Asla Düzeltilemeyen Kopma Sorunu Ama ASLA

Destek kaydı ile ilgilenen arkadaşta port değişikliğine çok sancılı bir süreç ama TT tarafına yaptırabileceğime inanıyorum bana zaman verin demişti onun da üzerinden 1 ay geçti :smiley:

1 Beğeni

O arkadaş için bir kayıt açın ve umudunun olup olmadığını sorun :slight_smile:

Sizinle neredeyse ayni sorunu yasiyoruz bizim daha 2-3 hafta oldu demek ki cok var daha ama guzel oldu bu konuyu gordugum umut etmemek lazimmis :sweat_smile:

Aynı gibi görünse de aynı olmayabilir. TurkNet Netuzman arkadaşların incelemelerine ve anlamalarına bağlı olarak süre gecikebilir.

Anlaşılmış gibi görünüyor mu durumum sizce :smiley: İptal ettireceğim bu Cuma zaten

1 Beğeni

Cevabım sizin için değildi ama eğer port değişikliği talebi verdi ise destek ekibinde ki arkadaş ve yedek boş port varsa tekrar iletmeniz gerekebilir dönüş yapılması yönünde. TT tarafından gelen mesajı da sorabilirsiniz. Tabi yine seçim sizin iptal hakkınız her zaman var.

Boş port yokmuş bölgemde ne hız alırım sayfasından baktığımda öyle yazıyor. İptal hakkım var biliyorum ama kayıtlardaki yazışmaların kaydı var bize zaman verin çözücez dedikleri için bu kadar bekledim.

1 Beğeni

Port yoksa iptal ettirmeniz durumunda tamamen düşük hızlara mecbur olabilirsiniz. Buna dikkat edin. Bol şanslar.

Şuanki hızım da düşük zaten :slight_smile: Elle tutulur hiçbir şey yok

1 Beğeni

Yahu gerçekten anlamıyorsunuz ya :smiley: Şuan bana yaşatılan duruma o kadar sinirliyim ki düşük hıza mecbur olabilirsiniz diyorsunuz internetim olsunda düşük olsun hızı ben bunu da belirtmiştim. Şuan 1000 verseler nolur kullanamadıktan sonra.

1 Beğeni

Benim sizi anlamadığımı nereden çıkardınız. Olmayınca olmuyor, port yoksa port eklenene kadar beklemeniz gerekiyor bunu demek istedim.

Olmayınca olmuyor ne demek ya ? Kapasınlar firmayı o zaman satmasınlar internet. Sen aylık 100 lira ödetip internet satıyorum diyeceksin internet olmayacak , olmayınca olmuyor olacak sonunda öyle mi?

Neyini anlamıyorsun. Port yok port yok. Olmayan bir şeyi size nasıl versinler. Ortak altyapı sağlayıcısı oraya altyapı güncellemesi yapacak, dolapları yenileyecek, yeni portlar ekleyecek size de arızalı olmayan yeni port üzerinden hizmet verecekler. Bunu daha açık nasıl anlatabilirim bilmiyorum açıkçası. Destek kaydı üzerinden netuzman arkadaşa sorun neden port yokmuş diye. Sizi arayarak açıklasın.

Kötü birşey yazmamama rağmen postumu siliyorsun demek :slight_smile:

@Chris23, ben size ve diğer tüm kullanıcılarımıza elimden geldiği kadar yardımcı olmaya ve destek olmaya çalışıyorum. Sizi anlayabiliyorum. Sorununuz uzun süredir devam ediyor ve çözüme ulaşmasını istiyorsunuz. Bu sizin en doğal hakkınız.

İnanın biz de sizin kadar sorunun en kısa süre içerisinde çözülmesini istiyoruz ancak bazı durumlarda ne yazık ki beklemek zorunda kalıyoruz çünkü altyapılara bizim ekstra bir müdahalemiz bulunmuyor :frowning:

Mağduriyetiniz için yazdığınızdan dolayı size “kullanmadığınız günlerin ücretini ödemek istemiyorsanız bir kayıt açın arkadşalarım size yardımcı olsunlar.” dedim. Eğer bir sorun varsa ve bizim tarafımızdaysa tabii telafini yaparız. Bu yüzden sistem üzerinde yazılı bir talep olması gerekiyor.

Beklediğiniz süre uzun peki niye 3 ay beklediniz 1 ay içinde çözümlenmediyse iptal ettirebilirdiniz ve boş portun olmaması türknetin suçu değil. Türk Telekom kendi müşterilerine öncelik tanıyor. Bu yüzden farklı operetörlere port imkanı 2. 3. Plana kalıyor.

1 Beğeni

Çünkü her seferinde çözeceğiz bir şans verin dediler. Olayın port ile ilgili olduğu da belli değil ki :slight_smile: Sorunun ne olduğunu anlayalım dediler.

TurkNet düşmanı biri değilim ben ortak çalışma yapacağız deniyor TT tarafı TurkNet gelmedi diyor TurkNet tarafı TT tarafı gelmedi diyor neye inanacağız biz müşteri olarak ?

1 Beğeni

Tamam işte demek istediğim altyapı telekom’a ait olduğu için TurkNet iş emri oluşturuyor sadece müdahalede bulunamıyor. Telekom’da süreç nasıl işler bilemem. Burada TurkNet’lik bi durum yok yani.

Ben o zaman arayıp onlardan bireysel olarak destek isteyeyim TurkNet’lik bir durum yoksa.

1 Beğeni