Ankestre kutu polemiği

Selçuk bey , yerinde destek istesem , bu kutuya müdahale edemicek iç tesisat bu kutudan gelen kablo yani sizin düşündüğünüz gibi bı iç tesisatim yok ,vardı yeni yapmıştım sokup attım , destek ekibi gelse bile bişe yapamaz ki ?

ki zaten varsa gönderin dedim :slight_smile:

1 Beğeni

Olay direğin tepesindeki kutuya müdahale etmesi değil ki? Bağlantıların düzgün bir şekilde yapıldığına emin olup sorunun ona göre Siz ya da TT kaynaklı olduğunu belirlemek. Tabii sorun siz kaynaklı değilse ücret alınmıyor.

1 Beğeni

Selçuk bey ben 5 ay oldu bu sorunla uğraşıyorum destek kaydi hat sayfalarda sayısını bilmiyorum . Kullanıcı veya TurkNet odaklı olmaya bilir ama ben turknetten hizmet alıyorum detaylı incelemden ,çözüm saglamadan , müşteriyi yüz üstü bırakamaz .

Zaten biz de size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Emin olun diğer çalışanlar da aynısını yapmaya çalışıyor.

Hayır hayır :slight_smile: herhangi bir deyim olmadı saha dolabı veya ankestre gibi .

2 Beğeni

o dsl kablosu tek parça olarak direğemi gidiyor. evetse direkten gelen telekomun kablosu 2 uçlu bakır kablo değilmi.
normalde direkten abonenin evine gelen telekom kablosu bakır kablo oluyor ama.

Teşekkürler bende yardım almak için burayı kullanıyorum . Kusurum olduysa veya farklı bir izlenim biraktiysam gerçekten kusura bakmayın. Sadece fikir alışverişi ve olayın döngüsü . Bağlantı sorunu derken anliyamadim? 12 yıldır bu kablo evimde , direk ve kutu da , şimdi nasıl bir bağlantı sorunu olabilir , ters yada yanlış bağlantı ?

1 Beğeni

böyle dediğinden modemden çıkan dsl kablosu direk kutuya gidiyor diye anlıyorum. bildiğim kadarıylan direkten gelen kablo bakır kablo olması lazım. sende evde bu bakır kabloya kaliteli bir kablo bağlayıp modeme takmalısın. acaba benmi yanlış biliyom :slight_smile:

Evet direk kutudan eve gelen

2 Beğeni

bu bildiiğin bakır kablo. ama modemin arkasındaki dsl kablosu bakır değil. muhtemelen bakır kabloyla modemin arkasında gördüğüm dsl kablosunu ekleme yapmışsındır. eğer evetse o eklemenin sağlıklı olduğunu kontrol ettinmi diyeceğim ama etmişsindir bunca zaman :slight_smile:

Şöyle anlatayim , daha önce başka iss deykrn de bu kablo ile direk bağlantı sağlanıyordu , herhangi bir ping snr düşüş yasamiyordum. TurkNet 'e geçtikten sonra 3 ay sonra sorunlar olmaya başladı , destek kaydi açıp sorunu bildirdim , iç tesisat ve donanimin kusurlu olduğu bilgisi geldi , modemi degistirdim, olabilir dedim , şimdi kutuya müdahale edemediğim için binaya gelen kabloyu degisemiyorum , bende kaliteli bir Cat 6 ile rj45 bağlantı uzatma Aparatı ile kabloya bagladim , sorunlar devam ettiği için, Cat6 yi sokup eski haline aldım direkten gelen kablo yu modeme geri taktim. üstüne gittim durumun , ve değişen bişe olmadı açıkcasi.

2 Beğeni

Ek felan yok hocam , kutudan çıkıp direkt binaya geliyor. Belki direkteki kutuya bakır gelip oradan bana bu geliyordur. Ama bana gelen kablo bu!

bu resimdeki bakır kablo. direkten bunun gelmesi gerekiyor. buraya kadar herşey normal ama modemin arkasındaki dsl jakının takılı olduğu kablo bu mu… bana modemin arkasındaki dsl kablosu farklı gibi eldi… belki ben yanlış anlıyorum ama bilemedim şimdi :slight_smile:
yada dışından bakır kablo gibi gözüküyor ama içi bakır değil sanırım…
direkten gelen kablo bakır değilse o bile etkiler hızı bence :slight_smile:

Aynı kablo

demek o zaman dışından telekomun bakır kablosu gibi gözüküyor ama içi bakır değil… ne yap ne et direkten sana gelen kablonun bakır kablo olmasını sağla. ve o direk modeme takamayacağın için iyi bir telefon kablosuyla ek yap güzelce, sonrasında modeme takarsın.bu kabloyu benim gözüm tutmadı. diyecen ki bu haliyle eski issde sorun yoktu. belki zamanla kablo verimliliğini yitirmiş ve TurkNet 'e gelincede patlamış olabilir :slight_smile:

1 Beğeni

dedim bile :smiley:

TurkNet onceside var ama ?bunu herzaman yasamam lazım degıl mı peki ?

9cf43fd8aafcd533930b19d399ea2b7e

şu kablodan bahsediyorum… telekomun bakır kablosu

1 Beğeni

kesinlikle sonucta 12 yıllık bır mazısı var :slight_smile:

hayır değil . keske bu olsa :slight_smile: :upside_down_face:

1 Beğeni

şöylede olabilir. zamanla eskimiştir kablo yada tesisat sonra verimin düşmesi TurkNet 'e dekkelmiştir. pat diye patlamıyor bu telefon altyapısı zamanla yıpranıyor. bi bakmışsın net yok. diyorsunki daha dün aynı kabloyla net vardı. ne olduda şimdi yok. :slight_smile: