DSLAM kilidi ve atanabilir hız hakkında yardım?

aynen banada öyle diyorlar

Olmazsa Ümit önala e posta atarım ya sonuçta alt yapı turktelekomun onların çözmesi gereken bir mesele.

Yeni gelen cevap ;

Hattınızdaki hız sabitlemesinin kaldırılması konusunda türk telekom ile görüşme içerisindeyim. Konuyu ilettim yapılacak olan çalışmalar neticesinde sizlere tekrardan bilgilendirme sağlayacağım.

İyi günler dileriz.

Nereden geldi bu cevap

TurkNet destek cevabı.

Son gelen cevap : Saha ekiplerimiz ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonucu hattınızda kısıtlama olmadığını yaşamış olduğunuz arızanın modeminizden kaynaklandığını tespit etmiş bulunmaktayız. Sizlerden farklı bir modem ile bağlantı sağlayarak tekrardan kontrol etmeniz arızanın devam etmesi durumunda bizlere iletmenizi rica ederiz. Modemle alakalı değil bu arada 3 farklı modemle denedim turknetin kendi modemide var bende Zyxel 8623, keenetic extra dsl ve TP-Link Archer VR300 bunlarla denedim 88 sabitli hız.

HATTIMA TANIMLANAN NMS HIZ PROFİLİ 100M_8192_VDSL OLMASI GEREKMEKTEDİR. TANIMLI OLAN NMS HIZ PROFİLİNİN KONTROL VE DÜZELTMESİNİ TALEP EDİYORUM. ARIZA DETAYLARINDA HANGİ PROFİLİN TANIMLI OLDUĞUNU GÖREBİLİRSİNİZ. ARIZANIN KAYNAĞI HATALI PROFİL TANIMLAMASIDIR.

şeklinde Bilale anlatır gibi anlatınca, söylemek istediğinizi anlayan biri çıkıyor genelde

1 Beğeni

Bilale anlatır gibi nasıl hocam?

Bağlantı hızı 88057 kbit/s 8192 kbit/s
Atanabilir hız 104839 kbit/s 28855 kbit/s
Gürültü marjı 4.5 dB 23.4 dB
Sinyal gücü seviyesi 12.6 dBm 7.6 dBm
Sinyal zayıflaması 4.2 dB 0.1 dB

güncel verilerim bunlar. Ek olarak snr margini kendim indirdim snr margini 3 yapsam bile kopmuyor hat.

Söylediğiniz gibi yazdım birde bakalım sonuç ne olacak hocam.

1 Beğeni

Bir özdeyiş, bilale anlatır gibi anlatmak. :smiley:

1 Beğeni

Bende 79 yazıyor bu yazılanları TurkNet 'e attım teşekkür ederim

:smiley: hocam ne diyorsunuz şimdi bu 88 hız takılma olayı felan dslam ile alakalı değil yanlış profil tanımlama ile alakalımı oluyor genelde turktelekom kilit olmadıgını vs bildirmiş TurkNet 'e modemden kaynaklı demişler saçma şekilde 3 farklı modem ilede aynı :smiley:

Ya neden bilmiyorum salağa yatıyorlar işte. Kabak gibi 79mbit veriyor ama limit yok diyor. Terbiyesizlik yaptıkları.

Telekom Sistem Mesajı

Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi

Arıza Bildirim Tarihi : 15-12-2020 15:44:31

Görev : RANDEVULU ORTAK ISLAH

Görev Bildirim Zamanı : 28-12-2020 14:40:00

Arıza ID :2020122500080401563

Arıza Durum Açıklama : Ortak çalışma aşamasında kontrol yapıldı

Ekip Tipi Açıklama : Teknik Saha Ekibi

İş Emri ID : 2020122800188433608

İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir

İşlem Sonuç Kodu : Ortak Çalışma Arıza Kodu

İşlem Sonuç Grubu : Ortak Çalışma Arıza Kodu

Geçen Süre Tipi :TurkTelekom

31.12.2020 02:55

Dün gece gelen bildirim bu fakat hala 88 mbps bir değişim olmadı.

Galiba şans işi bu biraz. Pingimin 10 dan yukarı çıktığını hiç görmedim. İnternet üzerinden de oynadığım tek oyun clash of clans :joy:

Dün türktelekom il müdürlüğüne gittim orada bir abi vardı bana senin sorunla çok uğraştık ama olmadı hat bunu destekliyor filan bir şeyler saydı sınırlama yok dedi bide modemini test amaçlı bir değiş dedi beni ara ben bağlantını silip tekrardan ayarlıyayım dedi şuan 100 mbps geliyor sorun çözüldü.

Gözün aydın bende bekliyorum hala :smiley:

1 Beğeni

Upload kaç bu arada güncellendikten sonra ?

Ayrıca snr margin değeriniz şuan kaç tam olarak 100 olduktan sonra?