Asla Düzeltilemeyen Kopma Sorunu Ama ASLA

Hocam anlamak istemiyorsun galiba. Altyapı sağlayıcısı TÜRK TELEKOM olduğu için altyapıya TurkNet müdahale edemiyor. TurkNet, yalnızca kendi altyapısı olan GİGAFİBER müdahale edebiliyor. TurkNet burada sadece TÜRK TELEKOM’a sadece iş emri oluşturabilmekte.
Memnun kalmadıysanız iptal edip başka operatöre 2 yıllık sözleşme ile geçiş sağlayabilirsiniz.
image

Siz nasıl bir zihnin içindesiniz ? Ben müşteriyim , mağdurum ve internetim yok Türknetten yani internetimi Satın aldığım firmaya internetim yok diyorum belki altyapıdan bile değil . Sorunu bile yazamadılar bana çünkü ne olduğunu bilmiyorlar.

1 Beğeni

Sen nasıl bir zihniyet içerisindesin acaba? Tamam o zaman yerinde destek talebinde bulun, sorun sende değilse sıkıntı yok, eğer sendeyse 108 ücret ödüyorsun.

Onda da bulunduk 2 kere 2 sinde de sorun sizde değil dediler. Sonra destek kaydından biri iç tesisatta dedi ekip iç tesisatta sıkıntı yok dedi. Sonra Nas-Error kaynaklı bir sorun yaşadığımı statik ip tanı mlayıp çözeceklerini ilettiler o da değilmiş sorun. Sonra en son birşey yaptılar 5 gün gitmedi çözdük dediler 5 gün sonra daha kötü oldu. Şimdi de zor da olsa süreç sancılı da olsa port değişikliği yaptıracağım TT ye dedi destek kaydındaki arkadaş. İnşallah bir sorunla karşılaşmazsın hocam bu denli mağdur olursan eğer açacağın be yazacağın konuları merak ediyorum o zamanda altyapı Türk Telekom un TurkNet in yapacak hiçbir şeyi yok bekleyeyim ben diyebilecek misin.

1 Beğeni

Lütfen sorunlarımızı ve cevaplarımızı sakinlik çerçevesi içinde yazalım tartışmalarımızı sükûnetle yapalım.

İşin tuhaf tarafı ne hız alırım sayfasından sorgu yaptığımda boş port olmadığı için hizmet verilememektedir hatası veriyor. Yarın için 10. kez ortak çalışma düzenlendi bakalım hangi olmayan portla değiştirecekler merak ediyorum.

Chris Bey daha önce benzer şekilde sorun yaşadım, inanlılmaz saçmalıklarla dolu ve çözülemeyen bir durumdu. Twitter’dan ulaştırma haberleşme ve altyapı bakanı, bakanlık, cumhurbaşkanlığı ne varsa etiketleyip bir güzel fırçaladım. İlgili bakanlığın sosyal medya ekibi numaramı istedi. Bir bürokratla konuşturdular. Sonra bağlı olduğum Telekom bölge müdürlüğüne ilettiler konuyu, bölge müdürü beni arayıp sorunu sordu ( tabi ses tonu biraz nereden çıktı bu konu der gibiydi ). Sonra ekiplerini gönderip sorunumu çözdüler. Şimdi benzer bir sorun yaşıyorum aynı taktik işe yaramadı. Siz deneyin belki sizde işe yarar.

Dikkat ediyorumda hemen hemen son 1 ayda bu ve benzeri sorunları herkes yaşamaya başladı

1 Beğeni

Demek ki Telekom port değişikliği yapmamış ki sorunun düzelmemiş. Yetki tamamen türk telekomda. TurkNet ekibine yaptım diyip yapmamıştır. Kendi müşterilerine öncelik tanıdığı için böyle durumlarla karşılaşmak mümkün. Madem memnun değilsiniz iptal edip farklı bir operatöre geçebilirsiniz sizi zorla tutmuyorlar.

1 Beğeni

Hala aynı şeyi yazıyorsun hocam . Ben firmayı sevdiğim için zaten bu kadar bekledim. Çözeceklerine inandığım için bekliyorum ama bu sefer ki son. İkide bir her yazıştığımız şeyin sonuna iptal ettirebilirsiniz, zorla tutmuyorlar gibi şeyler yazacaksanız konuya daha fazla yazı yazmayın rica ediyorum . Zira hakkım olanı biliyorum , ben burada sorunum çözülsün diye yazılar yazıyorum iptal ettirecek olduğum vakit kusura bakmayın ama size danışacak değilim.

4 Beğeni

bina girişine fiber kablo çekmişler

1 Beğeni

Ben Peyami Safa Sokak tayım ama burada henüz bir şey yok.

Dsl internetten kurtuldun desene :slight_smile:

kaç ay sürer bilmiyorum kutu vs

1 Beğeni

@Chris23 Lale sokaktayım

darısı başına artık :slight_smile:

Ben bana danış demiyorum. Kasım ayından beri sorunun çözülmediğini söylüyorsun; kasım ayı da dahil 4 ay olmuş ve sorununuz hala çözümlenmemiş. Size kötü anlamda iptal ettirin demiyorum. İptal ettirip farklı operatör deneyin diyorum. Eğer portta sıkıntı varsa farklı operatöre geçiş sağladığınızda portunuz değişecek. Sonuç olarak ücret ödüyorsunuz ve haklı olarak sorununuzun çözülmesini istiyorsunuz. Altyapım yenilenmeden önce TurkNet adsl(vae) kullanırken bende sürekli kopma sorunları yaşıyordum. Millenicom’a geçiş sağladım ve sorunlarım düzeldi. Altyapım yenilenince tekrar TurkNet geçiş sağladım. Şuan sorunsuz kullanıyorum.

Çok zor imza toplayın diyorlar bana benim evim müstakil tek katlı kimden imza toplayacam :slight_smile:

o daha zormuş, yan binalardan komşulardan falan toplasan?

Kabul etmiyorlar tek abone içinde o kadar uğraşmak ve masraf etmek istemiyorlar o yüzden şimdilik vdsl devam.