Airsonics airties 4960r Wifi 6 Mesh Router

PHYSICAL CHARACTERISTICS
5.4 Gbps dual band concurrent mesh router
CPU: Triple Core ARM A7, 8.5 DMIPs
Ports: 2 Gigabit Ethernet, 1 WAN, 1 LAN
LEDs: Single multi-color for power, wireless, and WPS
WPS Button: Simple secure setup with WPS-supported devices
Reset Button: Return to factory standards
Dimensions: 115mm(H), 103mm(D), 42mm(W)
Power: 12V DC, 1A
Adapter Operating Voltage: 100V – 240V AC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Storage Temperature: -20°C ~ 70°C
WI-FI SPECIFICATIONS
Standards: Wi-Fi 6 11ax, 11ac, 11n, 11g, 11b, 11a;
Antennas: 5GHz (4x4), 2.4GHz (2x2)
Security: WPA3, WPA2-PSK, WPA2-802.1x, WPA-PSK, WPA-802.1x IPV4 and IPV6
WAN, VLAN, UPnP, NAT/Firewall, Port Forwarding, DNS Proxy, QoS, IP Tunnel,
IPSec, Multicast (IGMP, MLD)
OTHER PROPERTIES
Cloud Management: AI-based RemoteManager for proactive management
and TR-069 and TR-0181
Consumer App: AirSonics SelFi app for Wi-Fi network management
DFS (Dynamic Frequency Selection): Certified for use
Certificates & Standards: CE, FCC, IDA, IC, NTC, Wi-Fi alliance
Kaynak Air 4960R – AirSonics

5 GHz: 4804 Mbps (802.11ax, HE160)
2.4 GHz: 574 Mbps (802.11ax)

3 Beğeni

Konu ne tam olarak :face_with_monocle:

3 Beğeni

TurkNet in gigafiber de verdiği yeni Router airties 4960r

3 Beğeni

Falcılığa başlayıp anlamak lazım :joy:

1 Beğeni

Diğer konuya istinaden açtı aslında arkadaş konuyu da diğer konuyu bulamadım şimdi

Ekleme : Gigafiber ile hangi modem veriliyor?airties mı zyxel mi?

Başlık havada olunca bulduğumuz wifi6’ları ekleyeceğiz sandım :grinning:

5 Beğeni

modemin artısı wifi 6 desteği olması, eksi yönü ise tek lan port çıkışı olması. çok saçma bir durum bu.wifi 6 olup kablosuz gigabit vermek, kablolu bağlantı için 1 adet gigabit lan portu koymak hangi mantıkla açıklanır?

Uygun fiyatlı çözüm. GigaFiber kullananlar için bu yeterli şayet kullanan kişinin evi büyükse başka router alıp ona göre kurması gerekir. Wifiden dahil giga hızları 3-4 kişiye kadar destekler. 5.4gbps hız desteği mevcut sonuçta…

bugün giga fibere 4 ay bekleme sonucu çok şükür yaptim ve bu modemi verdiler kullanıyorum

Modem arayüzü şifresini bir türlü bulamadım klasik tüm id sifreleri denedim olmadı
kullanma klavuzunda yada modem arkasinda yazmıyor nasıl öğrenebilirim

2 Beğeni

kullanıcı adı admin şifre de wifi default şifresiymiş

3 Beğeni

Airtes 4960r modem bağlayıp gittiler,1000 mbit alacaımı söylediler fakat 100 mbit aldığım internet bile bundan iyiydi.wifi neredeyse hiç alamıyorum.Bu modemin en stabil ayalaını resimmli olarak paylaşacak var mı lütfen?

Kullandığın bilgisayarda wifi 5 kartı varsa o hızlar normaldir. 5ghzlik ağı ayrı değilse ayırman gerek 2.4ghzlik ağ ile birleşikse… Sadece router yetersiz o hızları almak için ekstra olarak bilgisayarındaki kablosuz ağ kartında aynı teknolojiden olması şart. Foruma hoşgeldin.

5 Beğeni

Hoşbulduk .Kablolu kullanımda idare eder fakat wifi kullanımda çok sıkıntı yaşıyorum. Daha önce 100 mbit kullanımda bu sıkıntıları yaşamıyordum. Bir router modemle evin her yerinde rahatlıkla çekiyordu. Acaba kablosuz ayarlarında herhangi bir değişim yaparsam daha iyi olabilir mi, mesela kanal değiştirme gibi. Ayrıca bu modemde kanal değilimini de nasıl yaparım yardımcı olursanız sevinirim. Bu modem hakkında internetten de bir bilgi resimli anlatım, videolu anlatım bulamadım. Teşekkürler.

1 Beğeni

Arayüz resimleri atarsan bende bir bakayım. Hiç bir yerde satılmadığı için kontrol edemedim.

1 Beğeni

Merhabalar , bende bugün gigafiber bağlattım. Telefonda TurkNet bu akıllı modemi çok övdü. İlk ay bedava diye bende deneyim dedim. Hız modemin dibinde wifi 6 ,5ghz ile laptopdan 300 download, 650 upload çıkıyor.

modemin dibinde 5Ghz’de Xiaomi Mi 11T Pro ile yaptığım test sonucu.

Merhaba kullanan arkadaşlar memnun mu çekim gücünden, hız testlerine göre 1000 mbps e yakın hız veriyor, sizce alınır mı? Ona göre başvurayım

Turknetin kendi hız testinde kaç çıkıyor. Orada da deneyebilir misiniz

Ne yazık ki ne yaparsam yapayım Wi-Fi’dan bu hızı alamıyorum artık. Bir şekilde daha düşük çıkıyor. Fakat kablolu olarak aldığım hız 960mbit/980mbit civarı.

Harici diskten dosya kopyalar gibi download yapıyorum akıl almaz bir durum gerçekten. Umarım sorunsuzca devam eder bu süreç şu anda şok içerisindeyim hızdan :slight_smile: