Zyxel VMG8623-T50B USB Üzerinden dosya paylaşımı

Selamlar. Modem üzerindeki USB girişinden ağa dosya paylaşımı yapmak istiyorum. 500gb Samsung harici HDD’mi bağlıyorum fakat modem panelinde görünmüyor. 16 GB’lık flash belleğimi görüyor oysa. Modemin USB girişi üzerinde bir bellek sınırı var mı? Bu konuda detaylı bir bilgi bulamadım.

Merhaba,
Bellek sınırı yok çünkü 1 TB HDD ile o özelliği kullanabiliyorum.

Sizce neden görmüyor olabilir o zaman? HDD’nin ışıkları falan yanıyor ama panelde USB sekmesinde hiç tepki yok anlamadım. Sürümle alakalı olabilir mi hangi sürüm kurulu modemde?

HDD bilgisayarda sorunsuz olarak gözüküyorsa, modeme reset atıp son sürüme güncellemeni tavsiye ederim. Zyxel VMG8623-T50B - Firmware (TurkNet)

1 Beğeni

Fat 32 veya nfts farkı olabilir usb ve hdd nin biçimlendirme ayarlarından bakabilirsin

HDD’yi bilgisayarımda aktif olarak kullanıyorum herhangi bir sorun yok. Bu güncellemeyi de ilk çıktığında yapmıştım modemi resetlemeyi deneyeyim o zaman

USB Fat32 olarak biçimlendirilmişti onu gördü ama HDD NFTS ile çalışıyor

Hdd de fat 32 yapın bence

faf32 eski bir dosya türü diye biliyorum ayrıca fat32 yapmam için biçimlendirmem lazım diski :confused: içinde 400gb dosya var böyle bir işe giremem maalesef başka şekilde çözümleyeme çalışacağım teşekkürler