DSLAM kilidi ve atanabilir hız hakkında yardım?

güzel hizmet o zaman mutlu müşteri olarak bize beklemek düşer :slight_smile:

ben 2 hafta önce TurkNet 'e destek kaydı açtım internet dns sunucularında sorun var kendim girince düzeliyor diye destek kaydı açtım hattımın sık sık koptuğu ile değiştirmişler tt aradı hızınınızı düşürdüm abi dedim internet kopmuyor yükseltirmisin halaha yükselticek yani TurkNet benim interneti düşürtü aptalca sık sık kopmya dönüştürüyor ben diyorum yok böyle bir şey anlamdılar ben kapatıyordum zaten modemi tt yükseltmedi sinir oluyorum 100 kullanan ben birden 79 a düştüm sinirlenmiyimde ne yapıyım

Ama suç turknetin değil suç türktelekomun kilit vb olaylar onların sorumlulugunda VAE olarak hizmet aldığımız için.

1 Beğeni

Santral mesafem 65 metre evimin dibinde ama maks alabildiğim 83mbit :smiley: Benden daha uzak mesafede olup daha yüksek alanlar var bu hız mevsuzusunu bir çözemedim. Bizim burda boş port yok yoğunluktan sanırım. Bir de 2 haftadır sorun vardı geçen günlerde türk telekom çalışma yaptı 2 gün boyunca ondan sonra 70mbit olan internetim 83mbite çıktı birden sorunlar düzeldi. Türk Telekom kapasite yetmeyen yerlere sırayla çalışma yapıyor sanırım.

Haftalardır port yoktu çalışmadan sonra eklemişler sanırım :smiley:
=============================================================================
xDSLFwVersion: FwVer:5.12.12.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B

INP downstream: 1249
INP upstream: 14786
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 85398 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8191 kbps

near-end FEC error fast: 9869994
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 121927
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 81
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 9
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :1 day, 15:17, 19 secs
DSL activetime :0 min, 13 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 7.8 dB
output power upstream: 6.9 dbm
attenuation downstream: 7.4 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 25.8 dB
output power downstream: 14.5 dbm
attenuation upstream: 0.0 dB

1 Beğeni

Screenshot_2

Buda snr değeri 2 seçili iken :slight_smile:

Eldeki Upload değerinizden olmak istemiyorsanız DSLAM kilidi olayına girmemenizi tavsiye ederim.

Bkz: TürkNet’in Muazzam Müşteri Memnuniyeti Anlayışı (!)

1 Beğeni

Hocam eldeki upload değerinden olanlar genelde belirtmiyorlar uploadlarınında 8’de kalmasını o yüzden telekom ekipleri 100/4 yapıyorlar kendi ayarlarına göre belirtince problem olmuyor.

Sizlerden ricam dır iyi niyetim ve temiz kalbimle söylüyorum 2-3 mbps alıyoruz bizlerde insanız evlatlarımız canlı derslere giremiyor lütfen, daha ne istiyorsunuz :hugs:

:smiley: hocam alt yapınız ne durumda 2, 3 mbps nedir yahu :smiley:

1 Beğeni

Alt yapım yerin dibine batsın hocam Türk Telekom işte naaparsin. Burda suçlu TurkNet değil zaten. Hızım 7-8 oldumu valla hanım sevinip bana mesaj atıyor hızımız yükseldi diyor. Hanım ping durumu ne diyorum 340-350 lerde dediği an seviniyoruz. Siz de 70-80 mbps ler aliyorsunuz kurbaniniz olam seslenmen yahu :hugs::hugs:

:smiley: hocam haklısınız fakat bize tanımlanan hız 100 mbps’e kadar yani alabileceğimiz en yüksek hızı almak hakkımız :smiley: o yüzden kovalıyorum bu dslam işini inşallah sizin bulundugunuz bina ve bölgedede hızla 0 alt yapı çalışmaları olur bu aralar fiber heryere hızla döşeniyor ben inanıyorum 2021 yılı içerisinde bu sorunlar bitmiş olacak gibi. “Tabi malum TT firması yine 3 maymunu oynamazsa.”

1 Beğeni

Hocam, Müstakil evde ikamet ediyorum ve evime 100 metre yakına fiber saha dolabı eklediler ve bunun için TurkNet 'e geçtim, 4 gündür modem bağlantımda VDSL lambası yanmaya başladı lakin VDSL bağlantısı kuramadık. 3 tane modem denedim aynı oldu. müşteri temsilcisi aradı durumu izah ettim saat 16 dan itibaren VDSL yok beklemedeyim umarım kısa zaman da çözerler

Modemle alakalı değil belliki.

1 Beğeni

Aynen modem sorunu değil sanmam. Lakin dsl vermedi TurkNet onu bekliyorum. TurkNet Online İşlem Merkezi de de offlineyim şu an. Acaba çalışma mi yapıyorlar diyorum. Arıza kaydında da yazı yok, bagzen dsl lambası yanıp sönüyor, tek amacım evlatlarım için internetin gelmesi başka bana lazım değil hocam.

Büyük ihtimal boş olmayan bir vdsl portudur.

1 Beğeni

Detaylı olarak okursanız konuyu görürsünüz hocam belirtip belirtilmediğini.

1 Beğeni

Poybot nasıl yani hocam anlamadım?

Merhaba. Tam olarak anlamadığınız nedir hocam? Konu sahibine istinaden yazmıştım yukarıdaki mesajımı.

Bu kilidi nasıl kaldırırız arkadaşlar

Dslam kilidini kaldırma talebim sonrası gelen loglar ;

Log : ARIZA MÜŞTERİ MODEM KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR

İşlem Sonuç Kodu : MÜŞTERİ SORUMLULUĞUNDA ARIZA

nasıl müşteri sorumluluğunda olabilir :smiley: 88 kilidine takılan bir hat değeri.