01.04.2021 tarihinden itibaren CRC hataları alan var mı?

Merhaba arkadaşlar, 01.04.2021 tarihinden itibaren çok çok fazla crc hatası almaya başlayan var mı ?

Bu sorunu yaşayıp farkeden şuan 3 kişiyiz, 2 kişi İstanbul da, diğer kişi Rize de. 3 umuzde aynı tarihten itibaren günde minimum 200k crc hatası alıyoruz. Bu crc hatası sadece bana özel birşey de değil yani.

1 nisandan önce 4 snr ile haftada 5k crc anca alırken, şuan 8 10 snr ile min 200k almaktayım.

1 nisan günü ilk başta hicbirsey yokken, akşam 20.30 da 100mbps olan hızım 3 5mbps ye düştü, (diğer arkadaşların da hızları düştü) hız düşümü 21.30 da düzeldi. Ondan sonra crc ler başladı işte. O saat dk dan beri çok çok fazla crc almaya başladım, halen daha devam etmekte.

Destek kaydı, açtım temsilci ile görüşüyorum, “CRC hatası ile ilgili genel bir sorun bilgisi henüz bize ulaşmadı ama sorgulatacağım” dedi temsilci.

Merak ettim, bu tarihten itibaren bizim gibi crc hatası almaya başlayan var ise il ilçesini yazabilir mi ?

Ordu dayım crc de sorun yok. Rize’de arkadaşım var sorun bulunmuyor. Crc ISS kaynaklı olmamakla birlikte hatınızda bir sorun var demekki kablolarınız da v.b. Anlayacağınız sorun genel değil sizin altyapınızda.

1 Beğeni

3 kişi, farklı lokasyon da 3 umuzde de aynı anda ortaya çıktı. 31 marta kadar hicbirsey yokken , 1 Nisan gününden itibaren üçümüzünde aynı anda mı altyapıları sorun verdi ?

Mart ayı ortalarından itibaren bende de crcler çok aşırı arttı binlerde gezerken ve şu 3-4 gündür internetim sık sık kopuyor günde 5-6 kere

Tm işte demekki bir sorun var, kimse dillendirmediği için sorun yok sanılıyor… Bende geçti geçer diye bekledim ama 9 gündür aynı, en son destek kaydı açtım işte

1 Beğeni

kablomda 2 ek var yine bir kontrol edeceğim ama bakalım

Evet bende bugün hızın düşmesi ile fark ettim m baktım modem 300k crc ile savaşıyor. Modemim Zyxel 8623 sanırım yine TT tarafında bir yazılım güncellemesi yapıldı veya yapılıyor. Hat zayıflaması aynı fakat crc çıldırmış

2 Beğeni

herkeste var demekki umarım sorunsuz atlatırız bendeki olay sık sık kopmaya vardı artık

1 Beğeni

2db ile 0 crc asus ac750 modem.degisikligine gittinizmi acaba ? veya modeminiz guncelmi

normalde 2 db ile 120 megabite kadar destekliyodu suan 93 megabite kadar dustu lakun crc 0da anca 2 gun boyunca kapatmadigimda modemi 50 ila 80 crc oluyo

Ara sıra CRC sorunu yaşıyordum fakat modem 5 snr ile çalışmasına rağmen 2 aydır crc hatası almıyorum. Alsam da çok az oluyor.

CRC hatası iss kaynaklı olmaz diye düşünüyorum. Oturduğunu yerde yoğunluk olabilir bence.

Modemim güncel, keenetic extra dsl, modem değişikliğine gitmemi gerektirecek birşey yok…

Oturduğum yer de yoğunluk var zaten, ben TurkNet kullandım kullanalı var, saha dolabım ful + ful dolu.

Tek bende değil, farklı il / ilçelerde başka TurkNet kullanıcıları da var, aynı tarihten itibaren aynı sorunu yaşayan

Sorunu yaşayan tek ben olsam zaten sorunu kendimde ararım ilk başta, crc hatalarına aldığınız ip bile etki etmektedir bu arada

Snr 10 civarı zayıflama aynı ulaşan hız aynı ama crc oluşuyor anlamsızca

Sorun TurkNet ile ilgili değil sadece bunu belirtmek isterim… bu arada tüm modemlerin DSL yazılımı aynı sürümde hepsi yanlış hatırlamıyorsam 901 de

1 Beğeni

Doğrudur hocam, TurkNet ile ilgili de olmayabilir ama benimle ilgili de değil yani.

Bende milyon tane CRC hatası almaya başladım, FastPath modundaydı Interleaved moduna alınca düzeldi CRC. Oyun profilinde problem var, hızlı profilinde problem yok anlayamadım gitti :smiley: Hızlı profilinde daha fazla hız var, oyunda daha az hız ve düşük ping var. Umarım çözülür bu sorun, altyapı çalışmaları yapıldı mailler geldi onlardan sonra CRC artmaya başladı.

EDİT: 13.04.2021 tarihinde bi çalışma daha yapılacakmış bölgemde, umarım düzeltilir :smiley:

1 Beğeni

İntervaeled modda crc olmaması çok normal, modun özelliği o :slight_smile:

Eskiden mod fark etmeksiniz CRC problemi yaşıyordum dostum, modun özelliği bu değil ayrıca lütfen bilmeden yorum yapmayalım.