01.04.2021 tarihinden itibaren CRC hataları alan var mı?

Fast path de ping düşüktür, dslam tarafından paketler üzerinde bir kontrol işlemi yapılmadığı için bozuk - sağlam bütün paketler karşı sunucuya gönderilir.

İntervaeled de ping yüksek olur nedeni dslam da paketler kontrol edilir, bu yüzden crc hatası olmaz diye biliyorum, yanlışsam düzeltebilirsiniz.

1 Beğeni

CRC hatasının bir çok sebebi var ama modların mevzusu CRC için değil.

CRC hatalarını gidermek için Türk Telekom seni başka hatta geçirmesi gerek.

Anlık olarak forumda konu açmış bulunuyorum ve bu sorunu ortalama 1 haftadır yaşıyorum.

Bu sorunun ardından modeminizi kapatıp açtınızmı? Bende aynı şekilde sorun yaşadım ardından modemimi kapatıp açtığım zaman eskisi kadar hızlı CRC artışı yaşamadım daha stabil bir hale geldi internetim.

Konuyu açan kişi arkadaşım ikimizde aynı sorunu yaşıyoruz. Özellikle saat 19:00 ve sonrasında CRC ler uçuyor. Hat değerlerimiz altyapımıza göre gayet iyi olmasına rağmen 1 nisandan beri bu sorun mevcut. Modem kapatmak crc hatalarını siliyor ancak ertesi gün aynı saatlerde yine CRC sayıları uçuşa geçiyor.

Bende crcler azaldı ancak FEC yine yüksek seviyelerde 1 gün içinde 2 milyon hata düzeltme var

1 Beğeni

24 saattir açık test ediyorum CRC miktarı 59 İndirme Hızı 98 Mbps .Stabillik konusunda bir sıkıntı yaşamadım.Yavaş yavaş düzeliyor olabilir.

Yok hocam bugün, dünden beter. 6 saatlik…
(Kırmızı fec, yeşil crc)

1 Beğeni

28 Saatlik :smiley:
Ekran Alıntısı

Bende 39 saatlik durum böyle. 1 ay öncesine kıyasla makûl değerler

Modemleri arada bir kapatıp açın nefes alsınlar :joy::joy: belli ki üreticiler TurkNet in yüksek hızlarını düşünmeden bunları üretmiş :face_with_hand_over_mouth::grinning:

1 Beğeni

benim de geçen hafta hızım akşamları 1mbps altına falan düşüyordu son 3 gündür sıkıntı yok

Evet 1 nisan da ilk basta hız düştü, sonrasında crc başladı zaten. Sizde de crc ucuktur şuan

Ama bunu Türk üretmiyor sonuçta yavur üretimi :joy:

valla hocam crc nedir anlamam hızım düşüyor dediğin için konuya daldım :smiley: benim de nisan girdiğinden beri akşam 7 veya 8 den sonra hızım 75 mbpsden 1 altına falan düşüyordu. son birkaç gündür sorun yok modemi falan kapatıp açınca hız normale dönüyordu yada 1-2 saat sonra düzeliyordu

İşte kimse anlamadığı için hızım, pingim yerinde ise sıkıntı yoktur diyor :slight_smile:

Neyseki bende öyle bir sorun yok yaşamadım da hiç
1 gün 21 saattir aktif

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 62
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 5

1 Beğeni

peki bu geforce nowda düşük çözünürlük bundan dolayı mı oluyor? gece 3 olmadan cam gibi görüntü alamıyorum. kablolu bağlanıyorum evde wifi kullanan 3 kişi var geforce now ayarları özelde ve hepsi full

İnternet in o saatlerde yoğun kullanımı etki ediyor olabilir