet ideal. Ama bu başkası için ideal olmayabilir. Bu arada ben tahmini en düşük VDLS 100Mbps netim 165 TL bandında olacağını düşünüyorum.

image

2 Beğeni

TurkNet’ten ayrılmamak için bahane arıyorum lütfen fiyatlarınızla beraber hızlarınızı da arttırın sayın TurkNet. Upload hızında sorun yaşıyorum, yetmiyor.

3 Beğeni

2023 Haziran’a kadar zam yok diyen bir firma vardı, adı neydi? :slight_smile:

Vodafone ve Superonline döşüyor. Yerlere dikkatlice bakarsanız “SUPERONLINE F/O” ve “VODAFONE NET F/O” kapaklarını görebilirsiniz.

1 Beğeni

Bu ifade zamdan önceye kadar buradaydı. Zam açıklandığında siteyi değiştirdiler, o ifadeyi de kaldırdılar. Nedense 2022 sonları girdileri ise şu anki siteyi açıyor, o yüzden eski bir tarihten vermek zorunda kaldım.

Yani yazan kişi müneccim değil ama zam kesinlikle bilinmeden de olmadı. İnternet hizmeti veren bir şirket bir zahmet güncellesin sitesini.

139.99’dan 249.99 biraz fazla mı oldu sanki iyi güzel taahhüt yok da taahhüt verseydik daha iyi olacaktı.

Millete GigaFiber çeksinler, parasını siz ödeyin, çok güzelmiş :smiley:

1 Beğeni

TT altyapısı kullandığı halde daha ucuza hizmet verenler var. Demek ki veriliyormuş.

1 Beğeni

Varda acaba nasıl hizmet veriyor orasıda var . Kesinti olur nedeni olmaz . Pingler baya yüksek olur. Müşteri hizmetleri 7/24 ilgilenmez . Ben bunları yaşadım. Mor bitane net sitesi vardı ordan biliyorum.