81 MBPS YERİNE 5 MBPS ALMAK TürkNet

Bu sonuçlar sizin binanızdaki herhangi bi daireye mi ait?

1 Beğeni

Bizim dairemize ait sonuçlar olup güncel sonuçlardır.

TurkNet abonesi iseniz sorgulama sayfasına kendi adresinizi girdiğinizde “Bir adrese sadece tek bir Özgür İletişim Paketi hizmeti sunabiliyoruz.” diye başlayan bir uyarı almanız gerekir.

1 Beğeni

“Bir adrese sadece tek bir Özgür İletişim Paketi hizmeti sunabiliyoruz.” ile başlayan uyarıyı tabii kide veriyor diğer sitelerdeki değerler bu yönde kat 2 ile kat 3 arasında bir fark olmadığını sabit telefonumun kat 2’de bulunduğundan dolayı değerler katımda da aynı çıkmaktadır.

Anladım fakat eğer bölgede YAPA var ise bu sonuçta onu belirten bir yazı çıkması gerekmez miydi?

1 Beğeni

Bu kayıp şimdi oluşmuş bir durum vae geçişi talep edin port uygun ise vae ye geçişiniz yapılır

2 Beğeni

Binanızda fiber kutusu var mı?

1 Beğeni

Altyapı yeni yapıldığı için şuanlık sanırım TürkTelekom Fiber Kutusu yazan bir kutu yok. TT’ye başvursam geçmek için getirecekler ama söylenene göre.

Komşularınız başvursun getirsinler. Siz de TurkNet 'e fibere geçmek istiyorum dersiniz 100mbps kullanabilirsiniz direkt. :joy: Ama telefon numarası yine gider herhalde.

1 Beğeni

vallaha doğruyu söylemek gerekirse komşularımızın öyle bir şey yapacağını düşünmüyorum yaşlı kesimden oluşan bir sokaktayım internet olsada olmasada sorun etmezler :frowning:

1 Beğeni

O zaman VAE’den başka çare yok

2 Beğeni

Ev telefonu ile İnternetin bağlı olduğu kutular ayrı aslında böyle bir değişikliğe hiç gerek olmaması gerekli değil mi?

Kutuların ayrı olması bi şey değiştirmez önemli olan santralde ne durumda olduğu.

1 Beğeni

Evet, konuya ek yapıyorum dün itibariyle VAE’ye geçiş işlemleri başlattık, ev telefonunun yeni numarasını seçmiştik ve Türk Telekom’a aktarılmıştı. Bugünü hiç bir gelişme olmadan geçiriyoruz. 1.gün yanıt gelmedi. Günbegün yazıyorum bakalım :grin:

Merhaba,benim merak ettiğim bir konu var mesajınızda bahsettiğiniz.TurkNet cihazı santrale kuruluyor bunu biliyorum ama bahsettiğiniz gibi saha dolapları olmadan aktarımsız müşteriye nasıl ulaşıyor acaba ? Benim saha dolabı ile aramda 200 metre mesafe var santral ile 2 km civarı vardır fakat alabileceğim maximum hız Telekom bildirimlerinde 100+,TurkNet altyapı kontrolünde 70+ gözüküyor. Öyleyse muhtemelen VAE üzerinden test ediliyor alabileceğim hız.Saha dolabı olmadan aktarılıyorsa benim YAPA da yüksek hız almam hayal.
:slightly_smiling_face:

2 Beğeni

İnanın bunu bende merak ediyorum. Yeni kablo çekiliyor falan diyolardı ama buna da pek ihtimal vermiyorum :joy:

4 Beğeni

İllaki aktarım gerçekleşiyordur yoksa sadece santral yakınında olan aboneler yüksek hız alabilir.

2 Beğeni

zaten TurkNet de santrale yakın olanları yani hızı düşmeyecekleri yapa ya geçiriyorum, uzak olup hızı düşük olacakları yapa ya almıyorum diyor. gerçi arada kaynayan abonelerde var.

2 Beğeni

Yalan. Sistem rastgele kontrol etmeksizin otomatik olarak atama yaptığını bizzat ben teknik destek birimi ile görüşerek teyit ettim.

Santrale YAPA geldiğinde mesafe gözetmeksizin bilgisayar otomatik olarak geçiş yapıyor. Şansı olan kaymağını yiyorken, şansız olan ise çilesini çekiyor.

2 Beğeni

2.gün ev telefonum için ayın 30’una randevu yapılmış bu yapıldıktan sonra internet içinde talep oluşturulacakmış. 30’una randevu açıldığı OİM’den bildirilmedi. DonanımHaber Forumundan bildirildi. Size bir sorum var ayın 1’inden sonra 35 mbpsi 100 mbps paketine yükseltmek istediğimde diğer ayın 1’inde mi aktif olacak? Ne kadar erken o kadar iyi benim için. Ayın başı diye belirtilmiş internet sitelerinde ayın 1’imi yoksa 10’u felan mı?