Airsonics airties 4960r Wifi 6 Mesh Router

Arkadaşım Merhaba,
Sizden yardım istiyorum. Müsait olursanız yardım eder misiniz? Ben bu modemi ana modem alt katta. Üst kata kablo çektim bu modemi aldım ama WAN girişine bağladığımda ara yüzden köprü modunu (Acces point) ayarlayamadım. resimleri paylaşıyorum yardımcı olur musun.

İp adresini yanlış girmişsin,
192.168.1. Sonuna istediğin rakamı yaz.
Senin yaptığın ip 192.168.111.1 gibi rakam hatalıdır.
modemde hangisi yazıyorsa
192.168.1 veya 2 yazabilir ona göre ayar çekmen gerekiyor.

Ana modem 192.168.1.1 olsun

Kablo ile uzattığın modem 192.168.1.100 olsun

Mavi Tik ler doğrumudur?

1 Beğeni

Teşekkürler arkadaşım. Anladığım kadarıyla,
192.168.111.1 hatalı, 192.168.1.1 yazılacak.

Kablo ile uzattığım modem 192.168.1.100 yazacağım. Başka ayara gerek var mı? Modemden gelen kabloyu WAN kırmızı girişe takacağım değil mi?
Lan Sarı çıkıştan TV ye kabloyu bağlayacağım mı

Ana modemdeki lan girişinden
Kablo ile uzattığın modemin wan portuna bağlayacaksın. Uzattığın modemin lan portundan internet çıkışı almış olursun.

Bağlantı bu şekilde olacak.

Yukarıdaki resimdeki ayarlar doğru mudur? Bu ayarları mı yapacağım teşekkürler. Bağlantıları dediğin gibi yapacağım.

Bu arayüz ana modem mi

Yeni mi bağlattınız. Çünkü bende bir hafta önce bağlattım. Sadece bu router getirdiler. Bir tane GPON var ve bu router var. Yani GPON 'dan gelen ethernet kablosu cihazın wan girişine girecek. Bu şekilde ilk attığınız görüntüdü kullanıcı adı şifre ve 35 değerinin girilmiş olduğu gözüküyor. Bu modemin adresi 111.1 ile bitiyor. Standartı bu şekilde. Yani bu şekilde gpon ile bu ayarlarda çalışması lazım. Farklı bir kullanım şekliniz mi var

Evet. Accespoint olarak kullanacağım modemin ara yüzü.

Arkadaşım bu benim ikinci modemim. Ben üst kata ana modemden gelen kabloyu bu modeme bağlamak istiyorum. İkinci modemin ara yüzü nasıl ayar yapacağım.
WAN girişine aşağıdan gelen kabloyu bağlayıp Lan çıkışından TV ye bağlamak istiyorum. Accespoint olarak kullanmak istiyorum.

2.1 yaptığın bölümü sil.
Mac adres yerinide sil.

Acces yapacağın airtes cihazını arayüzünü bilmediğim için

Burda pppoe, k.a ve şifre girmişsin. Bunlara gerek yok.

Airtes modemi direk ana modemden internet alması şeklinde ayarlamak gerekiyor.

Ana modem ismini verir misin.

https://forum.turk.net/uploads/default/original/3X/b/3/b372f49ac4ba1a2494ed7877529ebcab7018d7ed.jpeg
Burada bir değişiklik gerekir mi?

Modemin arayüz fotolarını yukarıda attım.

Ben girmedim onları.

Fabrika ayarlarına döndüm ama hafızasında modem şifre bilgileri var.

WMG3625-T50C modem markası zyxel

Merhaba, bu cihazı access point olarak kullanman için bu fotoğraftaki eklemek tuşuna bastıktan sonra bağlantı türünü dhcp veya ipoe olarak seçmeniz gerekir. Farklı bir ayara yapamanıza gerek olmaz.
Bu routeri kullanmadım ancak diğer modem ve routerlarda bu şekilde bağlantı sağlanıyor.

Bu şekilde bağlantı alamazsanız duruma göre pppoe olan bağlantıyı silmeniz gerekebilir.