Yeniden merhaba

arkadaşlar, Müşteri hizmetleri solitare oynuyor - basarsubasi tarafından #17
isimli bir kayıt açmıştım zamanında, tam churn formunu hazırlarken türk netten bir arama aldım, arızanın ilk gününden tam 8 gün sonra ekipler gelmişler ve sorun çözülmüş denildi bana, fakat olay anında ben şehir dışında olduğumdan kontrol edemeyeceğimi söyledim, temsilci de adresime ulaşınca bir problem olursa bildirmemi, bana öncelik tanıyacaklarını söyledi, ayın 12sinde adresime geldiğimde modemi çalıştırdım fakat internet hâlâ yoktu, ilk önce iss değiştirmek aklımdan geçti fakat sonra sorunun telekomculardan kaynaklandığını düşündüm ayrıca artık ‘‘öncelikli’’ hizmet vaadim de vardı herneyse destekten yazdım durumu arkadaşlara. Sağolsun Arif Ö. isimli temsilci hemen ilgilenip bana bir randevu oluşturdu fakat randevu günü türk telekomdan ‘‘randevumu iptal ettiğim için(?)’’ arandım, bunun üzerine arif bey tekrar bir randevu oluşturdu. Bugün telekomdan bir arkadaş geldi, ankastredeki bağlantıların yanlış yapıldığını bildirdi, düzeltince internetim çalışır hâle geldi. fakat bu sefer de eskiden 75 mbps net hız aldığım internetim 18 mbpsye zor çıkıyordu, ben de belki sorun benim kablomdadır diye ankastreden daireme cat6 kablo çektim sıfırdan fakat değişen bir şey olmadı artık iç tesisatımda bir sorun olmadığına eminim, sorun nereden kaynaklanıyor olabilir, ankastreye 80 geldiğinin de bilgisini aldım.

Hat değerlerim:

xDSLFwVersion:      FwVer:5.12.21.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
   Line State:      Up
   Modulation:      ITU G.993.2(VDSL2)
   Annex Mode:      ANNEX_B

=============================================================================
INP downstream: 63348
INP upstream: 15437
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 18976 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8192 kbps

near-end FEC error fast: 132
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 10
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 6
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 2
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime : 1:06, 38 secs
DSL activetime :0 min, 21 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 8.0 dB
output power upstream: 7.4 dbm
attenuation downstream: 14.0 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 11.8 dB
output power downstream: 13.7 dbm
attenuation upstream: 26.7 dB

Yüksek sayılabilecek bir değer ama 18 alacak kadar değil. Garip bir durum var. Tekrar destek kaydı üzerinden durumu iletin.

1 Beğeni

Snr niye o kadar düşük çok garip

Sanırım perlerden sadece 1 kabloyu bağlamışlar diğeri boşta. Bilemiyorum bana öyle geldi.