Zyxel vmg3625-t50b interneti kullanırken yaşanan ağırlaşma

Merhabalar hat değerlerim yüksek olmasına rağmen zyxel vmg3625-t50b modemde wifi ile veya kablo ile bağlantı kurduğumuz’da kullanma esnasında internette ağırlaşmalar ve kopmalar meydana geliyor 4 kişi aynı anda interneti kullanamıyoruz birisi video izlerken internet kopuyor birisi oyun oynarken ping artışı olup bağlantı kopması yaşanıyor bu sorun nasıl çözülür

Merhaba,

Modem son sürüm güncellemesi yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Modem firmware sürümünüz nedir ?

İyi geceler dilerim,

Merhaba,

İlgili konu üzerinden bulabilirsiniz.

İyi geceler dilerim,

1 Beğeni

Merhaba @BlackFireTail modem arayüzünden hat değerlerinizi paylaşırmısınız @atagul98 ün de dediği gibi modeminizin güncel yazılımını yükleyerek test edermisiniz.

Şuan almış olduğum performans böyle ama kullanmaya başladıkça performansta kayıplar yaşanacak

1 Beğeni

İki gün önce güncellemiştim ama oyun indirirken veya oyun oynarken falan hız bir anda düşüyor internet ağırlaşıyor çoklu kişi kullanamıyoruz eve gelip ölçüm yapıyorlar değerler yüksek hep

Merhaba,

DNSleri otomatik hale getirip tekrar dener misiniz ?

PPPOE ayarlarından yapabilirsiniz.

Wifi ayarlarında 5GHz kapalı görünüyor.

5 GHz açabilir misiniz ?

İyi geceler dilerim,

1 Beğeni

Dedikleriniz aktifken de aynı sorun yaşanıyordu ama tekrardan aktif ettim

Merhaba,

Wifi’da 5 GHz açık mıdır ?

Hattınızın değerlerini iletebilir misiniz ?

İyi günler dilerim,

Merhaba,

Sorun devam ediyor mu ?

İyi günler dilerim,

Online oyunlarda aniden ping artışları devam etmektedir bununla ilgili online işlemlere ticket açtım.

1 Beğeni

Merhaba,

Online oyun oynarken bilgisayarınız kablolu mu bağlıdır ?

Kablolu olarak aldığınız değerlerini iletir misiniz ?

İyi günler dilerim,

1 Beğeni

online oyunlarda bende bu sorunu yaşıyorum hatta farklı modemde denedim sorun modemde değil muhtemelen hattınızı 75 veya 50 sabitletmezseniz maalesef çözümü olmuyor

Selamlar @BlackFireTail, sorun çözüme ulaştı mı?

Duvardaki internet portları çalışmadığı için wifiden alıp kablolu olarak dönüştürüyorum interneti online oyunlarda BF gibi oyunlarda aniden ping çıkması devam ediyor

Merhabalar @BlackFireTail wifi bağlantısı modeminize bağlı olarak dalgalanmasına yapılabilece bir çözüm yolu malesef yoktur oyunlarda ping dalgalanmasını en aza indirmek için modemin ethernet bağlantısından kablolu bağlantı yapmanızı öneririm wifi bağlantısı modem kaynaklı sorun olabileceği gibi çevresel faktörlerden de etkilenmektedir.

Suanlik internet normal çalışıyor ama şimdi de modeme ip gelmiyor ve internete giremiyorum modemi resetleyip tekrar kurulum yapacağım