Dsl arızası sonrası düşen hız

yarın son umut ortak çalışma kesin cevap alamazsam elveda …

benzer sorunu bende yaşamıştım, ortak çalışma sonucunda port değişimi yapıldı. sorun düzeldi. onlar geldiğinde eğer evdeyseniz port değişimi isteyin. ve ekibin ankasterede aldığı hızı sizde kontrol edin.

2 Beğeni

Arkadaşlarım tüm sürecinizi takip ediyorlar. Konu hakkında gelişme olduğunda size bilgi vereceğiz.

1 Beğeni

TurkNet ekibinden Fatih Bey konu hakkında bilgilendirme yapıyor zaten teşekkürler.

Konu hakkında net uzman arkadaşımla bende kontakt kuruyorum. Detayları alıp sizinle paylaşıyorum. Teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

2 Beğeni

sorun iç tesisat ile ilgili olmadığı artık belli oldu gibi çünkü 10 kere falan gelmiştir TurkNet ekibi , ankastre devre dışı bırakıldı direk telekom kabolsuna bağlantı yapıldı ama yine 8 mbs internet alıyorum . 2 gündür de port değişimi yapılacak onu bekliyorum sözde bugün yapılacaktı ama hala ses yok. 38 gün oldu.

yarın telekom altyapımı değiştirecekmiş tam anlamadım ama sorun çözülesiye kadar güncelleyeceğim.

Göksel Abi benim de Vae de 984 m mesafe vardı. Yapa ya geçince 1135 m oldu. 32 mbit e kadar da hız alıyordum ama sonunu biliyorsun

1 Beğeni

İSS değiştirmekle başlayabilirsin mesela

ben TurkNet aboneliğini başlattığımdan beri yapadayım 5 yıldır

Yapa nin kötü bir sistem olduğunu düşünmüyorum. Yapa da kopma olunca beni Vae ye almışlardı. Bu da kopunca sorunun başka birşeyden kaynaklandı kesin.
Keşke sorunu bulabilselerdi de ben de Yapa da kalsaydim en azindan saha dolabım değişene yada fiber gelene kadar

40 gün sonra yeni altyapı diye geçirdikleri altyapı cidden kusursuz …

5fa11a96f8b22248556be5145c2b271c
eskiden hipernet olarak çıkan altyapım adsl olarak güncellenmiş. bunu yapan telekom ben böyle rezalet görmedim.

evet turknetten Fatih Beyle görüştüm yapa dan çıkarılıp telekom santraline bağlanmışım :smiley: alt katta çıkan sonuç bu TurkNet lik durum yok ancak telekomun işleri o kadar kötü ki rezalet. :smiley:
c29fc5d8d1e6cfb51edb0ea7cb5d46c5

@judicial, tüm işlemlerinizi arka planda ben takip ediyorum. Geçiş işlemlerinizi de bizzat dahil olarak takip etmeye çalışıyorum. Günün sonunda umarım geç de olsa sizin sorununuzu gidermiş olacağız. Gelişme olursa bu konudan veya özel mesaj üzerinden ben size siz bana bilgi verirsiniz.

2 Beğeni

Bende aynı problemi yaşıyorum. Tekiz saha ekibi geldi. Sağlam kabloyu değiştirdi onun da parasını aldı gitti. Değişen birşey yok. Bu kadar kötü bir teknik destek olmaz. Destek merkezi sürekli aynı mesajlarını yazıp duruyor çözüm yok.
Bugün 3. hafta başladı ilk günden beri evden çalıştığımı belirttim ben artık pes ettim farklı bir operatöre geçeceğim. Ağrı’da yaşamıyorum istanbulda bu kadar sürede bir arıza giderilmez mi yahu?
Santralden eve yeni kablo çeksen en fazla 1 hafta sürer.
Tek yaptıkları şey insanları oylamak. işimi yapabilmek için mobil operatörden aldığım ek internet internet paketlerine 300tl harcadım. Bu oylamaları yüzünden.
5 senedir kaç kişiye TurkNet önerdim bilmiyorum. Artık her yerde uzak durmalarını belirteceğim…

İstanbul 'da yaşayan ile farklı illerde yaşayanlar arasında fark mı olması gerekiyor? Asıl büyükşehirler problemli. İnsan faktörü her zaman problem.

Bu işlemi de sizin onayınız ile yapıyorlar diye biliyorum.

Blok-alıntıİstanbul 'da yaşayan ile farklı illerde yaşayanlar arasında fark mı olması gerekiyor? Asıl büyükşehirler problemli. İnsan faktörü her zaman problem.

Bunu teknik desteğin erişimi bakımından söyledim. Sonuçta teknik müdahale ekiplerinin istanbul’da çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. insan faktörü ile ne alakası var benim durumumun?
Arıza olduğunu Türknetin kendi tekiz ekibi inceledi gördü ve biliyor.

Blok-alıntı
Bu işlemi de sizin onayınız ile yapıyorlar diye biliyorum.

Hayır kabloyu değiştirdi ve daha sonra bunun ücretini almam gerekli dedi.
Bende sorunun çözüleceğini düşündüğüm için ödemesini yaptım. Sorun ödeme yapmam da değil. Sorun ben problem çözülsün diye ek ödeme yaptığım halde sorunun halen çözülmemiş olması.

1 Beğeni

Eğer sorun devam ediyor ise bununla ilgili olarak da bir şikayette bulunun.

Eğer sorun TT tarafında ise nüfus un yoğun olduğu yerde iş yükleri daha fazla oluyor ve çözüm süresi uzuyor. İnsan faktörü derken aslında bundan bahsetmek istemiştim. Nerede çokluk orada “güzellik” anlamında. Umarım arızanız kısa sürede çözülür.

Merhaba @m.h, sanırım sizinle özel mesaj üzerinden de iletişim içerisindeydim. Rica etsem tüm bu süreçte yaşamış olduğunuz sıkıntıları bana tekrar özel mesaj üzerinden müşteri numaranızla birlikte iletir misiniz? Ben sizin için gerekli kontrollerimi yapıp yardımcı olmaya çalışacağım.

2 Beğeni