ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri

@BLackOwL az once genel merkezden biri aradı ipv6ile neden internete çıkamıyoruz bulmak için karsılıklı. Bilgisayarda test yapmamız lazımmıs bende bilgisayar yok bilgisayar sız olmaz dedi kaldım böyle bilgisayarda bulamam su durumda eger sende varsa bi genel merkez numarasini ara test yapın benim yapma sansım yok çünkü sorununda bulamayıpcam

İPV6 ile internete çıkamıyordum. Buna rağmen telefonda iİnstagram acayip şekilde yavaştı. Hiçbir şekilde İPV6 ile çıkış yapamadığımdan modemden kapattım. En azından İnstagram tekrar aynı hıza kavuştu. Yapılması gereken bir ayar varsa paylaşırlarsa herkes sorunu çözmüş olur.

İnstagram özelinde şunu söyleyebilirim bu konuda sadece bizde sorun yok. İnternette İPV6 ile İnstagram ile ilgili bir sürü İngilizce forum sitelerinde sorun bildiren var. Bazıları bunun Android’in bazı sürümleriyle ilgili olduğunu bazıları İnstagram uygulaması üzerinden kaynaklandığını bazıları ise İPV6 yüzünden kaynaklandığını yazmış. İPV6 dan kaynaklanmasının mantığı ise pek yaygın olmadığın bazı ülkeler veya bazı hizmetlerde İPV6 gecikme süreleri fazla. İPV4 kullanımı fazla olduğundan daha fazla bölgede veriler önbellekleniyor. Yani İPV6 kullanmak şu aşamada dezavantaj gibi duruyor.

Konuya gelecek olursak modem güncellemeden sonra İPV6 almasına rağmen nasıl çıkış yapamıyoruz? Çözüm için bekliyoruz

Arkadaşlar merhaba bende bu türknetten aldığım modeme son global güncelleme yükledim reset attım kurulum sorunsuz yüklendi. Fakat dsl doğru şifre ve kullanıcı girmeme rağmen kırmızı da kalıyor internet gelmiyor. Fakat f0 sürümünde kullanabiliyorum sadece c0 sürümünde bu hatayı alıyorum var mı bunun bir çözümü bu arada oris abonesiyim. Global yükleyip dsl sorunu yaşayan var mı acaba

TurkNet ten aldığınız modem için bu yazılımı kullanın. ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/VDSL_MODEMLER/V550ABPM4F0.bin

Evet şuan o yüklü ama global yükleyip kullnanan da var

1 Beğeni

@BLackOwL size bilgi verebilir belki bu konuda.

1 Beğeni

Cevap için teşekkürler peki f0 dan bir farkı varmı kurcaladım biraz fakat aynıydı sanki

Çok teşekkürler hayırlı günler diliyorum

1 Beğeni

Hocam ben global 4 co kullanıyorum mtu 1500 de varsayılan sıkıntı yok 1492 ile farkı nedir ki

Sonicwall - Internet Bağlantısı için MTU Değerini Belirleme - ÇözümPark çok güzel anlatılmış bir bir uygulayacağım

Böyleymiş hocam

Default MTU Size değeri 1500 olarak gelmektedir. Genellikle PPPoE bağlantıları için 1492 , Metro, Fiber bağlantılar için 1500 , Dial-up bağlantılar için ise 576 kullanılmalıdır.

2 Beğeni

Donanımhaberden frknaknc ben hocam sizle mesajlaşan sürekli :slight_smile:

Merhaba, modemimin wifi ışıkları yandığı halde hiçbir cihazda görünmüyor sadece modeme reset attığımda 1 dakikalığına gözüküyor bağlandıktan birkaç dakika sonra yok oluyor. Müşteri hizmetleri modemin güncel olmadığını söyledi ve bana güncellemek için dosya indireceğim linki attı ama bu sayfadaki linke tıkladığımda hiçbir şey olmuyor yardımcı olabilecek birisi var mı.

dosyayı mailinizi gönderin mailinize atayım burdan atamıyorum masaüstüne indirin kablo ile modemi bilgisayara bağlayıp güncelleme menüsünden dosyayı yükle tıklayıp indirdiğiniz dosyayı seçin işlem bitince modem yeniden başlar siz elle sıfırlama yapın modeme tekrar kurulum yaparsınız

Evet dediğiniz şekilde yapacaktım zaten ama sorun şu dosyayı indirme linki çalışmıyor.
oguzhan_uyduran8080@hotmail.com

Gönderdim şimdi ordan indirin dosyayı

V5.50(ABPM.3)b2_F0 son sürüm bu mu?

Sorun olmaz ise bunu kullansam illa güncelleme yapmama gerek varmı?