Ankestre kutu polemiği

direkten bu kablo gelmesi lazım. bu kablonun iletkenliği çok yüksek.

1 Beğeni

insana garip gelıyor malesef, psikoloji bu :slight_smile: o kadar yıl kullan sorun yaşama, TurkNet 'e gec yaklasık 3 ay sonra patlasın. herseyın bir omru var işte. aynı zamanda takılan kablolardan da bı bınam dakı sorunlu cıkıyor , komsumda boyle bir sorun yok mesela hemen bitişik ev :slight_smile: şimdiki surec nasıl olacak bakalım. iş emri için 5 ay ugraş. şimdi bi kablo değiştirme için bakalım kac ay ugrasacam :upside_down_face:

1 Beğeni

benim yaklaşık 1.5 ay önce sık kopmalar oldu. dakika başı. çıktım çatıya telekomun kablosuyla benim telefon kablosuna baktım sapasağlam duruyordu. hemen TurkNet 'i şikayet yağmuruna tuttum. habire kopma devam ediyordu. sonra aklıma benim telefon kablosu yaz kış dışarıda acaba patlamışmıdır diye dışarıdaki ucu mümkün olduğunca kısalttım ( alırken biraz uzun almıştım ne olur olmazz diye) içeriden dışarı verdim. kopma pat gitti. ama 14 mb olan hız 12 ye düştü. garipler sorunun kendilerinde olduğunu düşürüp hızımı azaltıp kopmaya engellemeye çalışıyorlardı. 12 stabil haline geldi. ama ben iptal için başvurdum. arayan elemana 12 mb la ne yapacam deyince vdsl geçirelim dedi. sonra 33 mb hız almaya başladım. adsl de bile kopan hat ufak bir kablo kısaltmasıyla 33 mb almaya başladı. heveslenip extra pakete geçtim. 51 aldım. gayet memnundum hayatımdan. sonra net gitti. gelen telekom görevlisi direkteki bana gelen kablonun bağlantısını yeniledi. eve geldim modemi açtım hızım 95 mb olmuştu. demek istediğim adls de bile dayanmaya o hat ufak bir kablo kısaltmasıyla canavara döndü. saha dolabından sonra özellikle direkten sana gelen telekom kablosu ve direk bağlantısı çok önemli.

1 Beğeni

kesınlıkle zaten 20 cm bı kısalttım kabloyu rj45 ı takarken . bakalım nasıl olacak beklıp gorecez
93mbps desteklıyor bana gelen 85 felan. artık oda gelmıyor 72 modeme gelıyor ara ara 59 a akdar dusutugu oluyor snr degerı 5.1 e kadar dustugu oluyor.

1 Beğeni

senin tesisat bi usta görmesi gerekiyor. ne olacağı o zaman belli olur…
hayırlısı olsun. beklemekten başka çare yok.umarım düzelir :slight_smile:

1 Beğeni

İletişim özgürlüğünü kısıtlamak anayasal suç :roll_eyes:

1 Beğeni

Şu da olabilir, direk ile internet bağlantısı görmemiş olabilir. Sadece bina bağlantıları zihninde canlanmış olabilir

Hayır Telekom kabloları bu şekilde onun bir tarafında destek için çelik tel var bir tarafında da 4 lu 10 lu 24 lu şeklinde katları olan önce bakır teller var

1 Beğeni

Goksel benimle ilgilenmiyor TurkNet kafa atıcam ya.Özelden dm açıyorum oraya gelsene dertleşeyim.

Sizin konu neydi yada başlık hangisiydi?

Şöyle diyeyim 10 unda vae işlemi bitti 14.07.2020 de bir mesaj bırakmışlar bir tane reglet kutusu var onuda başka biri kullanıyor reglete bağlı bulundan bir kaç kablo var işte bu kablodan 2 tanesini modeme gelen kablo ile bağlamışlar mesaj bırakılmış ayrıeten 14 ünde Telekom ekibinin dikkatine lütfen dsl hattını sonlandırınız iç lokal sağlam diye ben bu mesajı anlayamıyorum.10 undan bügüne kadar da bağlantı yapılmadı desteğe yazıyorum ilgisizler öncelik talep ettim öncelik talep ettim 2 hafta oldu hala bağlanmadı.

benim eve gelen telekom kablosu bu şekilde…
gerçi bizim ev 28 yıllık. bu kabloda nerden baksan o kadar eskidir ama şimdiki telekom kablosu böyle değilmi?
9cf43fd8aafcd533930b19d399ea2b7e
kim ne derse desin bence bu kablo daha yakışıklı :slight_smile:

2 Beğeni

Yerinde destek iste gelen eleman içtesisatta sorun yok dediği zaman, “tamam bunun yazılı belgesini verir misin” de, verdiğinde o belgeyi sisteme yükle. O Fırat’a da selamımı söyle.

3 Beğeni

En çarpıcı tavsiye :joy: teşekkürler .

2 Beğeni

bilgisi olmayan çalışanı göndermek saçma paraya yazık. özel elektrikçi getirip yaptırsın para da boşa gitmez uğaşmasıda sorun da çözülmüş olur.

benlik bir sorun cıkmıyacak ki :slight_smile: tt nin sokak direginden gelen kablo direk eksiz meksiz modeme baglı. ayrıca tt nın kutuya elektırıcı mudahale edemez.

Hadi buyur adamlar destek kaydını kapattı .
Sorun şimdi çözülmüş mu oldu ? Bune saçmalık ya.

1 Beğeni

Dağıtım kutusu sizinkisi TT harici kimse müdahalede bulunamaz.

. hakan bey bende onu dıyorum zaten , bilgili destek ekibi sızın sorumlugunuz dıyor sanırım konuyu okumadınız? TurkNet soylemeden nasıl mudahale edilcek ?? . tt ilce mudurlugunde adamlar TurkNetın arıza kaydı olusturması lazım dıyor?

1 Beğeni

Zayıflamada bir sorun yoksa oluşturulmaz kolay kolay modem hat değerlerinizi görebilir miyiz ?

1 Beğeni