81 MBPS YERİNE 5 MBPS ALMAK TürkNet

zaten belirtiyorum dikkat ettiyseniz. ben de ikna olmuş değilim yapa seçiminden. çok mağduriyet var.

3 Beğeni

geçiş ne zaman tamamlanırsa o zaman geçersiniz. ay başı diye bir kural yok. ben de 2 saat sonra geçişim tamamlanıp tanımlama yapılmıştı.

4 Beğeni

YAPA’dan VAE’ye geçiş yapıp ADSL’den VDSL’e geçiş yapıyorum telefon numarası değişecek dendi cuma günü tt çalışanları gelecekmiş. Ondan sonra bir daha bekleyip internet ile ilgili geleceklermiş. ADSL’den VDSL’e geçiş için heralde. Kaç gün sürer bunlar.

1 Beğeni

yapadan vae ye geçiş 7-10 gün sürer. daha az da olabilir ama sen en fazlasına göre hazırlan. ben yapa olmadığım için hiç tecrübem olmadı.
adsl den vdsl ye ise 2 saatte geçmiştim. bölgesel farklılıklar olabilir. ortalama 3 gün sürebilir.

4 Beğeni

öncelikle vdsle geçirildikten sonra 35 aldığım hızı 10 tl farkla yükseltmek istediğimde bu hemen olduğunu mu demek istediniz önceki mesajda. TurkNet neden diğer ayın başına yansar ibaresini kullanıyor.

1 Beğeni

eski mesajlarıma baktım şimdi. adsl den vdsl 35 e geçişim 3 saatte olmuş. vdsl 35 ten extra pakete geçişim ise tam hatırlamıyorum ama başvurduğum gün içinde olmuştu. çok fazla beklemeden.

edit: vdsl 35 ten extraya geçişim 1 saatte olmuş. kontrol ettim şimdi…
yani vdsl 35 e 3 saatte, extraya geçişim ise 1 saatte olmuş.

bence takılmayın ona. eskiden öyle olabilir belki ama artık ay başı beklenmiyor.

1 Beğeni

Teşekkürler. Bu bilgi çoğu kişiye yardımcı olacak gibi duruyor.

1 Beğeni

Şimdi burada bir detay var. Eğer santralde ki cihaz kombo port destekliyor ise süre kısa oluyor. Yani hattınıza aynen yapa da olduğu gibi hem ADSL hem VDSL sinyal verilebiliyor. Sadece prosedür kısmının tamamlanması gerekiyor. Ama cihaz kombo port desteklemiyor ise saha da sizin hattınız ADSL port tan çıkarılıp VDSL porta takılır. Yani fiziksel bir işlem gerekir. Bu işlem ortalama süresi 3 işgünü diye biliyorum

3 Beğeni

Teşekkürler. Ama daha yeni olduğu için büyük ihtimal kombo port desteklemiyordur. En fazla 7 iş günü dediler 15’i bulacak gibi.

3.gün TurkNet hala randevu verildiğini OİM’den bildirmedi. Gelen cevap süreci hızlandırmaya çalışıyoruz felan anladınız siz :smiley: DonanımHaber forumdan yazmayı unutmayın derim :upside_down_face: Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Mevlid Kandili kutlu olsun :slight_smile:

1 Beğeni

teşekkürler sizin de bayramınız kutlu olsun, hayırlı kandiller.

2 Beğeni

4.gün TurkNet DonanımHaber Forum Firma yetkilisinden yeni cevap ve OİM’den bla bla şeklindeki sallamasyon cevap geldi. DonanımHaber firma yetkilisi 30’unda randevu vardı da bugün yapmışlar telefonu internet başvurunuz var sırada dedi. Telefonum ne değişti ne kapandı ne geldiler. Sokakta birileri gelmiş ama bakınmış gitmiş onlar olabilirde olmayadabilir. Ama Telefon hiç bir şekilde değişmedi. OİM’dekiler hala biz yaptık nasipte varsa kafasındalar. DonanımHaber Forumda destek verilmeye çalışılıyor gibi.

Bilgisi olan varsa bir şeyler söylerse güzel olur :slight_smile:

5.gün TurkNet OİM’den “Telefon işlemleriniz sistemden yapılmaktadır. Telefon başvurunuz onaylanmış olup internet başvurunuzu yaptım.” şeklinde mesaj yollandı yani telefon için hiç kimse gelmeden yapılmış bitmiş :smiley: İnternet başvurusu dediği acaba hangisi YAPA’dan VAE’ye geçiş başvurusu mu yoksa ADSL’den VDSL’e geçiş başvurusu mu? 5.günde bu şekilde sonuçlandı :slight_smile:

Yapa dan geçiş dediğimiz şey aslında TT altyapısında adınıza yeni abonelik açılması yeni devre hazırlanması durumudur. Gelen Telekom ekipleri mevcut portunuzu direkt santral bağlantısı üzerinden çıkarıp dolap bağlantısı üzerine aktarır. Bunu için çoğunlukla binaya gelmelerine gerek olmaz. Bazen yeni bir etiketli uç bırakabilirler.

1 Beğeni

Yeni etiketli uç derken o da ne demek?

Bina ankastresinde yeni bir kablo

1 Beğeni

Onlar bağlamıyacak mı?

1. gün internet başvurusu hala onaylanmadı bekliyorum.
1 Beğeni

8.gün internet başvurusu hala onaylanmadı beklemedeyim.

1 Beğeni