Düşük hız sorunu

Atlak bağlantı sorunu alıyordum sorunum çözüldü fakat teknik bilgilerde ki hız değerlerini alamıyorum maalesef 12.5,13 mbps hız alıyorum teknik bilgilerde ki değerler ise şöyle;Ekran Görüntüsü (12)

Sabah benimde böyleydi modemi kapat aç yaptığımda düzeldi.

Ben denedim fakat düzelmedi hala aynı :frowning:

Modem arayüzünde de değerler düşük mü?

Evet arayüzde de değerler düşük.

1 Beğeni

Atlak bağlantı sorunundan önce bu kadar yüksek değerler yazmıyordu sorun çözüldükten sonra bu değerler yükseldi ve santral mesafesi kısaldı.Acaba vdsl kurulum için ayrı bir kullanıcı adı vermeleri mi gerekiyor?

1 Beğeni

Modem bağlantı türü otomatikte mi yoksa vdslde mi

1 Beğeni

Hayır kullanıcı adı değişmiyor diye biliyorum

Arayüzden baktım adsl de VDSL devre dışı yazıyor TurkNet VDSL mi yapması gerekiyor yoksa benim yapabileceğim bir şey var mı?

Tekrar vdsl olarak kurulum yapabilir misiniz?

Vdsl olarak nasıl kurulum yapacağım?

Modemi sıfırlayıp tekrar kurulum yaparken modülü vdsl olarak seçin otomatik veya adsl olmasın.

Şuanda evde değilim eve gittiğimde bakıp size geri dönüş yapacağım

2 Beğeni

Selamlar, arkadaşlarımızın da dediği gibi eve gittiğiniz zaman modeminizi resetleyip tekrar VDSL olarak kurulum yapın. Yüksek ihtimalle VDSL hızlarınıza ulaşacaksınız. Ancak kurulum işleminizi yaptıktan sonra sorun hala devam ederse hemen bir destek kaydı oluşturun. Teknik destek ekip arkadaşlarımız hizmetinizi kontrol etsinler.

1 Beğeni

Hocam vdsl diye bir seçenek yok kullanıcı adı ve şifreyi girdiğim zaman kendisi kuruyor vdsl olarakta kurmuyor adsl kuruyor nasıl vdsl yapacağım?

Hangi marka model modem kullanıyorsunuz?

Tp link td w9970 v3 türk telekomun zamanında vermiş olduğu bir modem

DSL benzeri bi menüde modülü değiştirilebiliyordu sanırım. Youtubedan modeli yazarak vdsl kurulumu diye aratıp bulabilirsiniz.

Maalesef arayüzden ben ayarlayamıyorum TurkNet bunu kendisi ayarlaması gerekiyor sanırım.

Modem sıfırlanınca kendiniz kurulum yapamıyor musunuz?