Zeytinburnu Aktivasyon Süresi

Merhabalar iyi akşamlar. Önceki aylarda Zeytinburnu/Telsiz Mah. konumunda kablolama ve kutu yerleştirme işlemleri yapıldı. Ekran görüntüsünde mavi ile işaretlediğim alanda 1000mbps aktif iken kırmızı ile işaretlediğim ve benim de içinde bulunduğum alanda halen VDSL gözükmekte. Adresimde ne zaman 1000mbps aktif olacağına dair bilgi talep etmekteyim. Teşekkürler :crossed_fingers:

1 Beğeni

@EFG en iyi bilgiyi bu arkadaş sağlayacaktır.

1 Beğeni

Bu işi çözse çözse @EFG çözer zaten :saluting_face:

1 Beğeni

Merhaba @Emre.C, hemen kontrol edip bakalım. Bana özel mesaj üzerinden bulunduğunuz sokak ve bina numara bilginizi iletir misiniz? Bir gelişme olursa size mutlaka haber veririm.

2 Beğeni

@Emre.C, ilgili ekiplerimizden bölgenizde için planlanan tarihi öğrendim :slight_smile: Mart ayına kadar GigaFiber hizmetimizin aktivasyonu sağlanacaktır :star_struck: Şimdiden yüksek hızlara hazırlık yapın derim. Sonrasında bünyeye yan etki yaratabilir :rofl:

5 Beğeni

Teşekkür ederim Sayın @EFG :handshake: Altyapı kontrol sayfasını günde 5 kez kontrol etmeye devam :smile:

1 Beğeni

Ben sizin işinizi kolaylaştırırım :slight_smile: Benden haber bekleyin :star_struck:

5 Beğeni

Lets goooo!

1 Beğeni

Son bir soru daha sorayım. Sonraki yanıtım Speedtest olur zaten :slight_smile:

Evimde VDSL kullanmaktayım (TurkNet değil). GigaFiber aboneliğimi İnternet Yok olarak mı başlatacağım? Zaten bildiğim kadarıyla VDSL’den geçmek için de aboneliği iptal etmek gerekiyor.

gigafibere geçişte 480 tl ye kadar tahahüt bedelini karşılıyor… hayırlı olsun şimdiden güle güle kullanın

Merhabalar teşekkürler. Taahütüm yok. Comnet kullanıcısyım.

o zaman daha kolay olur geçişiniz… valla ben ümidimi iyice kaybettim kabloyu çektiler geçen sene öyle kaldı…

Evet ne yazık ki sizin durumunuzu başka konularda da okumuştum. Üzücü bir durum gerçekten :frowning:

1 saatlik kurulum için aylardır bekletiliyoruz…

1 Beğeni

Merhaba @Emre.C

Kullandığınız interneti iptal etmeden TurkNet başvuru yaparsınız TurkNet hattı kurulunca diğer kullandığınız interneti iptal edersiniz.

2 Beğeni

Kurulum 1 saat bile sürmüyor normal kutlama 10 dk gigafiber daire ye kablo çekme 15 20 dk maksimum

Ya ben iyimser yazdım o 1 saati… mesele o değil yarım yamalak iş yapıyor TurkNet… kabloyu çektiklerinde hemen kutuyu da bağlasalar tamamdır… telekom türksat öyle yapıyor yanında varsa hemen kutuyu monte ediyor 2.defa gelmemek için

speedtest

Valorant
unknown

Paylaşmayı unutmuşum arkadaşlar kusura bakmayın. Pazartesi sabah 9’da aradı kurulum yapacak arkadaşlar. 10 dakika sonra gelip kuruluma başladılar. Bir arkadaş alt kutudan kablo çekerken diğeri daire içindeki kablolamayı halletti. Bu arada TurkNet abonelik sayfasındaki kağıtları çıkartıp doldurmuştum ancak gelen arkadaşlar onların kabul edilmediğini söyleyip elime farklı kağıtlar tutuşturdular. Onlar kuruluma devam ederken ben kağıtları doldurdum. Yaklaşık 15 dakika içerisinde kurulum tamamlandı. Arkadaş aktivasyon için bir numaraya abonelik bilgilerinin olduğu kağıtların fotoğrafını gönderdi. 2 dakika sonra modeme yeşil ışık geldi. Hemen test ettim. 2.4GHZ’de 300+/300+ hızı görünce arkadaşlara teşekkür ettim ve kendilerini uğurladım :grinning:
10m CAT6 kabloyla PC’ye bağlandıktan sonra da üstteki hız testini yaptım.
Çılgınlar gibi indirme yapan birisi değilim ama bu gecikme süreleri müthiş tatmin edici. :heart_eyes:

Merak eden arkadaşlara:
Kablo çekildikten 2 hafta sonra kutu koyuldu. Kutu koyulduktan 1-1,5 hafta sonra Altyapı sorgulamasında gözüktü.
Umarım sizlere de bu kadar kısa süre içerisinde bağlanır. :slightly_smiling_face:
Kendinize iyi bakın :fist_right::fist_left:

2 Beğeni

hayırlı olsun güle güle kullanın

1 Beğeni

Merhabalar hocam ilk bağlantı yapıldığındada hızınız yüksek miydi? Bende zeytinburnu telsizdeyim bugün bağlantı yapıldı. Durum bu

1 Beğeni