DSLAM kilidi ve atanabilir hız hakkında yardım?

88 -> 100 icin de savasmak, ne bileyim :slight_smile:

88 ama 81 82 geliyor net olarak 100 olunca 93, 94 gelecek bence büyük fark :smiley:

Hoşgeldin dalgalı hız :slight_smile:

Henüz o bile gelemedi :smiley:

1 Beğeni

Snr değerlerini 3, 4 civarlarında kendim düşürerek kullanıyorum hat zayıflaması vb hiçbir sorun yok ve hala 88 'i aşamamaktayım.

@TurkNetDestek snr değerini 2 'ye indirdim kendim yine sinyal çok güçlü hem sinyal gücü yüksek hem sinyal zayıflaması yok hat 100 mbps’yi kaldırıyor yani normalde atanabilir hızdanda anlaşıldığı üzere ya telekomun dslam cihazında otomatik qos var herkesi 88 'e sabitlemiş fakat isteğe bağlı çoğu kişiyi 88’den 100’e geçirdiklerini gördüm olabiliyor.

Buda hat değeri ;

Merhaba,

İletmiş olduğunuz destek kaydına istinaden hizmetinizi inceledim. Ankastre kutusun da port üzerinden yapılan sabitleme yüzünden bu hızı alamıyorsunuz. Cat6 kablo ile hiçbir alakası yoktur. Saha ekiplerine olumsuz yanıt verdim. Sizinle iletişime geçtikleri takdir de dediklerimi harfiyen saha ekiplerine iletmenizi ve manuel olarak xdsl hız düzenleme gibi bir işlemimiz malesef yoktur ki daha öncesin de zaten set uygulaması vb. gerekli bütün işlemler arka plan da sağlanmıştır.

Bilginize sunar,sağlıklı günler dilerim. Evet telekom sabitlemeyi kabul etmiyor sürekli ankastre kablosu kaynaklıdır diyor işin özü bu beyler hattınız atanabilir hız 100 üzerinde olduğu halde 88 'i geçemiyorsanız olay bundan ibaret.