Zam kapıda

Zama zam zamlara zam zam ah rahmetli Kemal Sunal geldi aklıma

2 Beğeni

Benim gorusum oyle yapildi ve gelecek olan zamdan once kaldirildi ayni anda olsa kaldirilmasi daha sert tepki gorulur diye . Aynı TurkNet eski bireysel musterilerine hazirana kadar zam yok diyerek bunu geride cekti. Kurumsal bir firma bunlari yapmamali. Musterilerin bunlari konusmasi bile bence firmanin guvenilirliginin tartisildiginin guven kaybettiginin gostergesidir bu yaptigi hamleler yuzunden. Ben sahsen kurumsal aboneligi baslatirken haziran 2023 ibaresine istinaden baslattim ha an itibari ile kurumsal tarafta zam soz konusu degil dendi ama zam oldugunda tekrar degerlendirip avantajli olan firmaya aninda tasiyacagim veya TurkNet halen avantajli ise kalacagim

5 Beğeni

Ben fttb altyapıda kullanıyorum. TT Fttb altyapıda maks 100mbit veriyor şimdi 200 300lük paketler çıkarsa ben kullanamayacam vede zamlı olarak kullanmaya devam edecek isem burada büyük bir yanlış var demektir. Bende TurkNet 'i fiyat/performans diye kullanıyorum. Bir daha zam gelirse sadece performans kalacak. Gigafiber deseniz 9 10 aydır gelecek diyorlar net bir tarih yok. Port açmak için zaten ekstra bir para veriyoruz. 18 sene TT kullandım bir defa bila sabit ip almadım CGNAT diye bir şey duymamıştım. Fiyat 160 TL seviyesine gelirse hiç düşünmeden superonline geçerim. İlk zamdan sonra zaten davet ettiğim çoğu kişi iptal etti. İlk sebepleri müşteri hizmetlerinin olmayışı ikincisi zamdı. Çok fazla abone kaybetme riskleri var.

4 Beğeni

Cgnat eskiden bu kadar yoktu. Son bi kaç senedir cgnat vermeyen kalmadı. Özellikle 2020de bir Amerika şirketi 100binlerce ipv4 satın alarak tamamen tüketti ipleri. Bende statik ip kullanıyorum oda 12₺ den 15₺ ye yükseldi

3 Beğeni

Bu maalesef firma güvenilirliğini yok eder zaten TurkNet geçen yıllarda farklı insanlara satıldığı an tüm yönetim kadrosu değişti anlaşılıyorki yeni yönetim kadrosunun kafasındaki tek plan daha çok para anlaşılan o eski kullanıcı dostu duruşundan tamamen çıktı kendi elleriyle batırırlar güven kayboldumu kullanıcı sayısıda düşer çünkü zaten türkneti kullanan kitle ya ögrenci yada gerçekten interneti takip edip aktif kullanan insanlar yaşlı kesim vs olmadığı için direk olarak insanlar net tepki gösterir bence bende zam geleceğini düşünüyorum ama buda mesala bir suç söz garanti veriyoruz diye sitede o bilgilere güvenip üye olanlar tüketici haklarına başvurup yanıltıcı reklam ile şikayette bulunabilir keza ben zam geldiği an başvurucam

3 Beğeni

Geçen sene şubat ayına kadar telekomdaydım 1 defa bile cgnat girmedim. Ya da girmişimdir port açmakta sorun olmuyordur en azından o şekilde söyleyeyim. Evde hem web server hem de oyun serveri kullanıyordum o zamanlar. Sorun olmuyordu portlarda.

2 Beğeni

Şu an için bu konu hakkında herhangi bir gelişme yok. Zam veya fiyat değişikliği olması durumunda (Ki böyle bir şey yok şu an) siz değerli kullanıcılarımızı bilgilendiririz.

3 Beğeni

Siteden 2023 haziran ibaresi neden kaldırıldı acaba

2 Beğeni

cgnat nedir arkadaşlar

IPv4 ler tükendiği için cihazlara IP dağıtılmasını sağlayan bir sistem. CGNAT’ti basite indirgeyerek anlatırsam 2. bir modeme bağlıymışsınız gibi düşünün. Bilgisayarınız modeminize bağlı yerel bir IP’ye sahip oluyor, Modem de CGNAT’ten IP alıyor ama siz internete çıkarken CGNAT’in IP’si ile çıkıyorsunuz. Kısacası internet trafiğiniz doğrudan değil, bir cihaz üzerinden çıkıyor.

2 Beğeni

Muhtemelen çok fazla kullanıcının bulunduğu bölgelerde CGNAT uyguluyorlar. Küçük ilçe veya köylerde abone sayısı çok az olduğundan CGNAT ihtiyaç duyulmuyor olabilir. Fakat IPv4 tükendi. Firmalar ellerindeki IP leri kullanıyorlar. Bu IP ler tükenmeye başladıkça statik IP verebilmek veya başka servisler için IP atayabilmek için mecburen CGNAT uyguladıkları alanları genişletmek zorunda kalacaklar.

2 Beğeni

2019’a kadar malum telekom benim bölgemede dinamik ip veriyordu 2020’de tekrar abone olduğumda cgnat’a geçirmişlerdi. Bölgeden bölgeye değişiyor.

2 Beğeni

Kısacası birden fazla kullanıcının aynı ip adresi ile internete çıkması gibi bişey.

2 Beğeni

Bu yüzden herkes ipv6 peşinde koşuyor. Ama ona adapte olmakta zorlanıyor herkes.

4 Beğeni

Merhaba, biz fiyatlarımızı sadece gerekli gördüğümüz zamanlarda güncelliyoruz. Bunun için maliyetlerimizin çok artması ve sağlıklı bir şekilde aynı kalitede hizmet veremeyecek duruma gelmiş olmamız gerekiyor.

1 Beğeni

Maaliyetlerin arttigi konusunda hem fikiriz ama haziran ayında yapılacağı beyan edilen zammın geri cekilmesi ve haziran 2023 fiyat garantisinin kaldirilmasi ile ibarenin kaldırılması ile ilgili olarak forumda verilen cevaplarda TurkNet veya sizin tarafınızdan bir açıklama göremedim. Sizin verdiginiz cevaplardada zamma ucu açık cevaplar gibi geldi bana. Bir firmanın abone kazanmak icin bu tip beyanlarda bulunarak sonrasında bunu yok sayarak aksiyon alması sahsi fikrim kesinlikle kurumsal bir yaklasim degil . Azimli bir kullanıcı bu durumda hukuki yollardan hakkını arayacak olur yetkili mercilere sikayette bulunursa TurkNet zor durumda kalabilir. Bunları da göz önünde bulundurduklarını düsünüyorum bu kararlari veren kisilerin.

5 Beğeni

Bir kurum Bu TurkNet Olsun TT olsun zam yapmama sözü verip basvuru surecinde iken,
Daha sonra zam yaparsa bunu şikayet edince Bir işe yaramazki. Artan maliyetler yuzunden yapildi denir geçilir. Hadi en fazla btk ceza kessin TurkNet 'e daha kötü bu sefer TurkNet musterilerinden çikarir o cezayi.
Yapilacak en etkili yontem TurkNet 'e şikayet yazarak boyle sozun verileiti sonradan tutulmadigidir. Bu şekilde tum musteriler yqparsa surec daha etkili olacaktir.

2 Beğeni

Maalesef yanlış sitede bunu baz alarak abone olan var bu yazıya istinaden üye olup eğer o paraya zam yaparsa o zaman bu bir suç oluyor haliyle kullanıcı 2023 öncesi zam alırsa tamamen hakkını her alanda kullanabilir taahüt olsun olmasın yanıltıcı bilgilerle veya farklı sözlerle olan şeyler suç teşkil eder

3 Beğeni

Basitçe birden fazla kullanıcıyı bir router üzerinden bağlama, arkadaşların dediği gibi IPv4 adresleri tükendiğinden yapılan taktik çalışma, Public IP karmaşası, WAN IP kendi modeminde farklı Internet de farklı gözüküyor.

2 Beğeni

Yaparsa TurkNet Yapar Yürrü be TurkNet shjsh
Haziranda Faturaya Yansıyacak Zammıda Mayısta Yansıttılar Zaten Şarşırmam :slight_smile:

2 Beğeni