Böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu

Herkese iyi aksamlar 1 ay öncesi internet bağlattım 35 mbps paketle başladım yetmiyo diye bi üst pakete geciş yaptık yine hız gelmedi yani 100 mbps ye kadar tüm paketleri denedik ama bana gelen hep 20 30 mbps modem degistirdim direkten cat6 kablo cektim ama degisen hic birsey olmadı ölçum yapıldi degerlerde herhangi birsey yok hızı olduğu gibi almanız lazım denildi ama ne yaparsam yapayım hızı 1 aydır hic bi şekilde yükseltemedik bunun gibi bi durumla karşılaşan var mı

1 Beğeni

Kendime cevap vereyim😃yok mu böyle birseyle karşılaşan gercekten
Bi ben mi varım

Modem arayüzünden DSL istatistiklerini atabilirmisin.

1 Beğeni

Tabi

Valla hat değerlerini kıskandım. Gayet güzel değerlerin var. Normalde sorunsuz 100mbps’e kadar kullanabilirsin ama şuan 79mbps dslam sınırı konulmuş Türk Telekom tarafından. Mesela hız testi ölçüm sitelerinde 75mbps civarı görmen lazım. Modemde sorun var desem değiştirmişsin ve Keenetic modem almışsın. Kablolu zaten iyi hız alırsın ki Wifi’da bile test yapıyor olsan yine iyi bir hız alman lazım bu modemle. Anlayamadım vallahi sorununu.

1 Beğeni

Evet kablo kablosuz fark etmiyo 20 mbps gecemiyorum modem degistirdim cat6 kablo cektim yeni gerci cat6 cekmeden de degerlerim aynıydı fark olmadı yani🤷‍♂️

Nperf’te falan 75leri görmeniz gerekiyor. Online işlemlerdeki teknik bilgiler kısmının bi SS’inide paylaşır mısınız ? Ayrıca cihazda bir bant genişliği sınırlaması olabilir mi ?

1 Beğeni

75 mi yok be kardeş nerde.modem de kısıtlama var galiba dedim aynen keenetic müşteri hizmetlerini aradım uzak bağlantı yaptık yok hersey normal telegram gurupları var ordan ilgilendiler modemde birsey yok olsa zaten 3 tane modem denedim

Bilgisayarınızda netlimiter tarzı bi yazılım var olabilir mi ? Veya ethernet kartınız güncelleme istiyor mu ? Hat değerleri tanımlı modemdeki değerler çok iyi durumda garip bi durum

Evet cok garip pc sorunlu olsu telefon var ama telefon hadi 75 mbps almasa bile 40 50 de mi alamaz

Destek kaydı açtınız mı ?

1 Beğeni

Destek kaydım bir aydır var kurulumdan önce turk telekom geldi ölcüm yaptı degerler cok iyi dedi kurulum yapildı TurkNet 'e bağlantım yavaş dedim bizim ekip gelsin baksın dedi geldi baktı birsey yok cok iyi dedi ortak ekip gelsin dediler TurkNet turktelekom tamam dedim dün türktelekom aradı hızı vermeyen TurkNet bi problem yok hattında dedi öyle işte

Wifi gelişmiş ayarlardan max iletimi kapatın.

1 Beğeni

Kapattım abi bu nedir cözülmüyo ne yapsak olmadı herseyi degistirdim TurkNet vermiyor senin hızı dedi dün türktelekom

TurkNet hızı vermiyor demeleri çok garip modem arayüzünde tanım belli oimde tanım belli neye göre TurkNet vermiyor dediler acaba :roll_eyes:

2 Beğeni

Bizden almassan ugrasirsın diyo birde ne yapacagımı şaşırdım ya

Art niyetli bir yaklaşım bence umarım TurkNet ilgilenir sizinle sorun çözülür ancak ya modemde yada cihazlarda olduğunu düşünüyorum ben. Belirli saatlerde olsa satürasyon diyeceğimde sürekli böyle olması aklıma bir tek sizin ekipmanlarla ilgili bir sorun var gibi algı yaratıyor

1 Beğeni

Ekipmanlar bozuk desek telefon kac mbps alır ki en fazla note 10 plus kullanıyorum
Modem bozuk desem farklı modem denedim baska pc bozuk desek o da degil🤷‍♂️

Bi benim başıma mı geldi gercekten varsa bilen bi bakıversin

@Ozan54
Arıza kaydına şu detayı ekler misiniz :

“NMS Hız profilimin 79M_8M yerine 88M_8M profiline geçirilmesini talep ediyorum”

Bir de aşağıdaki konuda 2 ve 3 numaralı başlıklarda anlatılan görsellleri eklerseniz güzel olur.

2 Beğeni