01.04.2021 tarihinden itibaren CRC hataları alan var mı?

Gavur un hiç haberi yoktur TurkNet ten :joy::joy:

1 Beğeni

hocam statik ip sorunumu çözer mi peki?

Dün geceki Gayrettepe DC Bakım sonrası vie.valve.net pingi +20ms arttı

Sorun çözülmemiş halen daha devam ediyor. Akşam kemerleri mi sıkıyorsunuz anlamıyorum ki. Saat 20.30 a kadar 16 saatte 80 90 crc varken, 20.30 da başlayan crc furyasından payımı aldım. düzeltin artık sorunlarınızı!

artışın başladığı zaman

.
(yeşil fec, kırmızı crc) gördüğünüz gibi tam 20.30 da başlıyor, 21.54 de bitiriyor crc furyası

crc, fec
Ekran Alıntısı

10K crc nedir ya. Günlük 20 yi geçince ben değişimi hissediyorum. Hızınızı düşürün bence birde crc ye o şekilde bakın.

Düşürdum modemden, normalde 4 snr ile 100mbps kullanıyordum, crcler başladığından beri snr i 10 da 80mbps kullanıyorum nafile…

Hayır crc ye etkisi olmaz

Merhabalar, açılmış olan bu konuyu iki üç gündür takip ediyorum. Her geçen gün crc sorunu yaşıyorum diyen kullanıcılarımızın sayısının arttığını görüyorum. Crc sorunu yaşayan kullanıcılarımız ellerindeki ekran görüntüleri ile bilrikte tespitlerini şu an hizmetimizi nerede kullanıyorsa bölgesi ve müşteri numarsını bana özel mesaj üzerinden iletebilirler mi?

1 Beğeni

Büyük ihtimalle yine yazılım problemi var. Bazı bölgelerde ki dslam veya swicht ler 901 DSL firmware ile uyum sorunu yaşıyor veya tanım hızı arttırıldıgi için sorunlar başladı

1826535 abone

Hocam bu akşam ki prime time geçsin ona göre +1 tespitle daha size yazacağım.

1 Beğeni

Forumda konum bulunuyor. Yine de bu aksam ki prime time süresinden sonra özelden @EFG hocama iletip konuya eklemelerimi yapacağım.

18.38 de aldığım SS, prime time öncesi

22.10 da crc hataları sonrası aldığım SS (21.45 de hatalar sona ermiş)

1 Beğeni

Crc bakır altyapının vazgeçilmezi bir şekilde alışıcaz :grin:

1 Beğeni

@efg ye durumu özelden detaylıca anlattım, SS leri gönderdim. Bakalım sorun nereden çıkacak.

Tahminim Gayrettepe DC

Sebebi, 01.04.2021 - 13.04.2021 tarihi arasında zaman dilimi farketmeksizin 100.000 lerce crc verirken.

13.04.2021 de Gayrettepe DC pop noktasında yaptıkları bakım sonrası, günün herhangi saatinde yaşanan crc ler 20:00 - 22:00 arasında toplandı.

güncel crclerr
Müşteri numarası: 1030050

1 Beğeni

@EFG den sorun ile ilgili dönüş bekliyorum. Dönüş sağlar ise konuya yazarım…

Eğer prime time da artıyor ise sorun bölgenin kapasitesi ile ilgili olabilir. Aşırı kullanım olduğunda parazit artıyor olabilir…

Hocam yapmayın etmeyin, benim bölgemde sorun olsa diğer arkadaşlar neden sorun yaşasın.

01.04.2021 - 13.04.2021 tarihi arasında saat farketmeksizin crc / fec veriyordu.

TurkNet 13.04.2021 tarihinde Gayrettepe DC pop noktasında 3 farklı çalışma yaptı. O gece ki çalışmadan sonra crcler saat 20:00 - 22:00 a toplandı. Diğer arkadaşlarda da bu şekilde…