Böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu

Fayda etmedi tüm profilleri gezdim ama nedeni yok en boş zaman da 34 mbps alıyorum kablolu

Aynı şeyden bahsettiğimize emin misiniz? Şuan size 100 değil 79mbit internet tanımlı.

1 Beğeni

79 tanımlı evet ama ben 34 mbps gecemiyorum ki

Tamam dostum bazen buga giriyor profiller, daha önce şahit oldum, 88e çektirebilirsek denemek lazım. Veya 100e. Ama TurkNet 'te 100e çektirmek inanılmaz zor :smiley:

1 Beğeni

Şu an 100 profilindeyim ama 79 gosteriyor 88 profilini de denedik ama malesef 34 en boş zaman da ortalama 10 15 mbps alıyorum keşke dediğiniz gibi olsa keşke

bende de aynı oluyor bazen yine seninki iyi aynı şekil 85 gösteriyor modemde ve TurkNet 'te xdsl ama hız testinde 2-3 mbt alıyorum bu jitterden oluyo sanırım tek taktiği var saha dolabından bina içindeki ankastrede çıkan uçları birbirlerine sıkıca bük elini sinek ısırığı gibi bir şey çarpana kadar :smiley: resetleniyor sanırım bu şekilde bir sorun olur mu bilmiyorum sorumluluk almıyorum :smiley:

1 Beğeni

Anlamadım dediğinizi valla tam anlatırmısınız😀

bina içindeki ankastrede adınıza etiketli 2 kabloyu eve gelen kablodan ya da hattan söküp birbirlerine bağlayın 3-5 saniye sonra tekrar eve gelen kabloya bağlayıp bakın bakalım düzelecek mi

Hocam direkten cat6 cektim yani direkte kutu dediginiz cat6 kablosunu birbirine yapsak aynı sey degil mi.
Siz bu sekilde mi cözdünüz sorunu kayıt felan sonuc yok mu hic

benim kendi kendine çözülüyor 5-10dk çok nadir oluyor… bu şekilde yapıp çözen çok kişi okudum o yüzden söyledim :smiley: tecrübe etmedim. ankastreden yapılmasının mantığını ben de anlamadım aynı olay ama herkes bu şekilde söylemiş denemekte zarar yok :slight_smile:

Denerim de yapmadıgimiz kalmadı 1 aydır uğraşiyorum destek kaydı o bu 100 mbps ye kadar ne kadar profil varsa hepsini gezdim ama hız hic degismedi forumların altını üstüne getirdim zaten cok karşılaşılan durum degil ne yaptıysak alamadık hızı türktelekom tırknet geldi hattın cok iyi diyorlar ama yok gelmiyo modemde kalıyo resmen

Bi gün sorun çözülürse bilgi verin yeni birşey öğreniniriz :joy:

Olursa tabi ne demek

1 Beğeni

Aga aynı sorunu yaşıyorum. ben daha 25 i gecemedim 79 tanımlı banada

Ne zamandır peki ben bağlatalı 1 ay oldu cıkamıyorum hic

1 gün oldu aga 35 mbps den 75 e taşıdım dün :pensive::pensive::pensive::pensive: TurkNet ekibi 48 saat vs gibi visey dedi bekliyorum

Bi gelişme olursa haber ver

tamamdur aga insaAllah çözüm bulunur

1 Beğeni

Aynı sorunu, duvardaki ankastre yi değiştirerek aşmıştım. Meğerse o 20 TL lik kablo prizi, zamanla oksitlenip hızımı kesmeye başlamış.

1 Beğeni

Bizimki de direkte türktelekom mu degistirdi ankastre kutusunu