ZTE ZXHN H298A IPv6 ayarı nasıl olmalı?

Arkadaşlar ayarlar nasıl olmalı yarım eder misiniz?

tamda aradığım gönderi. Takip

Modem Rootla öyle yap

1 Beğeni

Listeye eklenilmediyse o ayarlarda boş.

Liste kısmına yazacağım bakalım ne olacak takipte kal ss atarım şimdi :slight_smile:

Eyvallah Bekliyorum ustam .

1 Beğeni

https://forum.turk.net/t/turknetde-calistigi-gozlemlenmis-ipv6-destekli-modemler/4944/97

Hocam rootlu derken root mu atacağız biraz açar mısın? Aynısını yaptım internet ışığı yanıp sönüyor sabit olmuyor. Eski haline getiriyorum internet geliyor.

Evet rootlaman gerek rootlu olmadan İPV seçme kısmı deaktif olur ha diyelim onu yaptın İPv6 kilidini de açman lazım oda şurada oluyor onun için root şart.
Yönetim ve Tanı > İPv6 anahtarı
Açık yap halen durumu kapalı yazar modem resle açılır.

Modemi rootlayıp paylaştığınız görseldeki gibi her şeyi yaptım fakat internet bağlantısı gözüktüğü halde sayfaları açmıyordu ipv6 seçeneğini de açık hale getirmiştim. İnternette bağlanmak için modemi fabrika ayarına döndürmek zorunda kaldım.

@JUDGE hocam bende de aynı modemden var ama sizinki gibi ayarları yapıyorum ama hala ipv6 alamıyorum modem rootlu slaac ayarını açıp denedimyine aynı ayrıca management kısmına karışmıyoruz değil mi?

normalde uğraşmam,bu akşam bir bilgilendirme yapacağım uzun zaman geçmiş hahaha

1 Beğeni

Durum Güncellemesi;
IPv6 bende çalışmıyor. Geçmiş olsun dawdawda.

1 Beğeni

@JUDGE Hocam nasil yani? Onceden o ayarlarla IPv6 calisirken su an calismiyor mu? Sizin ayarlari yaptim bende de calismiyor :frowning:

1 Beğeni

hala ipv6 sorunsuz yürütüyor mu ?

Hayır, modemin desteklemediğini görünce bugün arayıp IPv6’yı sizin için kapatıyoruz dediler.

Bende aldım ipv6 fakat TD-W9970 modemde root erişimi benim sürümümde olmadığı için kullanamadım ancak ipv6 için çalışan modem almayı düşünüyorum zaten 5ghz bir modem düşünüyordum o sırada bu desteği sağlayan bir modemde almış olurum dedim ipv6 kullanmadığım için kapatmıyorlar değil mi kafalarına göre ?

1 Beğeni

Yok, hat sahibine sormuşlar kapatalım mi, internetinizi yavaşlatır diye o da kapatın demiş. Halbuki modem ayarlarından kapatsam internet hızını etkilemezdi, biraz sacma.

1 Beğeni

Signature: H298A V9

Failed! Trying again, with signature: H298AV9

Malformed decrypted payload, probably used the wrong key!

yok rootlayamıyorum :=) v9 desteklenmiyor…

Huzur icinde yatsin hocam