Düşük hız sorunu

Evet, orada ki bazı seçenekler karşıma gelmiyor o sayfada ki gibi.

1 Beğeni

Modemi Türk telekomdan mı almıştınız

1 Beğeni

Evet türk telekom kendisi vermişti.

Modem buluşuyor vdsl yazıyor fakat adsl hız alıyorum :frowning:

1 Beğeni

Bazı ayarlarda işlem kısıtı olabilir o yüzden VDSL devre dışı bırakılmış olabilir

1 Beğeni

Modemi rootladım vlan id kısmı felan değişebiliyor hattı vdsl yapmam için ne yapmam gerek?

1 Beğeni

Kurulumda eskiden gözükmeyen yerler de gözüküyor mu

1 Beğeni

Hocam şöyle bir yer daha geldi buradan hattı vdsl2 seçtim bunu seçtikten sonra internet gelmiyor adsl+ yı seçtikten sonra hemen geldi

1 Beğeni

Tekrar kurulum yapar mısınız vdsl olarak

1 Beğeni

Tamamdır dönüş yapacağım

1 Beğeni

Maalesef denedim fakat gelmiyor.

1 Beğeni

Kayıt açın vdslde internete bağlanamıyorum diye

1 Beğeni

Kayıt açtım zaten cuma günü ama ortada bir çözüm yok maalesef bugün şöyle bir dönüş yaptılar;
Kontrol sağladığımız süreçte yanlış port üzerinden hizmet aldığınız görüntülenmektedir. Detaylı kontrol sağlanması ve doğru porttan hizmet sağlanması adına Türk Telekom ekiplerine bilgi ilettim. Aldığım dönüş doğrultusunda sizlere de detaylı bilgi ileteceğim.

2 Beğeni

Port adsl olduğu için böyle bir cevap verilmiş olabilir gelecek cevabı bekleyin

1 Beğeni

Adam 90 mbps alıyor adsl den vdsl geçiş yapmadığı sürece TurkNet hiç bir yardım edemez.
DH de de dediğim gibi sizin işinizi TurkNet değil si çözebilirsiniz nasılmı vdsl kurulum yaparak. Eğer modeminiz vdsl destekliyorsa TP den müşteri hizmetlerini arayarak destek isteyin bazı firmalar pc nize uzaktan bağlantı yaparak yardımcı olmaktalar. Modeminiz hakkında bilgi sahibi değilseniz bilen kişilerden de destek isteyebilirsiniz.

1 Beğeni

Hocam modemim vdsl destekliyor,dsl türünü vdsl seçince internet gelmiyor ben burdan şunu çıkartıyorum demek ki modeme vdsl sinyali gelmiyor TurkNet bunu yapması lazım yanlış mıyım?

1 Beğeni

Hocam zaten portun 90 mbps e takılı yani otomatikmen vdsl takılı ordan sinyal alıyorsun.
Bence sen şur da hata yapıyorsun
Kurulum yaparken TurkNet in sana verdiği modem şifresi ve kullanıcı adını hatalı giriyorsun yada modemin vdsl i desteklemiyor güncellenmesi lazım.

Ama senin işini en iyi çözecek kişi TP nin müşteri hizmetlerini ara 7/24 acıklar destek iste ya pc ne bağlanırlar yada telefonla seni yönlendirerek işini hallederler.
Sen adsl olduğun sürece en fazla 16 mbps hızla ulaşırsın. Zaten adsl ile keşke 100 mbps ulaşabilsek herkes 50 tl lik modem alır kullanır :slight_smile:
Yüksek hız isteyen kişinin modemi en kötü 250 tl lik

1 Beğeni

Hiçbir hata yapmadığıma eminim hocam modemim vdsl destekliyor ve bilgileri de doğru giriyorum.

1 Beğeni

Ayrıca bu modeme tp link in müşteri hizmetleri destek vermiyor sentim bilişim tarafından türk telekoma özel üretilmiş bir modem bu.

1 Beğeni

Ev yakın olsa atlayıp gelicem vallah çok merak ettim :slight_smile:

1 Beğeni

İsterseniz discord üzerinden ekran paylaşabilirim.

1 Beğeni