Dsl arızası sonrası düşen hız

Arkadaşlarım sizi arayarak bilgi vermişler. Onlardan aldığım bilgi sizin covid olduğunuz yönde… Çok üzüldüm. Geçmiş olsun :pray:

Bu arada sorununuz için ortak çalışma talebinde bulunmuşuz. Normalde 09.02.2022’deymiş ancak siz pozitif olduğunuz için bu çalışma 15.02.2022’ye ertelenmiş.

2 Beğeni

binadan daireme kadar cat6 kablo çekildi eski hızım olmasa bile 30 mbs lere çıktı ancak snr margin kafasına göre takılıyor 8-2 arası gidip geliyor…

bugün tekiz ekibi geldi sorunu düzelttim dedi (kablo eklerini kaldırmış) modem res attı ve yine durum bu şekilde .1 ay oldu sıkıldım , yıl 2022 ben bunlarla uğraşmak zorunda mıyım ?

Bu zayıflama ile o problem çözülecek gibi durmuyor. Size özelden attığım mesajı hatırlıyorsunuz değil mi? :man_shrugging:

evet zaten çarem vae o da olmazsa telekoma geçmek ancak sorun çok belli santrale mesafem arttığı için yapa port sorunu .

şu değerleri snr 6.1 ile alıyordum öğlen :smiley:

1 Beğeni

Ana boruyu toplamışlar bir kaç küçük çaplı boru veya bir çok deliği olan yedek boru ile su size geliyor ama herkes muslukları açıp su kullanmaya başlayınca sizin musluktan varla yok arasında su akıyor. Çözüm yeni altyapı gibi görünüyor :man_shrugging:

2 Beğeni

Bu konu hakkında bize tekrar bir destek kaydı oluşturun. Covid+ olduğunuz için geçmiş günlerde çok aktif bir şekilde iletişime geçememiştik. İsterseniz siz tekrar destek kaydı açın. Bana özel mesaj üzerinden yazın. Ben size elimden geldiği kadar yardımcı olmaya ve destek vermeye çalışayım.

2 Beğeni

özelden yanıt verdim.

Konuyu uzman ekip arkadaşlarım yerleşik operatör tarafı ile kontrol ediyorlar. Bende şimdi sorununuzun ince ayrıntısına kadar kontrol edilmesi ve yapılması gereken tüm işlemlerin hassas bir şekilde yapılması adına onlara durumu ilettim. Sanırım en son bölgenizde bir çalışma gerçekleştirilmiş ve bundan sonra sahada fiziksel sorundan ötürü siz de etkilenmeye başlamışsınız :frowning:

2 Beğeni

Çalışma ile ilgili bilgiyi ilk defa sizden duyuyorum. 1 aydır zaten ya telekom geliyor ya da TurkNet ekibi ancak hep aynı cevaplar dairenize cat6 çekin dediler çektik sonuç yine aynı . yapa mesafem arttığı ve büyük ihtimal kablo veya port değiştiği için bu sorunu yaşıyor olabilirim. yapa dan vae geçsem sorunum çözülür mü acaba ? işin ilginç tarafı 90 metre ileride şöyle saha dolabı var ancak ben hız sorgulama yaptığımda uzaklığım 700 metre civarı gösteriyor.

Merhaba YAPA altyapısında internet bağlantısı merkez santralden yapılır yani merkez santralden direk kablo ile gelir eğer mesafeniz 500 metreden fazla ise çok sorun yaşarsınız size tavsiyem geçebiliyorsanız VAE altyapısına geçmeniz.

gelen cevap

Müşteri numaranızı benimle özel mesaj üzerinden paylaşır mısınız?

özel mesaj ile paylaştım :+1:

Hemen ilgilenip size elimden geldiği kadar yardımcı olmaya ve destek vermeye çalışacağım.

3 Beğeni

TurkNet ekibi bina giriş ankastreden ölçüm yaptı 11 mbs internet geliyor hala…

1 Beğeni

@judicial, bölgenizde yaşanılan genel bir arıza söz konusu… Bu yüzden hız kaybı yaşıyorsunuz. Arkadaşlarım arka planda açık olan destek kaydınız üzerinden yerleşik operatör tarafı ile ortak çalışma planlaması yapıyor. Gelişme oldukça size bilgi vereceğiz. Bende süreci takip ediyorum.

2 Beğeni

sözde dün ortak çalışma yapılacaktı ancak kimse gelmedi. 2 gün daha hiç oldu , 32 gündür sorun devam ediyor.

1 Beğeni

yarın ortak çalışma var bakalım suçu hangi tarafa atacaklar, her gün santral mesafem değişiyor teknik bilgiler tarafında :smiley:

5 yıllık TurkNet abonesiyim aynı sorunu bende yaşıyorum. 10 gün önce benimde hızım birden düştü. Arıza için destek kaydı açtım. TurkNet ekiz ekibi geldi kontrol etti ölçüm yaptı ve sorun TT’de dedi ve arıza kaydı açacağını söyledi. Aynı şekilde TurkNet arıza kaydı açıyor TT sorun bizden değil diye kapatıyor. Süreç 10 gündür aynı döngüde devam ediyor. Sizde 30 gün olmuş arıza çözülmemiş. Benimde pek umudum kalmadı. Evden çalışıyorum mecburen başka bir sağlayıcıya geçeceğim.

Dikkat ettim benimde santral mesafesi artmış.

1 Beğeni