Düşük hız sorunu ve bağlantı kopması

@EFG hocaya varsa aktif destek kaydınızın numarasını iletin. Yoksa yeni bir destek kaydı açarak bildirin.

1 Beğeni

Özel mesajınızı aldım. Konuya dahil olup size yardımcı olmaya çalışacağım. Benden haber bekleyin lütfen.

1 Beğeni

Sorun halen devam etmekte. Aynı sorunu yaşayanlar için denediklerimi ve sonuçları paylaşıyorum.

İç hattı kontrol ettirdim=Sorun olmadığı söylendi.
Güncel yazılımı (V5.50(ABPM.5)F1) yükleyip cihazı sıfırladım=İşe yaramadı
Modemde ıpv6 çalışmıyor- Sadece ipv4 modunu aktifleştirdim=İşe yaramadı
İnternet hızının sabitlenmesini talep ettim=İşe yaramadı
Modem üzerinden DNS ataması yapıp denedim=İşe yaramadı

Bunlar yaramadıysa modemle ilgili bir sorunun olduğunu sanmıyorum port arızası olabilir.

1 Beğeni

Aynı modemi kullanan bazı kullanıcıların da bu sorunla karşılaştığını görünce modem kaynaklı olduğunu düşünmüştüm.

Çünkü bu modemi bende kullanıyorum son yazılımda veya bundan önceki yazılımları tek tek denedim test ettim belirgin sorunları var o sorunların dışındakiler ya port sorunu çıkıyor yada eskimiş kablo veya eklerden çıkıyor yani bu modeme en cok kafa yoranlardan biriyim😁

Anladım hocam. Geriye bir tek o kalıyor diğerlerinde sorun olmadığına göre dediğiniz gibi olma ihtimali yüksek. Peki port sorunuyla ilgili yapabileceğimiz nedir ? @KASPAROV

Ona senin yapabileceğin bir şey yok malesef saten diğer yerde sorun bulamayınca port arızasına göre yönelecekler.

1 Beğeni

Bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Port arızasının kontrol edilip edilmediğine dair bilgim yok umarım bakmışlardır ne diyeyim ki yaklaşık 1 ay oluyor halen kesin çözüm yok. Uzun süre kopma olmuyor sonradan 3-4 kez kopma meydana geliyor. Kopmadan sonra da download ve upload perişan oluyor. Bunun için sabitleme önerdiler fakat onun da faydası olmadı aksine ping ve upload sorunu çıkardı ve yine koptu.

Hocam üzülerek söylüyorumki bu sorunun çözümü yok. Yaşadıklarınızın birebir aynısını yaşıyorum ben de. Ben de sizin gibi direk dağıtım kutusundan bakır kabloyla internet alıyorum. O bakır kabloyu da değiştirttim ama maalesef sorun devam ediyordu. Hatta o değişim zamanı TurkNet ve TT ortak çalışma planlamıştık. Her iki firmanın ekibi de bu kablonun değişmesinin hiç bir faydası olmayacağını söylemişti ama rica üzerine değiştirmişlerdi ve haklılardı değişen bir şey olmadı. TurkNet destek kaydı açmanızın da pek bir faydası olmayacak başta ilgilenecekler sonradan muhabbet tam olarak şuna dönecek “Kontrol ettiğimizde hattınızda 12 saattir kopma yaşanmamıştır. Dolayısıyla sorununuz çözülmüştür destek kaydını kapatıyoruz.” 12 saattir kopma olmamasının sebebi de gündüz herkes işte olduğu için interneti kullanan yok o yüzden :smiley:

Yani sonuç olarak ben çözemedim ve bu duruma alışmaya başladım. Umarım siz çözebilirsiniz.

1 Beğeni

Durum tam olarak anlattığınız gibi. Üstte de belirttim bir sürü deneme gerçekleştirdim çözülmedi çözüleceğini de zannetmiyorum bari aktif kullanırken kopmasın diye umuyoruz :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Ben artık eve geldiğim gibi direk ceset atıyorum. Bilgisayara geçene kadar açılmış oluyor modem.
Arada sigaraya falan çıkarken de atıyorum resti. Ancak böyle oluyor

1 Beğeni

Gece çöktü yine kopmalar başladı hadi hayırlısı. Artık destek kaydı açmakta istemiyorum gerçekten yordu sinir etti çözülmüyor bir türlü. Destek ekibi iyi hoş ilgileniyor fakat çözüm adına en ufak gelişme yok, teknik kısma gelecek olursak TT ekiplerinin inisiyatifine kalmışız gerçekten çok yazık. Farklı ISS ile aynı altyapıdan internet kullanmakta çözüm değil biliyorum o yüzden sorunun devam etmesi durumunda mecburen Superbox’a geçeceğim.

1 Beğeni

Son kez destek kaydı açtım değişen bir şey yok yine aynı döngüyü yaşıyoruz kopma sorunu çözülmediği gibi farklı sorunlar çıkmaya başladı download ve upload yere çakıldı halen çözülecektir diye bekliyoruz :smiley: TurkNet’i tercih etmemdeki en önemli etken hız ve taahhüt konusundaki artılarıydı fakat yaklaşık bir aydır yaşadığım kopma ve hız sorunları tamamen kötü bir deneyim yaşattı.

1 Beğeni

@Mucahit97, sizin sorununuz bölgenizde yaşanılan genel arızadan kaynaklı yaşanıyor :frowning: Bu duruma inanın sizin kadar biz de üzülüyoruz. Çözüm sürecinin uzun sürdüğünün farkındayız ancak en yakın zamanda çözülmesi için gerekli yerlere durumu ilettik ve bekliyoruz. Gelişme olması durumunda size kaydınız üzerinden ulaşacağız.

İlginizi ve çalışmalarınızı takdir ediyorum fakat çözüme ulaşacağı konusundaki umudum azalmış durumda. İlk faturamı ödedikten sonra ne yapacağım hakkında düşüneceğim. Teşekkürler…

1 Beğeni

Ben anlayışınız için size çok teşekkür ederim… İnanın sizin kadar üzgünüm :frowning: Bana bir iki gün daha müsade edin. Ben çözüme ulaştırmaya çalışacağım.

1 Beğeni

TurkNet Online İşlem Merkezi’den gelen bilgiyi aktarıyorum. ‘‘Sık sık kopma arızanızla ilgili süreç devam etmektedir. Türk Telekomdan gelen ilk bilgi arızanın Türk Telekom kaynaklı olmadığıdır.’’ Nasıl oluyor TT kaynaklı değil TurkNet kaynaklı değil peki nereden kaynaklanıyor bu sorun? Bir aydır soruna neden olan kaynak bulunamıyorsa çözüme kavuşacağına nasıl inanayım :thinking:

‘‘Arızanızla ilgili kontroller Türk Telekom tarafından devam etmektedir. Ben de arızanızın takipçisiyim. Türk Telekom’dan bilgi geldiğinde en kısa sürede tarafınıza aktaracağım. Bu süreçte modeminizi açık tutmanızı rica eder, iyi günler dilerim.’’ Bu mesajı görmekten sıkıldım artık destekle falan da uğraşmayacağım kapatılmasını talep ettim. Çözüme ulaşmamış olsa da destek olan, fikirlerini paylaşan üyelere teşekkür ediyorum.

Merhaba @EFG aynı sorunun fazlasıyla ben yaşamaktayım benimlede ilgilenebilirsen müsait zamanında özelden mesaj olarak yazmıştım arıza kayıt numarasını