DSLAM kilidi ve atanabilir hız hakkında yardım?

Teşekkür ederim inşallah en kısa sürede sizinde sorununuz düzelir 79 Ken snr değerim 23.6 şimdi 16.8 upload 8 iyi yıllar

Sizin hat 16.8 snr ile 100 mbps alıyorsa kaliteli bir hat belliki :smiley: iyi ve sağlıklı yıllara bu arada.

Hatalı profil tanımlamasını belirtince son gelişme ;

Biraz önce TurkNet tarafından arandım. Bana şunu belirtti ; biz 100 mbps’yi tanımlıyoruz hatalı tanımlama yok fakat otomatik 88’e sabitleniyor hattınız turktelekom port tabanlı kilitlemiş sanırım tekrar ilettik onlara gerekirse santrale kadar bakacaklar oradan sizin tarafa gelen kiliti kaldıracaklar gelişmeleri destek kaydından haberdar edeceğiz dediler.

1 Beğeni

Umarım sorununuz çözülür

1 Beğeni

Hocam hız testinde sonuçlarınız nasıl çıkıyor kilit kalktıktan sonra bir ss paylaşabilirmisiniz :slight_smile:

Kablolu olarak 93 94 mbps 5ghz 85-90 uzak mesfe 50-60 kadar düşüyor ama yeterli şuan ss atamıyorum yapınca atarım

1 Beğeni

Ya zaten ben 100 mbps olarak 1.5 senerir kullanıyordum ipv6 yüzünden modemi çok aç kapa yapınca birde o sıra yavaş bağlantı sorunu vardı onun için destek kaydı açmıştım sık sık kopmaya çevirdiler TT kıstı bu yüzden gereksiz yere böyle bir sorun çıktı şükür düzeldi Allah en kısa sürede sizede nasip etsin

1 Beğeni

Hocam zaten 2.4 ile max 50 52 mbps civarı alınıyor mobilden 5 ghzye geçince yüksek alıyor o normal.

Benim modem 2.4 te rezalet sonuç veriyor sorun var 5ghz de en uzak yerlerde 40-50 civarı

Modem markanız nedir ? Birde kablolu speedtest resminizi buraya atacaktınız.

Son durum :slight_smile:

2 Beğeni

Gün güncelleme ;

Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi

Arıza Bildirim Tarihi : 15-12-2020 15:44:31

Görev : ISLAH

Görev Bildirim Zamanı : 01-01-2021 16:33:00

Arıza ID :2020123100080627051

Arıza Durum Açıklama : Arıza kontrolü yapıldı

Ekip Tipi Açıklama : Teknik Saha Ekibi

İş Emri ID : 2021010100189006060

İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir

Log : ARIZA MÜŞTERİ ANKASTRE KABLOSU KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR

İşlem Sonuç Kodu : MÜŞTERİ SORUMLULUĞUNDA ARIZA

İşlem Sonuç Grubu : Müşteri Sorumluluğunda - Giderilemedi

Geçen Süre Tipi :TurkTelekom

Aga 88 mbps kilit nasıl ankastre kablosunda oluyor turktelekom 1 aydır alakasız biçimde konuyla ilgilenmemek için savaşıyor :smiley:

1 Beğeni

Gelen cevap ARIZA MÜŞTERİ ANKASTRE KABLOSU KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR şeklindeydi TurkNet beni aradı ankastre kablosu kaynaklı olduğunu söylüyor turk telekom ben onlara müşterimiz sorunsuz ve sağlıklı bağlantı almakta dedim fakat yine aynı şeyi söylediler dedi ankastre kablonuzu kontrol ettiriniz dedi bende TurkNet ekibi yönlendirebilirsiniz kontrol sağlasınlar gerçekten onla ilgili ise 0’dan cat6 kablo çeksinler yani hemde sorun çözülsün dedim ekip yönlendirdiler gelmelerini bekleyeceğim bana kalırsa kablo değişse bile birşey değişmeyecek en azından 0 kablo çekilmiş olur neyse artık ama bana TurkNet 100 tanımlıyorum otomatik 88’e sabitliyor dedi turktelekoma sorduğumuzda dslam kilitini kaldırdık müşteri kaynaklıdır diyorlarmış bakalım ekipler gelip kontrol sağlasın gelişmeleri güncel şekilde yazacağım.

1 Beğeni

Dün Türknetten yerinde destek talep ettim 48 saat içerisinde gelecekler gibi bir bilgi verdiler arayıp dündü. Büyük ihtimal yarın gelir ankastreden eve gelen kabloyu kontrol edecekler turktelekoma göre ankastre kaynaklıymış 88 mbps’den yüksek hız gelmemesi “bu nasıl bir aldatmaca” Turktelekom yalanlarına bir yenisini daha eklemiş oldu beklemedeyiz bakalım :smiley:

1 Beğeni

Evet son durum şöyle ; TurkNet yerinde destek ekibi geldi hattı vs kontrol etti ankastreden eve gelen kablodan felan hiçbir problem yok olsa zaten sürekli hat kopar veya yavaşlar snr margin 4’de kullanmaya rağmen kopma vs hiçbirşey yok telekom baştan savmak için ankastre olayını söylemiş bize :smiley:

1 Beğeni

Evet belirttiğiniz telekomun bütün maillerine devre numaramda dahil detaylı şekilde talep biçiminde mail yolladım bakalım ne sonuçlanacak.

1 Beğeni

Hadi bakalım bol şans. 99 lira ile ücretlendirecekler mi merakla bekliyorum.

99 TL ücretlendirmediler bugün çünkü ankastre kablosu değişimi istemedim.

Telekomun maillerine attıgım yazı;

Merhaba öncelikle sağlıklı ve iyi bir gün geçirmeniz dileğiyle. Son umudum sizsiniz ondan dolayı sizleri bilgilendirmek istedim.

Ben TurkNet iletişim hizmetlerinden hizmet almaktayım. VDSL 100mbps’e kadar paketten hizmet alıyorum.

VAE olarak Türk Telekom alt yapısından hizmet alıyoruz. Bu yüzden TurkNet alt yapı sorumluluğunun Türk Telekom tarafında olduğunu iletti.

Türk Telekom tarafına defalarca talep oluşturdular fakat 1 sefer modemden kaynaklıdır kontrol edilsin dendi fakat 3 farklı yeni nesil modem ile test ettim sonuç değişmedi.

Diğer talepte ise kontrol sağlandı müşteri sorumluluğundadır ankastre kablosu ile alakalı olabilir kontrol edilsin dendi bugün kontroller sağlandı fakat hatta bir problem yok kablolarda yine problem yok.

Şuanda Keenetic extra dsl modemini kullanıyorum.

Hat değerleri resimdeki şekildedir. Hatta herhangi bir problem bulunmamaktadır stabil şekilde bağlantı sağlamaktayız. Tek sorunumuz 100 mbps’e kadar hız paketinde en az kayıplar dahil 93, 94 gelmesi gerekirken snr değerini manuel olarak 4’lere çekmeme rağmen 88 ‘i aşamıyor. Sizlerden ricam varsa dslam kilitini hattım üzerinden kaldırmanız. Kilit yok ise kapasite artırımı yapmanızı rica ediyorum.

Normal şartlarda VDSL2_100mbps_8192upload şeklinde bağlantı almam gerekmekte. Kayıplarla Download hızının hız testinde minimum 92, 93, 94 civarlarında göstermesi gereklidir.

**Hizmet aldığım bölge ; gönderdim.

**Devre Numarası : gönderdim

**Santral : gönderdim

Ve iletişim bilgilerimi gönderdim.

1 Beğeni

TURKTELEKOM SMS : Değerli müşterimiz, evde/işte internet hattınıza ait şikayetiniz işleme alınmıştır.
********** nolu bildirim numarası ile takip edebilirsiniz.

Sonucu merak ile beklemekteyim.